Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh AF 1022, wałek ładujący

18 Maj 2011 16:26 1079 4
  • Poziom 9  
    Witam,

W Ricohu Af 1022 wymieniłem wałek ładujący i listwę bębna.
    Czy możeliwe jest, żeby od tego wałka ładującego na wydrukach robił się ciemny pasek? Jeśli tak to od czego to zależy? A może to wina listwy?

Pozdrawiam
    serv.krol
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 26  
    A bebna dlaczego nie wymieniles? Beben, listwa, developer i ladowanie to w zasadzie komplet przeznaczony na 60tys kopii A4. Kreske mozesz miec i z bebna i z listwy i z ladowania, a takze z optyki. To przy drukowaniu czy kopiowaniu? Najlepiej wrzuc skan jak mozesz. Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Jak już kolega powiedział powodów na to jest trochę (w sumie to bębny i listwy padają zanim wałki ładujące, znam przypadki gdzie wałek ładujący przetrwał 3-4 bębny)

W każdym razie zależnie jaki ślad zostawia to może być to uszkodzenie bębna lub zabrudzenia wałka, który ze względu na swoje położenie w module bębna bardzo łatwo przy składaniu zabrudzić tonerem

A co do puli pytań to jaki przebieg ma bęben (tak po za tym to w do tej maszyny powinno się wkładać cały moduł typ 1027)
  • Specjalista - kserokopiarki
    Regeneracje tych zespołów bębna nie dają zbyt rewelacyjnych efektów. Najlepiej zapakować nowy, oryginalny unit i masz spokój. Co do paska stawiam na listwę bębna. Jak się zetrze to właśnie taki daje objaw.

C.
  • Poziom 9  
    Pasek na kopii jest w górnej cześci. Wałek ładujący był nowy (listwa bębna też), zrobiłem na nim ok 10 tys kopii i pokazał się ten pasek. Co do bębna nie mam informacji jaki ma przebieg. Jak wymontowałem wałek wyglądał dobrze, jak przed montażem.