Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips MD2.21 28cali

10 Lis 2004 14:34 1981 9
  • Poziom 20  
    był uszkodzony zasilacz mc44608,, klucz, diody w mostku, itp, naprawiłem to, ale jest jeszcze problem:
    Tv jwst w standby-led czerwony, włączam go zmienia się na zielony, słyszę przez chwilę wysokie nap, , następnie JAKIŚ protekt go wyłącza, i miga dioda dość szybko na czerwono. Później już nie moę uzyskać próby załączenia(usłyszenia) wysokiego napięcia. Kolejność zapalnia kolorów jak wyżej, tyle żemam wrażaenie jakby szybciej działał protect. Pytanie, gdzie szukać, co wypiąć aby oszukać procek ? Jak odczytać plik w djvu, co to za format bo moje programy nie mogą go zgryźć, a odnalazłem na ęlektrodzie plik w tym formacie. chciałbym już zakończyć naprawę, bo tv leży u mnie dość długo i zajmuje miejsce. Proszę o pomoc, gdyż nie czuję tych philipsów.
  • Poziom 17  
    Możesz mieć protekcję z braku powrotów H lub V. Sprawdź układ pionu TDA8177.
  • Poziom 20  
    pion podstawiłem, jest to samo
  • Poziom 17  
    Są wszystkie napięcia? Układ ma być TDA 8177 a nie TDA 8177F!
  • Poziom 13  
    Sprawdź piny na złączu cewek na kineskopie (najlepiej od strony druku), ewentualnie lizaczek przy BU
  • Poziom 24  
    Podstaw kondek między c, a e hota...
  • Poziom 20  
    dzzzięki że tda8177 to co innego niż8177f,ja wiem, skąd te pomysły, dzięki za troskliwość,połączenie cewek też sprawdziłem na razie brak koncepcji, sprawdzę jeszcze te kondensatory, chociaż nie wydaje mi się. Myśle, że usterkajest związana z awarią zasilacza
  • Poziom 27  
    Witam.Proszę załączyć odbiornik w tryb serwisowy[poprzez włączenie włącznikiem sieciowym przy zwartych kołkach serwisowych na płycie].W tym przypadku ulega dezaktywacji protect.Jeśli odbiornik się załączy to najprawdopodobnie uszkodzony jest tranzystor MosFet podający napięcie systemowe na trafopowielacz.Dla próby można podstawić BUZ 90AF[lub metalowy z podkładką mikową].Pozdrawiam.SKORBI.
  • Poziom 20  
    dzięki Skorbi, pomogło,włożyłem IRF630, oryginalnie był IRF620, tv śmiga, jeszcze go przestroiłem i jest wszystko ok. Pytanie czy w tym tv jest możliwość odblokowania fonii DK w trybie serwisowym?, na razie chodzi na MJM
  • Poziom 27  
    Witam.O ile pamiętam do odbiorników z tym chassis przywożonych z zachodu trzeba było dorabiać DK.[fonia równ. lub Rymi.].Cieszę się,że pomogłem.Pozdrawiam.SKORBI.