Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki Switch + Access Point dla internetu przew. i bezprzew.?

kaca1208 17 May 2011 21:35 4924 8
    kaca1208
    Level 9  
    Jaki wybrać Switch z Access Pointem aby połączyć komputery stacjonarne przewodowo oraz laptopy bezprzewodowo w domu? Internet z Multimedii dostałem od nich router ponieważ mam wykupiony podział łącza, autoryzacja poprzez login i hasło którego nie mam więc odpada pozbycie się tego urządzenia.
  • Helpful post
    PeteSh
    Level 30  
    Kup router TP-Link z wejściem WAN (Symbole zaczynające się na TL-WR...). Załatwi Ci on switch, access point i da różne opcje na przyszłość. Modele najniższe zaczynają się od cyfry "3" TL-WR340G (nieco ponad 60zł), i potem odpowiednio "5", "7", "9" i najwyższy z nich z gniazdem USB do dysku, czyli TL-WR1043ND za około 185zł. Głównie różnią się zasięgiem WiFi i paroma funkcjonalnościami, które nie będą zapewne dla Ciebie istotne.
    Robert_k
    Level 13  
    Ja proponuję najtańszy z tp-link ale może warto się zastanowić nad kupieniem
    FRITZ Box 7050:
    modem (można go wyłączyć programowo i ma wtedy wejście WAN,router, switch, wi-fi, bramka Voip, mini centralka telefoniczna (3 linie wewnętrzne), krótko mówiąc kombajn.
    Używkę można kupić za 150 zł, Sam użytkuję 7050, od kilku lat
    i jestem bardzoooo zadowolony.
    Warto tez sprawdzić inne modele Firmy AVM bo sprzęt jest rewelacyjny.

Naprawdę polecam.
    kaca1208
    Level 9  
    PeteSh wrote:
    Kup router TP-Link z wejściem WAN (Symbole zaczynające się na TL-WR...). Załatwi Ci on switch, access point i da różne opcje na przyszłość. Modele najniższe zaczynają się od cyfry "3" TL-WR340G (nieco ponad 60zł), i potem odpowiednio "5", "7", "9" i najwyższy z nich z gniazdem USB do dysku, czyli TL-WR1043ND za około 185zł. Głównie różnią się zasięgiem WiFi i paroma funkcjonalnościami, które nie będą zapewne dla Ciebie istotne.

Wszystkie tego typu tp-linki mają 4 wejścia LAN, możesz polecić jakieś z 5 lub więcej?:)
    Robert_k
    Level 13  
    Ciężko aby miał więcej portów LAN ale przecież możesz podłączyć
    Switch-a , są 4, 6, 16, 24
    ale namawiam do sprzętu AVM zwłaszcza że telefonia voip jest tania
    8gr za minutę brutto ,Europa do Bugu na zachód z USA, Kanadą i Australią
    sama bramka Voip kosztuje około 100 zł a tam masz wszystko.
    kaca1208
    Level 9  
    Robert_k wrote:
    Ciężko aby miał więcej portów LAN ale przecież możesz podłączyć
    Switch-a , są 4, 6, 16, 24
    ale namawiam do sprzętu AVM zwłaszcza że telefonia voip jest tania
    8gr za minutę brutto ,Europa do Bugu na zachód z USA, Kanadą i Australią
    sama bramka Voip kosztuje około 100 zł a tam masz wszystko.

Tak ale podłączenie kolejnego sprzętu jest równe z tym że dochodzi kolejny zasilacz, sieć kabli, plątanina,pajęczyna.. a chciałbym tego uniknąć jeśli można ;) A co do sprzętu AVM ile można maksymalnie portów LAN
  • Helpful post
    Robert_k
    Level 13  
    AVM z tych modeli z którymi miałem do czynienia max 4 porty LAN
    Miałem ten sam problem i skończyło się se switchem mini Planet 16 portów
    Bo ciężko jest kupić Router z większą ilością portów,
    PeteSh
    Level 30  
    kaca1208 wrote:
    Tak ale podłączenie kolejnego sprzętu jest równe z tym że dochodzi kolejny zasilacz, sieć kabli, plątanina,pajęczyna.. a chciałbym tego uniknąć jeśli można ;) A co do sprzętu AVM ile można maksymalnie portów LAN

To prawda, że dochodzi kolejny zasilacz, ale już z plątaniną kabli to niekoniecznie musi być prawda. Zauważ że Ethernet LAN jest siecią gwiaździstą (wszystkie kable musisz prowadzić do jednego punktu). Jeśli jednak w sieć wstawisz osobny switch, to tworzysz kolejny punkt (może być w oddalonym miejscu). Teraz wystarczy między tymi punktami pociągnąć jeden kabel, zamiast powiedzmy pięciu. Taki prosty przykład: u mnie kabel od Internetu wchodzi do mieszkania w małym pokoju, gdzie stoi komputer, i router. Natomiast w dużym pokoju z każdym miesiącem przybywa różnych urządzeń chcących korzystać z dostępu do Internetu. Ciągnę więc jeden kabelek z małego pokoju do dużego, tam umieszczam switch 5 portowy w okolicach TV i podłączam trzema krótkimi kabelkami: TV, Blu-ray i odtwarzacz multimediów.
    kaca1208
    Level 9  
    Problem rozwiązany