Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cabasse Auditorium 6 CD Laguna 2 wymiana na radio LCD

kopawel 18 May 2011 23:10 11937 5
    kopawel
    Level 14  
    Witam.

Wszystko rozchodzi się o wymianę radia Cabasse Auditorium Tronic na inne.

Posiadam Lagune 2 Priviledge kombi z 2003 roku.

Zamontowana jest w niej zmieniarka na 6 cd Cabasse Auditorium Tronic, a w bagażniku po lewej stronie w małym schowku znajduje się jakaś nieotwierana skrzyneczka...wyczytałem ze jest to tuner ze wzmacniaczem i całe sterowanie nagłośnieniem w samochodzie.

Oto terminale w tej zmieniarce ( zdjęcie znalazłem w internecie ale mam identyczne):

Zakupiłem już subwofer i wzmacniacz JBL GTO 752.
    Radio chciałbym zamontować takie:

I teraz jest kłopot bo nie mam pojęcia jak to podłączyć.

Czy całkowicie odłączyć te radio które mam w bagażniku czy może wyciągnąć zmieniarkę, w jej miejsce zamontować te nowe radio i pociągnąć jakieś nowe kabelki to radia w bagażniku ?

Dziękuje za jakiekolwiek podpowiedzi.

Pozdrawiam.
    Spotted
    Level 11  
    Przygotuj się, trzeba poświęcić dużo czasu!
    potrzeba wyciągnąć przewód z bagażnikа
    kopawel
    Level 14  
    Dużo mi to nie pomogło.

Ta zmieniarka jest to po prostu traktowana przez radio z bagażnika jako zwykła zmieniarka. Dodatkową funkcja ( tutaj niezbędną ) jest właśnie sterowanie radiem przez zmieniarkę.

Radio samo w sobie ( t z bagażnika ) domyślam się że ma wejście aux bo na wyświtlaczu mam opcje aux jako źródło sygnału i do najprościej chyba było by do tego wejścia aux doprowadzic sygnał z radia które chcę zamontować....ale ale.....czy te nowe radio może sterować tym co mam w bagażniku ? Jak to podłączyć ? Czy wciąż będzie działało mi sterowanie z kierownicy ? Od sterowania z kierownicy rozumiem ze idzie osobny kabel do radia w bagażniku....
    kopawel
    Level 14  
    Czyli nikt nic nie wie ?

A może chociaż informacja czy przy tym radiu które zamontowane jest w bagażniku jest normalna wtyczka iso jak przy większości radyjek ?
    gigit
    Level 12  
    .....jak se nie mylę to jest iso
    wyjście AUX możesz sobie wyprowadzić z kostki radia w bagażniku, opis znajdziesz na forum laguna

pozdrawiam
    kopawel
    Level 14  
    Właściwie to zapomniałem już o tym poście i jest on do zamknięcia.

Wymontowałem zmieniarkę i te radio ze wzmacniaczami z bagażnika.
    Z akumulatora pociągnąłem zasilanie do nowych wzmacniaczy które są w bagażniku...jeden jest do subwoffera a drugi do 4 głośników w drzwiach.

Z bagażnika z miejsca gdzie było te fabryczne radio pociągnąłem do kabiny, do miejsca gdzie ma być zamontowane te moje nowe radio, przewód do zasilania nowego radia ( w bagażniku podpięte jest do kostki ISO).
    Dodatkowo z kabiny ( z nowego radia ) pociągnąłem czincze do dwóch wzmacniaczy ( tych nowych w bagażniku) oraz przewodzik do sterowania tych wzmacniaczy ( remote).

Zostaje w takim razie jeszcze podłączenie głośników w drzwiach do jednego ze wzmacniaczy. wszystkie kabelki od głośników znajdują się w miejscu gdzie znajdowało się fabryczne radio w bagażniku ( kabelki są w kostce ISO). wiec z tej kosteczki pociągnąłem tylko 4-żyłowy przewodzik do wzmacniacza który jest zamontowany na tylnej sciance tylnych siedzeń.

Może trochę chaotycznie opisane ale jakby co to odpowiem na każde pytanie.

Na początku nie wiedziałem jak to podłączyć ponieważ nie wiedziałem ze w bagażniku, gdzie znajduje się fabryczne radio jest normalna kostka ISO. Gdy to ''odkryłem'' nie było już żadnego problemu.