Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer AVH3200BT - brak odtwarzania video

Kowi_87 18 Maj 2011 03:11 5742 6
  • #1 18 Maj 2011 03:11
    Kowi_87
    Poziom 8  

Witam.
    Jestem tu nowy i szukam pomocy w konfiguracji/podłączeniu radia Pioneer AVH 3200BT. Radio podłączone jest w Audi A4 B5 pod fabryczne nagłośnienie Nokii poprzez adaptery.

Kupiłem niedawno używkę radio jak w temacie. Mam problem z odtwarzaniem video. Doczytałem, że to radio odtwarza DivX, VCD i DVD, lecz po próbie nie udało mi się odtworzyć żadnego formatu poza dźwiękiem na DivX-ach.
    Za każdym razem, jak wrzucam z byle jakiego źródła (CD/DVD/USB/SD) wyskakuje taki komunikat:

Co można rozumieć przez zakaz oglądania video podczas jazdy? Problem wyskakuje na zgaszonym silniku i zapalonym.
    W ustawieniach za dużo nie znalazłem, co by miało na to wpływ. Nawet w pewnym momencie miałem taki komunikat:

Już myślałem, że coś się zepsuło, ale pewna kombinacja przycisków przywróciła ekran do poprzedniego.

Nie wiem, gdzie tkwi problem - może w podłączeniu? Z radiem miałem najzwyklejszą przejściówkę tego typu: http://allegro.pl/zlacze-iso-pioneer-avic-avh-adapter-iso-pioneer-i1585887125.html.
    Podłączyłem radio przez starą wiązkę od radia Pioneer DEH6800MP wyglądała na bogatszą, a poza tym w tej nowej nie wiedziałbym, gdzie się wpiąć z niebieskim kabelkiem dającym sygnał dla tylnego suba fabrycznego.

Tylny panel:

Jak się włoży do któregokolwiek źródła jakiegoś DivXa, to mam w menu głównym dostępne coś takiego:

Jak wchodzę na tą stronę, to radio jest dostępne w Home Theater
    http://www.divx.com/en/electronics/categories/in-car-players.

Ma ktoś pomysł, gdzie może leżeć przyczyna tego zablokowania video? Radio jest w wersji EU; FM działa normalnie. Co do dźwięku, to nie mam żadnych zastrzeżeń. MP3, WMA, AAC działają bez zarzutu.

Dodam, że próbowałem na rożnych rozdzielczościach w DivX i nic.
    Były próby na 320 x 288, 640 x 480, 720 x 480, 720 x 576 i efekt ciągle taki sam- audio jest, video brak, jakość od High po Low.

Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

Wiem już, w czym leży problem - tej wiązce nie ma kostki, którą podłącza się pod czujnik hamulca ręcznego i przez to radio blokuje dostęp do video.
    Trzeba kupić takie coś:
    http://cgi.ebay.com/PIONEER-BYPASS-HACK-AUTOM...otn%3D10%26ps%3D63%26clkid%3D2846670376182494
    Tylko kolejny problem - nie mogę tego znaleźć w EU.

Wie ktoś, w jaki sposób to działa?

0 6
  • #2 18 Maj 2011 14:56
    Jerzy Majkut
    Poziom 24  

Witam! Myślę, że to radio można podłączyć bez tej wiązki kablowej, którą ciężko dokupić. Otóż trzeba odnaleźć w tym złączu (z brakującą kostką) pin odpowiedzialny za zaciągnięcie hamulca ręcznego (tu trzeba fachowca) i podłączyć kablem z czujnikiem hamulca i ma zadziałać. Pozdrawiam.

1
  • #3 18 Maj 2011 15:24
    Kowi_87
    Poziom 8  

Dzieki za odpowiedź
    Znalazłem taką wiązke ori na ebay UK za 36GBP czyli cos ok 170zł, własnie dogaduje z kumplem sprawy zakupu, zostanie mi kwestia jak zrobić ten baypass zeby działało video in motion

Można też dostać ją w serwisach pioneera, z tym że nie wiem dokałdnie gdzie sie zgłosić, taką informacje dostałem ze sklepu essa

Miałem tez problem z połączeniem sie z bluetooth, kwestia wpisania klucza w telefonie, łaczy sie tylko po wpisaniu 0000

0
  • #5 25 Lip 2011 17:58
    arni4671
    Poziom 2  

Lub wystarczyło zmasować (-) brązowy kabel do obudowy radia:)

1
  • #6 25 Lip 2011 20:33
    arturo7711
    Poziom 21  

Brązowy jest w nie oryginalnej wiązce.W oryginale w pioneerach kabel odpowiadający za odtwarzanie video podczas postoju to kabel seledynowy.

1
  • #7 25 Lip 2011 20:43
    arni4671
    Poziom 2  

Tak czy inaczej z kostki wychodzi kabelek nie podłączony do kostki ISO (luźny) czy to brązowy czy seledynowy jak tu pisze kolega,i należy go zmasować...

3
  Szukaj w 5mln produktów