Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic jako pierwszy wprowadzi pamięci RRAM (Resistive RAM)

exti 18 Maj 2011 14:51 1944 0
 • Panasonic jako pierwszy wprowadzi pamięci RRAM (Resistive RAM)Nad opracowaniem rezystywnych pamięci swobodnego dostępu (RRAM) różne przedsiębiorstwa elektroniczne pracowały już od lat, jednak prawdopodobnie to Panasonic wprowadzi na rynek układy nazywane "kolejną generacją" pamięci. Poinformował o tym największy japoński dziennik biznesowy The Nikkei.

  RRAM jest pamięcią nieulotną, co znaczy, że przechowuje dane także po wyłączeniu zasilania. Jest także bardziej energooszczędna, zużywa do 90% mniej mocy niż pamięci flash. Panasonic twierdzi, że dzięki zastosowaniu układów RRAM energia pobierana przez telewizory w trybie oczekiwania (standby) mogłaby być zredukowana o 66%.

  Producent planuje uruchomienie wysyłki próbek 2-megabitowych RRAM-ów do końca tego roku, a pełnoskalowa produkcja powinna ruszyć w przyszłym roku.

  Panasonic nie opublikował jeszcze zdjęć przedstawiających nowe pamięci. Fotografia po lewej stronie przedstawia losową, konwencjonalną pamięć RAM.

  Źródło:
  http://www.crunchgear.com/2011/05/18/rram-panasonic-wants-to-be-the-first-company-to-roll-out-next-gen-memory-chips-next-year/