Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

astra f 1997 - centralny, układ elektryczny.

slawoslaw 18 May 2011 10:20 744 0
  • #1 18 May 2011 10:20
    slawoslaw
    Level 18  

Witam. Posiadam Astrę model 1997 1.4 16 V .Od jakiegoś czasu borykam się z trzema problemami.
    Pierwszy z nich wygląda następująco. Kiedyś miałem wymienianą ćwiartkę od strony wlewu paliwa, po tej cudownej wymianie u blacharza przestało mi świecić światełko w kabinie gdy otwieram drzwi pasażera czy tył właśnie z tej strony . Druga jest ok .
    Gdzie mogę szukać usterki . Bardzo proszę o jakąś konkretną pomoc w tej sprawie.
    Kolejna sprawa to problem z centralnym. Posiadam centralny zamek z pilotem firmy silicon. Niestety przy otwieraniu z pilota nie działają migacze . Nie działały raczej ciągle przez jakieś 3 lata. Teraz nagle mignęły przy rozbrajaniu ale to tylko może dwa lub trzy razy się udało że zaświeciły. Przekaźnik słychać pracuje tylko nie wiem gdzie może być problem, dlaczego również migacze nie zaskakują.
    Następną rzeczą która chyba jest dość popularna w tych modelach to oświetlenie nawiewu. Niedawno wymieniłem na ładne białe diody a tutaj po paru miesiącach " dyskoteka" i całkiem się spaliły. Nie wiem czy powrót do zwykłych żarówek coś zmieni. Słyszałem że problem polega na tym iż przy odpalaniu jest troszkę więcej jak 12 V i stąd żywotność diod znacznie się skraca. Co mogę w tym temacie zrobić, tak aby maksymalnie raz w roku wymieniać oświetlenie nawiewu. Mam jeszcze parę innych zagadek ale to zostawię na inny etap . Na razie chciałbym poradzić sobie jakoś z tymi problemami :)
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za zainteresowanie problemem i pomoc .

0 0