Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MG5150 (PGI-525 PGI-526)- dopełnienie tuszu

seba694637 03 Lis 2011 17:16 81946 156
  • #31 03 Lis 2011 17:16
    B_I_K_E_R
    Poziom 10  

Panowie, czytam, czytam i jakoś niewiele rozumiem.
    Czyli - kupuję sobie jakiś zestawik zamienników (najlepiej z chipami) przezroczystymi ściankami, a potem już sobie tylko dolewam jakiś lepszy tusz z butli?

• #32 03 Lis 2011 17:27
    9ryszard
    Poziom 10  

Oczywiście, przynajmniej ja tak robię. Można to robić strzykawką (czasem jest dołączona do zestawu), a można bezpośrednio z butelki, jeżeli ma taką końcówkę. Można się przy tym dobrze upaprać, dlatego wskazana maksymalna ostrożność.

• #33 03 Lis 2011 17:35
    B_I_K_E_R
    Poziom 10  

No to super. Tylko właśnie jaki ten tusz? Bo sporo tego na allegro i nie wiadomo jaki kupić.
    Polecanych "SkyHorese" jak i "Orink" w butlach znaleźć nie mogę. No chyba, że są jakieś jeszcze lepsze alternatywy

• #34 03 Lis 2011 17:58
    9ryszard
    Poziom 10  

Szukaj Skyhorse, a nie SkyHorese. Podałbym link do Allegro, ale go skasują.
    A jaka drukarka? Spróbuj też Trigon.

Dodano po 1 [minuty]:

Aaa! Uważaj na to, czy tusz jest pigmentowy, czy barwnikowy, bo bo zdarza się, że sprzedają pigmentowy do drukarki, która powinna mieć barwnikowy i odwrotnie.

• #35 03 Lis 2011 18:20
    B_I_K_E_R
    Poziom 10  

Ups... wkradła się literówka do mojej wypowiedzi.
    Do Canona MG5150

9ryszard napisał:
    Aaa! Uważaj na to, czy tusz jest pigmentowy, czy barwnikowy, bo bo zdarza się, że sprzedają pigmentowy do drukarki, która powinna mieć barwnikowy i odwrotnie.

Dobrze wiedzieć. Nie wiedziałem, żeby na to uwagę zwracać.

9ryszard napisał:
    Podałbym link do Allegro, ale go skasują.

To jak możesz, to wyślij na PW. Będę niezmiernie wdzięczny :)

• #37 03 Lis 2011 18:48
    B_I_K_E_R
    Poziom 10  

W wykazie jest napisane, że jest do CLI-521 i PGI-520BK.
    No a zgodnie ze słowami kolegi:

seba694637 napisał:
    Sprawdziłem na swojej drukarce i można kupować też zamienniki :
    Cli-521,520
    Wskazuje, że są puste, ale drukuje.

Praktycznie typ 526 od 520 prawie niczym się nie różnią,
    Te pierwsze podane są nowsze i mają mniej intensywny czerwony kolor minimalnie i lepszy odcień szarości.

Powinno działać. Ale w pewnie napiszę do sprzedającego czy wg niego będzie działać z moim :)

• #38 03 Lis 2011 18:52
    9ryszard
    Poziom 10  

Ale sprawdź najpierw, jakie rodzaje tuszu używa drukarka (barwnik czy pigment).

• #39 03 Lis 2011 18:58
    B_I_K_E_R
    Poziom 10  

Czarny: PGI-525PGBK
    Czarny: CLI-526BK
    Niebieski: CLI-526C
    Czerwony: CLI-526M
    Żółty: CLI-526Y

Domyślam się, że te z przedrostkiem PGI to pigment... a CLI to barwnik.
    Tylko jest jeszcze różnica w tym:

PGI-525PGBK
    PGI-520BK - na tym z aukcji tego nie ma

• #40 03 Lis 2011 20:05
    Nix
    Poziom 21  

Co do różnic między CLI 520 a 526 :
    Dziś kupiłem tusze firmy Dulin, są bez chipa, okazuje się że tusze opisane jako zamienniki do Ip4600 czyli CLI 520 mają dodatkową nalepkę opisaną jako Ip4850 czyli CLI526 !!!
    Tak więc Dulin sprzedaje jeden tusz do dwóch ( teoretycznie różnych) drukarek.

pzdr! Nix

• #41 04 Lis 2011 00:33
    andzy
    Poziom 8  

Od niecałego tygodnia drukuję na tuszach Trigon Ink. Butle po 125ml zakupiłem na allegro, cena za kpl. 100zł+przesyłka. Oznaczenia na butlach PGI525, CLI526CMY BK oraz PGI520, CLI521CMY BK. PGI to pigment do druku tekstu, w trybie standard zużywa go dość sporo, ze 125ml zbiorniczka została już połowa po wydruku ok 2000 stron A4 z tekstem+jakaś grafika. Jeżeli chodzi o zdjęcia, to kwestia odpowiedniego papieru. Wydruk fotki drukowanej na Trigonie + papier Photo BlackPointa nie odbiega wiele kolorystycznie od zdjęcia drukowanego oryginałach + papier Photo Plus Glossy II który otrzymujemy wraz z drukarką, z kolei papier ActiveJet AP6-260Glossy to już totalne dno i szczególnie go odradzam, zawija się do środka może więc uszkodzić głowicę w dodatku wydruk przypomina wyblakłe zdjęcie na którym kolory "gdzieś uciekły", szkoda pieniędzy.
    Jeżeli chodzi o Trigon, jak dotąd mnie nie zawiódł choć może od niedawna ale w dużej ilości na nim drukuję, jestem w pełni zadowolony.

• #42 06 Lis 2011 18:04
    9ryszard
    Poziom 10  

U mnie Trigon Magenta jest za słaby i muszę w sterowniku dodawać 10-20%, natomiast czarny jest z odcieniem szaro-zielonym. Zdjęcia czarno-białe mają właśnie odcień zielonkawy. Poza tym może być.

• #43 06 Lis 2011 19:54
    seba694637
    Poziom 16  

9ryszard napisał:
    U mnie Trigon Magenta jest za słaby i muszę w sterowniku dodawać 10-20%, natomiast czarny jest z odcieniem szaro-zielonym. Zdjęcia czarno-białe mają właśnie odcień zielonkawy. Poza tym może być.

Odnośnie tematu. Dostałem już kilaka wiadomości na pw. Wszystkie dotyczyły tuszu, bądź też drukarki.

Od 6-ciu mies. używam skyhorse. Pierwsze posty pisałemm ,,na gorąco'' a chciałbym napisać jak jest zasychaniem tuszu i jakością:

Czarny pigment - 70% na 100. Tusz nie ma idealnej czerni (oryginalny tusz canona miał) jest to czerń z połączeniem fioletu (już po otwarciu butelki na brzegach widać ciemny fiolet). Zdecydowanie na + tusz po 4-ech tyg. drukowania zatkał tylko jedną dysze (wystarczyło programowe czyszczenie). Zużyłem 350ml.

Czerwony (nie mam żadnych zastrzeżeń do koloru) jest o 5 < 7% intensywniejszy od oryginału. Po czterech tygodniach przerwy zatkało się około 40% dysz. po czyszczeniu ponad 90% dysz poprawnie wypluwa tusz. - Zużyłem 155ml

Niebieski - (jest około 5% mniej intensywny od oryginałów). $ tyg. bez drukowania - zatkane 15-20% dysz. Po czyszczeniu około 5-2% Zużyłem 180ml.

Żółty - zbyt intensywny, ale nie zauważyłem zatkanych dysz po miesiącu przestoju.Zużyłem 260ml.

Czarny Barwnikowy - Czerń przypomina kolor szary z ciemnym niebieskim (jednak w intensywności mniejszej niż 5%). Na zdjęciach z papierem canona pp-201 czerń jest idealna. (tak, jak i na większości papierach foto) jednak jest to zauważalne na zwykłym papierze. Nigdy nie zauważyłem zatkanych dysz. Zużyłem 165ml

Przez ostatnie 3 tyg. nie drukowałem zdjęć. Wczoraj dopełniłem tusz i wyłączyłem drukarke. Dziś wydrukowałem deseń dysz - było wszystko ok. Włączyłem 2 razy dokładne czyszczenie - i Czarny barwnikowy przestał drukować. Teraz zastanawiam się, czy nie pomyliłem tuszu barwnikowego z pigmentowym, tym bardziej że programowe czyszczenie nie pomaga.

• #44 07 Lis 2011 00:02
    andzy
    Poziom 8  

To fakt. Czerń na fotkach wpada w zieleń, w zależności od źródła światła może pojawiać się też zimny niebieski.
    Druknąłem z ciekawości jedną próbkę na papierze Photo BlackPointa a drugą na Photo Paper Plus Glossy II Canona i różnica jest widoczna. Na papierze Canona zdjęcie ewidentnie wpada w zieleń, na BlackP w większości dominuje szarość, zieleń występuje może w 3-5%.
    Było to zdjęcie portretowe na tle nieba więc na tapetę poszło przejście tonalne samej czerni, skala 100%- 0%. Słabe odcienie zieleni pojawiają się tylko w wartościach średnich nasycenia 30%-70%, natomiast sama czerń jest w 100% czarna.
    Były to wydruki 100K czerni (zimny niebieski) oraz czerni składowej z CMYK-a które w niewielkim stopniu różnią się od siebie choć przy świetle naturalnym szarość powinna być widoczna poprawnie.

Myślałem o Skyhorse'ach ale przy butli 0,5l za 60zł całość stosunkowo drogo wychodzi.
    Niebawem czarny PGI się skończy więc kupię wspomnianego VisionTecha-a i skrobnę kilka słów bo nie doczytałem się jeszcze opinii na temat tego tuszu.

• #45 04 Gru 2011 13:44
    marciu11
    Poziom 15  

andzy testowałeś już tego VisionTecha-a?

Ja za to, za żadne skarby nie mogę ominąć w swojej 5150 sprawdzania poziomu tuszu.
    Przełożyłem Chip'y na nowe pojemniki. i ciągle mam czerwone 'X' przy tuszach i drukarka nie drukuje :(
    Postępowałem według instrukcji:
    Otwieram pokrywę wyjeżdżają tusze do wymiany (migają na czerwono). Wyjmuję, wkładam i trzymam czerwony guzik. Na wyświetlaczu pisze tylko otwarta pokrywa i nic się nie zmienia.

Znalazłem też opis resetu w Canonie 4850 (na te same tusze):
    Wyłączyć kabel zasilający i usb. Unieść pokrywę. Trzymając POWER włożyć kabel zasilający, zamknąć pokrywę.
    http://resetcanon.com/reset-canon-ip4850-pixma-printer/
    Też nic. Coś źle robię, czy może są drukarki z jakimś nowym oprogramowaniem w którymś coś pozmieniali?

• #46 04 Gru 2011 20:26
    Nix
    Poziom 21  

Mam wyłączone sprawdzanie poziomu w 4850(te same tusze), czerwone X przy tuszach są wyświetlane, ale drukarka drukuje normalnie.

Wyłączałem std. procedurą- przytrzymując tylko przycisk anulowania przez >5 sekund

pzdr! Nix

• #47 06 Gru 2011 21:37
    seba694637
    Poziom 16  

marciu11 napisał:

Ja za to, za żadne skarby nie mogę ominąć w swojej 5150 sprawdzania poziomu tuszu.
    Przełożyłem Chip'y na nowe pojemniki. i ciągle mam czerwone 'X' przy tuszach i drukarka nie drukuje :(
    Otwieram pokrywę wyjeżdżają tusze do wymiany (migają na czerwono). Wyjmuję, wkładam i trzymam czerwony guzik. Na wyświetlaczu pisze tylko otwarta pokrywa i nic się nie zmienia.

Wyłączyć kabel zasilający i usb. Unieść pokrywę. Trzymając POWER włożyć kabel zasilający, zamknąć pokrywę.
    Też nic. Coś źle robię, czy może są drukarki z jakimś nowym oprogramowaniem w którymś coś pozmieniali?

Ta drukarka ma czujnik światła przy głowicy.
    Jeżeli włożysz papier, lub coś innego pod czujnik który wykrywa (czy drukarka jest otwarta) wtedy wywala błąd z jakimś tuszem.

Jeżeli nie będzie chciała wykryć np: dwóch, albo trzech kolorów podnieś pokrywę i wyjmij i włóż tylko jeden pojemnik którego drukarka nie wykryła.
    Po wyk. tych czynności zamknij pokrywe drukarki. Jeśli pojawi sie info że skończył sie tusz w jakimś zbiorniczku przytrzymaj przez 5-10 sek czerwony trójkąt

• #48 08 Gru 2011 23:38
    glopaaa
    Poziom 2  

Mam problem z Canonem MG5150 (czyli tusze 525/526). Otóż kupiłem reseter razem z tuszami Sudhaus z allegro, i wszystko było pięknie, ale nagle przestał drukować czarny. Zdążyłem właściwie napełnić jeden raz pojemnik z czarnym pigmentowym. Drukarka nie stała długo bezczynnie, tusz jest, próbowałem jeszcze zmienić kadridż ale nic nie pomaga. Chciałem więc wydrukować w dupleksie (wtedy nie używa czarnego atramentu pigmentowego tylko wszystkich kolorów CMYK) i tu najdziwniejsze bo najwidoczniej zasechł oryginalny czarny bo drukuje dość jasno (z samych kolorów) z pojedynczymi czarnymi paskami. Czy ktoś miał i rozwiązał taki problem? Co z gwarancją w takim przypadku? Co w ogóle mogę zrobić?

EDIT:
    Heh, nie wiem jakim sposobem ani dzięki czemu, ale drukarka po kilku dniach, gdy spróbowałem coś wydrukować, wypluła normalnie zadrukowaną kartkę. Tylko jedna dysza była zatkana, czemu zaradziło systemowe przeczyszczenie dysz.

• #49 20 Gru 2011 22:11
    1903379
    Usunięty  
  • #50 09 Sty 2012 23:16
    piori
    Poziom 10  

Witam,

Mam drukarkę jak w tytule tematu i chciałbym wybrać do niej jakieś sprawdzone zamienniki. Z drukarki korzysta głównie żona i dlatego nie wchodzą w grę tusze w butlach, jedynie gotowce "plug&play", tak aby sama mogła sobie szybko zmienić w razie w.

Drukujemy raczej sporo i celuję w najniższą półkę cenową, jednak chciałbym związać się z jakąś "marką" (to chyba za duże słowo, dlatego cudzysłów), aby nie mieszać później tuszy różnych producentów, a z tego co zdążyłem się zorientować zamienników typu całkowity "no name" nie brakuje.

Nix napisał:
    Dziś kupiłem tusze firmy Dulin,

Jakie wrażenia? Pozostałeś przy nich czy zmieniłeś na coś innego?
    Z najtańszych zamienników na allegro można znaleźć też tusze Unink. Może ktoś korzystał i mógłby coś skrobnąć na temat któregoś z tych produktów?

Pozdrawiam.

• #51 13 Sty 2012 02:21
    Jurtv
    Poziom 19  

Też poszedłem drogą obniżania kosztów eksploatacji, kupiłem więc CISSa z tuszami INK-Mate. Niestety, drukował tylko czarny pigmentowy, pozostałe barwnikowe z dużymi przerwami.
    Dałem więc sobie spokój, przepchałem głowicę instalując ponownie oryginalne stare atramenty. Po tym wybrałem gotowe kartridże PrintLab. Są po 5zł szt. bez chipa i po 12zł z chipem.
    Drukuje do tej pory bardzo dobrze, kończy mi się pomału pierwszy komplet. Potrzebne były małe korekty koloru w sterowniku drukarki. Bez korekcji, były niewielkie dominanty w zależności od papieru od zieleni do czerwieni. Po regulacji jest prawidłowo.

• #52 16 Sty 2012 08:30
    rokicie
    Poziom 2  

Gdzie ustawiania się w sterownikach drukarki tą intensywność kolorów, jakoś nigdzie nie mogę znaleźć? Wracając do tematu to napełniam drukarkę tuszami z allegro SIC za 30 zł, 240 ml. Na razie napełniłem 2 razy, jakość wydruku jest dobra, tylko ostatnio chciałem wydrukować zdjęcie to trochę czerwony kolor jest za mocny.

• #53 16 Sty 2012 16:59
    Jurtv
    Poziom 19  

Zanim zaczniesz regulować, spróbuj uruchomić czyszczenie głowic z poziomu sterownika.
    Regulacje poziomu kolorów , oraz jaskrawość i kontrast są w oknie ustawień drukarki pod zakładką Główny-kolor/intensywność-ręczne-ustaw.
    Sprawdzać najlepiej na próbce testowej zawierającej gradację czerni, od bieli do czerni poprzez szarości. Tam najlepiej widać zafarb.

• #54 10 Lut 2012 17:36
    js
    Poziom 11  

marciu11 napisał:

Mam taki sam problem jak marciu11
    chipy oryginalne Canon na pełnych zbiorniczkach zamiennika spróbowałem wszystkiego co powyżej opisane i nadal błąd U041 - zalecana jest wymiana zbiornika z atramentem
    Proszę pomóżcie!

• #55 12 Mar 2012 20:40
    seba694637
    Poziom 16  

js napisał:
    marciu11 napisał:

Mam taki sam problem jak marciu11
    chipy oryginalne Canon na pełnych zbiorniczkach zamiennika spróbowałem wszystkiego co powyżej opisane i nadal błąd U041 - zalecana jest wymiana zbiornika z atramentem
    Proszę pomóżcie!

Uczcie się czytać !! Czerwony przycisk (tzw. wznów/anuluj) trzeba trzymać od 5 d0 10 sekund - ale nie na podniesionej pokrywie tylko wtedy gdy drukarka sprawdzi tusze i pokaże sie błąd.

• #56 06 Kwi 2012 14:24
    destructor_0
    Poziom 9  

Witam. Posiadacz canona 5250. Właśnie skończyły mi się tusze startowe i kupiłem na próbę zamienniki z pod marką taniedrukowanie. No i mam problem, zamiast czerwonego drukuje się pomarańczowy. Próbowałem robić korekty kolorów w ustawieniach drukarki ale nic nie pomaga. Może nie umiem ustawiać. Jakieś podpowiedzi co do ustawień aby z pomarańczowej barwy uzyskać czerwoną?

• #57 06 Kwi 2012 14:51
    Jurtv
    Poziom 19  

Na początek zrób może test dysz i zobacz czy drukuje bez przerw i w dobrych kolorach. O ile robiłeś taki test na oryginalnych tuszach, dojdzie Ci element porównania.
    ps. zerknąłem na stronkę taniedrukowanie i o ile tam kupowałeś to dość drogo. Wersja z chipem tylko 2x tańsza od oryginałów.

• #58 06 Kwi 2012 21:35
    destructor_0
    Poziom 9  

No kolory trochę się różnią od oryginałów, delikatnie ale widać. Czarny trochę szarawy. Przerw nie ma. Dałem 50zł za komplet 5 tuszy z chipami to chyba niedrogo.
    Jeśli chodzi o drukowanie na zwykłych płytach CD to nie ma takiej opcji żeby wysechł na nich. Potrzebne są płyty do nadruków. Oczywiście wiem o co ci chodzi - że tusz nie zasycha.

No a u mnie czerwonego jak nie bylo tak nie ma. Co prawda jak są ciemniejsze barwy czerwonego to widać delikatnie że niby czerwony gdzieś tam się przewija. Stawiam na jakość tuszy ale zastanawiam się czy da się to wykalibrować. Jak w ręcznej kalibracji dałem czerwony-niebieski pasek na maksa na czerwony to nic sie nie zmieniło. Spora zmiana jasności i kontrastu przyciemniły pomarańcz że wyszedł ciemny fiolet.

• #59 06 Kwi 2012 22:41
    jurexu
    Poziom 10  

Polemizowałbym. Ja wydrukowałem coś tam na oryginalnych tuszach i na zamiennikach , takich za 2,50 i okazało się , że kolory były żywsze. Co do czarnego koloru to nie wiem - nie konfrontowałem, ale jeżeli chodzi o druk... Według mnie rzadko potrzebujemy czerni jeszcze czarniejszej... No ale czasami mimo wszystko trzeba...

Jeżeli chodzi o przerwy i dziwne kolory, lub ich brak to miałem to samo wtedy kiedy włożyłem w ramach różnych eksperymentów zamiast oryginalnych - zamienniki po czym włożyłem samoresetujące to... Przeraziłem się!!! Nowiuśka drukarka EPSON PX830FWD zgupiała!!! Przerywała, dawała różne kolory, niektórych wcale nie było!!! Co ciekawe ten negatywny stan postępował coraz bardziej za każdym nastepnym drukowaniem, czyszczeniem, kalibrowaniem. Myślę sobie: Kuwra, zapchałem głowicę jakimś gónwem!!! Ale nie poddawałem się. Ustawiałem, wielokrotnie kalibrowałem, czyściłem, próbnie drukowałem.. No i powolutku, powolutku zaczęło puszczać. Teraz jest OK. Według mnie przy zamianach kompletów kartridży zwłaszcza na jakieś inne niż oryginalne głupieje najprawdopodobniej elektronika głowicy. No bo co może zaszkodzić? Acha. Dodam, że jak się okazała chunija z zamiennikami to włożyłem na powrót oryginały. Niestety nic to nie dawało. Przede wszystkim dawało objaw pozapychanej głowicy... Nie poddawaj się czyść, poczekaj kilka godzin, czyść aż do skutku. Powinno obejść się beż płynów udrażniających.

• #60 06 Kwi 2012 22:49
    destructor_0
    Poziom 9  

Skoro polemizujesz to na co stawiasz, skoro drukarka do chwili wymiany oryginalnych starterów na zamienniki drukowała kolory takie jak trzeba? Te zamienniki po starterach są dopiero drugimi tuszami wmontowanymi w urządzenie kupione we wrześniu czy październiku zeszłego roku.
    No ale mniejsza o to czy drugimi czy pierwszymi. Załóżmy że zamienniki są jakie są i dają pomarańczowy zamiast czerwonego przy domyślnych ustawieniach. Jest to idealny pomarańcz. Czy ktoś potrafi dać instrukcję jak w canonie zrobić z pomarańczowego czerwony? Mniejsza o inne barwy, chodzi mi o uzyskanie czerwonego.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo