Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 5230 -wyświetlanie nazwy i numeru osoby z kontaktów

ZBYSZEK666 17 Maj 2011 18:00 5352 9
  • #1 17 Maj 2011 18:00
    ZBYSZEK666
    Poziom 12  

Na wyświetlaczu Nokii 5230 w trakcie gdy ktoś ujęty w niej jako" kontakt" z nazwą i numerem telefonu dzwoni ,wyświetlany jest (nie we wszystkich przypadkach)jedynie numer telefonu bez opisu nazwy.Np.numer domowy bez ujętej wraz z nim w kontaktach komórki nazwy-"Dom".Czy ktoś jest wstanie wyjaśnić -dlaczego tak się dzieje i co zrobić by wszystkie zawarte w "kontaktach" numery i nazwy były zawsze wyświetlane w trakcie prób połączenia z nich na moją komórkę?

0 9
  • #2 17 Maj 2011 18:34
    krz2k
    Poziom 21  

Musisz mieć zapisany w dwóch poszczególnych kontaktach ten sam numer telefonu.
    Przejrzyj, zbędne skasuj i ciesz się się poprawnym wyświetlaniem nazw.

0
  • #3 17 Maj 2011 19:57
    ZBYSZEK666
    Poziom 12  

Czy możesz bliżej wyjaśnić np,na przykładzie telefonu z kontaktów"DOM"( bo nie mogę załapać) co oznacza "w dwóch poszczególnych kontaktach ten sam numer telefonu"?

0
  • #4 17 Maj 2011 21:05
    krz2k
    Poziom 21  

Chodzi o to że musisz mieć zapisany jednakowy numer w dwóch różnych kontaktach.

Przykładowo, numer 555-666-777 masz zapisany jako A ale i jako B, telefon w przypadku połączenia przychodzącego wyświetla więc numer ponieważ jest konflikt kontaktów i nie wie wyświetlenie której nazwy będzie poprawne

Napisałem to teraz dość zrozumiale?

0
  • #5 17 Maj 2011 22:03
    ZBYSZEK666
    Poziom 12  

Dzięki za pomoc - zrozumiałem o co chodzi i będę dokładnie przeglądał i pamięć Sim i telefonu w celu wychwycenia ewentualnego konfliktu w zapisach.

0
  • #6 18 Maj 2011 20:46
    ZBYSZEK666
    Poziom 12  

Diagnoza podana wyżej w pełni się potwierdziła.Znalazłem taki "konflikt"w numerze znajdującym się w pamięci telefonu i na karcie SIM.Podobną diagnozę tego problemu otrzymałem też z działu obsługi klienta Nokia Care które przytoczę tu dla innych osób ktore spotkałyby sie z podobnym problemem w przyszłości :"Uprzejmie informujemy, że gdy zamiast nazwy kontaktu podczas przychodzących połączeń lub przy wiadomościach SMS wyświetla się numer tej osoby jest to związane z duplikatem kontaktów.

Prosimy sprawdzić czy dany numer nie jest zapisany dwa razy w Kontaktach pod taką samą nazwą lub pod inną nazwą. Również radzimy sprawdzić czy ten numer nie jest zapisany i na karcie SIM i jednocześnie w pamięci telefonu. W takim przypadku prosimy wybrać tylko pamięć telefonu w kontaktach:

Menu>>Kontakty>>Opcje(w lewym dolnym rogu ekranu)>>Ustawienia>>Kontakty wyświetlane>>Pamięć telefonu

Prosimy sprawdzić czy w danym kontakcie wpisany jest prefiks: +48

Jeśli przy wszystkich kontaktach nazwy nagle przestały być wyświetlane, a pojawia się jedynie numer, wówczas zalecamy przywrócenie ustawień fabrycznychw telefonie, wprowadzając następujący kod: *#7780# .
    Nie straci Pan żadnej informacji, zostaną zmienione tylko ustawienia (tapeta, dźwięki itd.). Standardowym kodem zabezpieczającym w telefonach Nokia jest 12345. Telefon wyłączy się, po chwili samoczynnie się uruchomi.'

0
  • #7 01 Lip 2011 23:41
    agniecha66
    Poziom 9  

Witam!
    Ja tak trochę z innej bajki;p mianowicie mam pytanie, na które po "przeoraniu" całego neta niestety nie znalazłam odpowiedzi;/

Pytanie kierowane do posiadaczy tejże nokii, czy u Was też gdy przychodzi sms nie podświetla się ekran? Czy te telefony tak po prostu mają? Czy np da gdzieś się to włączyć? Bardzo Was proszę o odpowiedź naprawdę nie mam pojęcia czy to może jakaś usterka, czy po prostu one nie mają funkcji podświetlania ekranu akurat gdy przychodzi sms.

Sorki za umieszczenie tego pytania akurat tu, ale nie mam pojęcia gdzie:(
    Osoby z myślami "dowalenia " mi proszone są o gram tolerancji;)

0
  • #8 02 Lip 2011 15:10
    ZBYSZEK666
    Poziom 12  

Proszę spróbować wejść w: Ustawienia-Telefon-(na końcu) -Wskażnik powiadomień i włączyć- Podświetlenie trybu gotowości ustawić na -włączone.Proszę dać znać czy o to chodziło.

0
  • #9 03 Lip 2011 09:58
    ZBYSZEK666
    Poziom 12  

ZBYSZEK666 napisał:
    Proszę spróbować wejść w: Ustawienia-Telefon-(na końcu) -Wskażnik powiadomień i włączyć- Podświetlenie trybu gotowości ustawić na -włączone.Proszę dać znać czy o to chodziło.
    Jeżeli to nie pomoże to pozostaje spróbować zadać pytanie poprzez stronę:http://www.nokia.pl/o-firmie-nokia/kontakt/zapytaj-nokia Osobiście dwukrotnie tą drogą uzyskałem satysfakcjonującą mnie odpowiedż.

0
  • #10 09 Wrz 2011 18:18
    mateusz_tbg91
    Poziom 16  

Mam takie pytanko:

Jak mogę skopiować kontakty z pamięci telefonu na kartę sim? troszkę grzebałem w telefonie i nie mogę tego znaleźć. Sprzedaje ten telefon i nie chcę stracić numerów które mam na nim zapisane.

Edit juz nalazłem rozwiązanie.

2