Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przesłać sygnał z kamery IP

19 Maj 2011 00:37 2325 9
  • Poziom 12  
    Problem wygląda następująco- w środku małego lasku ma być umieszczona kamera IP i przesyłać obraz w internet. Do najbliższego obiektu gdzie jest kabel- ok 100 m, w miejscu gdzie ma być kamerka jest zasilanie 230 V.Chodzi o sposób przesłania sygnału z kamerki do najbliższego budynku.Może jest jakiś złoty środek?Kabelek odpada.
    Pozdrawiam Gurgi.
  • OptexOptex
  • OptexOptex
  • Poziom 12  
    Jeśli masz zasilanie i nie chcesz WLAN, to zerknij na PLC.
  • Poziom 16  
    Router GSM na przykład GlobeSurfer III.
  • Poziom 19  
    Proponowałbym rozwiązania marki UBIQUITI. Sprawdzone i tanie. A przy okazji jeszcze wskaźnik mocy wiązki.
  • Poziom 17  
    Lub routerbordy np411 z mikrotikiem też dobrze się sprawdzają, ja z gridami nawet na 30 km strzelałem
  • Poziom 12  
    Dzięki za wszystkie porady.Teraz nie pozostaje nic innego jak wybrać jedną z tych propozycji.Myślę że nanostation UBIQUITI będzie najlepsza.Sprawdzę jak będzie się spisywała w parku między drzewami(korony drzew mocno zarośnięte) i opiszę efekty.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Wszystko zależy od odległości jaka będzie miedzy urządzeniami. Jeżeli urządzenia nie będą się widzieć możesz mieć problemy z dobrym poziomem sygnału, co jest ważne do uzyskania wysokiej prędkości (trzeba sprawdzić na miejscu).
    W alternatywie pozostaje jeszcze położenie kabla, skrętka komputerowa żelowana lub przy większych odległościach światłowód+konwentery LAN.
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Przewód poszedł pod ziemią. Temat zamykam.