Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV ELEMIS Syriusz TC505 i rejestrator BCS 0404LE-AS brak kolorów

18 Maj 2011 21:47 1709 4
  • Poziom 10  
    Witam, posiadam TV Syriusz TC505 i rejestrator BCS 0404LE-AS. Gdy podłaczam w/w rejestrator przez wyjscie composite na we scart TV obraz jest pozbawiony kolorów.Rejestrator został sprawdzony na innych TV przez te wyjscie i obraz był kolorowy.W menu rejestratora parametry obrazu sa ustawione na system PAL o najmniejszej rozdzielczości 800x600. W przypadku TV gdy tym samym kablem na we scart podam sygnał comopsite VIDEO z innych zródeł np; kamera video, aparat cyfrowy, playstation itp. obraz jest w kolorze. Moje pytanie brzmi, co jest nie tak i co należy zrobic aby uzyskac obaz kolorowy na tym TV? Czekam na konstruktywne porady.
  • Poziom 2  
    Witam. Widocznie ten Syriusz ma tylko jeden system tv color - Secam DK. Musiałbyś dołożyć moduł PAL. Warto zajrzeć do środka telewizora i sprawdzić, ewentualnie porównać ze schematem ideowym.

Moderowany przez bogred:

Kolego, a gdzie Ty widziałeś Syriusza bez dekodera PAL? Warto może, żebyś zanim coś napiszesz, sprawdził na schemacie. Poza tym, zapewne nie doczytałeś, albo nie zrozumiałeś pierwszego postu autora.

• Poziom 10  
    z tego co napisałem wczesniej podłączałem urządzenia po wejscie scart które nadają w systemie PAL np, kamerke od w/w monitoringu i ona generuje sygnał tylko w PAL - kolor jest ,wiec dekoder PAL odpada, problem wystepuje tylko z tym rejestratorem.co moze byc grane , może za słaby sygnał video??

Przypominam, że na tym forum obowiązują zasady poprawnej pisowni. Regulamin pkt 3.1.13 oraz https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1796351.html pkt 10. [@m]
  • Poziom 2  
    Tak, źle przeczytałem. Sorry!
    Sądzę, że pomiary sygnału video oscyloskopem coś koledze wyjaśnią, o ile to możliwe. Tymczasem.
  • Poziom 10  
    Witam. Po dłuższej przerwie powróciłem do tematu,, okazało się, że pomogła wymiana kwarcu w dekoderze PAL telewizora. Kolorki powróciły i obraz jest bez zastrzeżeń :D.

Zamykam temat