Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochód osobowy Peugeot 307 HDI 110KM traci moc.

17 Maj 2011 23:01 8929 5
  • Poziom 8  
    Auto w czasie jazdy traci moc. Po przejechaniu około 20 km, kiedy silnik jest już rozgrzany auto traci moc, przestaje działać turbo. Załącza się dopiero przy około 2900 obrotach. Jadąc na piątym biegu po wciśnięciu pedału gazu auto nie reaguje. Na niskich biegach brakuje przyśpieszenia. Kiedy auto ostygnie wszystko jest w porządku.
  • Moderator na urlopie...
    To bardziej wygląda mi na kłopoty z układem paliwowym np. wtryskiwacze, regulator ciśnienia. Zrób diagnostykę komp. i opisz co tam pokaże.
  • Poziom 27  
    Zgaszenie i odpalenie auta pomaga na chwilę, czy nie?.
    Czy jesteś pewien, że ma to związek z temperatura, czy może jednak z przebytym dystansem/ czasem działania silnika?

Jak to często bywa z silnikami CR szczególnie PSA podstawowe pytania:
    1. Filtr paliwa wymieniony?
    2. Układ odpowietrzania zbiornika paliwa sprawny?
    3. Filtr powietrza nowy, oraz układ dolotowy 100% szczelny?
  • Poziom 13  
    Mi to wygląda na przypchany filtr cząsteczek stałych. Trzeba sprawdzić stan jego zabrudzenia. Stan oleju do wypalania . Licznik otworzeń wlewu paliwa .... Jednym słowem podpiąć pod komputer. Całkowite zapchanie tego filtra może doprowadzić do uszkodzenia turbiny i silnika.
  • Poziom 2  
    Witam.

Mam podobny problem co kolega.

Auto w czasie jazdy traci moc i bardzo wolno przyspiesza. Sprawa rozwiązuję się po zgaszeniu i ponownym zapaleniu auta. Najgorsze, że komputer nie wykazał żadnych błędów.

Miał ktoś może już taki problem i doszedł co jest powodem?

Pozdrawiam
    Artur
  • Poziom 36  
    artwal napisał:
    Miał ktoś może już taki problem i doszedł co jest powodem?

Może być 101 powodów , zrób rzetelną diagnostykę oryginalnym sprzętem