Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczny włącznik świateł Grand Vitara

19 Maj 2011 09:51 8349 19
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich.mam takie pytanie,czy da się wyłączyć w suzuki grand viterze2.0 tdi rok.pro.2000 automat do właczania świateł.Nie mogę tego automatu zlokalizować.Autko było sprowadzone z Danij.Wydaje mi się że to jest chyba fabrycznie zamontowane.Dzieki z góry.:?::cry:
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 18  
    niewiem jak jest w vitarze ale w swifcie byla zworka zrobiona na skrzynce bezpiecznikowej a spotkalem sie rowniez w autach skandynawskich ze serwisy na miejscu montowoaly automat mniej wiecej wielkosci paczki papierosów wyglada jak centralka od alarmu
  • Poziom 8  
    Zworki w bezpiecznikach nie ma ,wszystkie widoczne kostki przejzałem chyba ze to gdzies jest pod tapicerka ,juz sam nie wiem.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    U mnie włączenie automatycznych świateł polega na włączeniu zapłonu i kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu świateł drogowych do momentu, aż na wyświetlaczy pojawi się informacja (nie pamiętam dokładnie jaka). Ale to jest 2009 r. i nie wiem jak było wcześniej.
  • Poziom 1  
    Grand Vitara 2000r powinna być wyposażona w dołożony automatyczny włącznik świateł mijania lecz nie jest to regułą. Spotykało się bowiem modele wyposażone w ten układ jak również bez niego. W przypadku Grand Vitary 2009r jak i innych modeli (seria JB) sterownik nie jest potrzebny (o ile dobrze się orientuje funkcja ta zapisana jest w sterowniku pojazdu ECM-ie) a uruchamia się ją w następujący sposób. Włącz zapłon-5x włącz-wyłącz przełącznik świateł z poziomu off do poziomu świateł postojowych, następnie 5x włącz-wyłącz przełącznik z poziomu off do poziomu świateł mijania. Pojawi się sygnał dźwiękowy. O ile dobrze pamiętam tak wygląda ta procedura.
  • Poziom 8  
    Może ja pokrótce opowiem co sie tak dokładnie dzieje.Gdy zapale autko to po zgaśnięciu kontrolki oleju włączają sie światła mijania ,ale nie dam rady włączyc świateł drogowych i swiatła przeciw mgielnego, to jeszcze nie wszystko .Bo gdy zapale światła recznie to zapalaja sie tylko pozycyjne moge i to jest dziwne :?: ze działaja mi światła drogowe no i oczywiście przeciw mgielny tez.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zewrzyj czujnik ciśnienia oleju i sprawdź, czy automat nadal działa poprawnie (do celów kontrolnych tylko). I szukaj przeróbek w instalacji i dokładanych modułów.
  • Poziom 8  
    Gdy odłącze kabel od czujnika oleju światła mi sie właczają zaraz po przekręceniu stacyjki.
  • Poziom 43  
    hakala napisał:
    Gdy odłacze kabel od czujnika oleju światła mi sie właczaa zaraz po przekręceniu stacyjki.

Błąd
    Nie ma błędu. Moduł działa po zaniku masy z czujnika. Jak odłączy przewód, to masy nie ma i moduł załącza od razu. Ponawiam radę o szukaniu dołożonego klocka.
    Jak zewrze przewód od czujnika na stałe z masą, to możliwe, że światła nie załączą się wcale.
  • Poziom 17  
    Trochę inwencji. Szukaj w instalacji czegoś dziwnego, mierz napięcia na włączniku.
  • Poziom 43  
    Jak siedzi dokładka to wystarczy zdjąć obudowę kolumny kierownicy i będzie widać,tam jest sporo miejsca i na 99%instalator montując automat, tam go wsadził
  • Poziom 8  
    Znalazłem automat znajdował sie pod osłona w wewnetrznej stronie nadkola ale gdy go wyłacze nie ma swiateł wogóle. :!:
    hakala napisał:
    Znalazłem automat

Oryginał, czy dokładany? Czy to jakaś straszna tajemnica?
    I bardzo możliwe, że jak go całkiem wypniesz, to przestaną światła działać. Po prostu robi za bypass do obwodu świateł.
  • Poziom 8  
    Wydaje mi sie ze to jest robione w serwisie bo dosc ladnie to wygladanic kombinowanego tam nie widac.
    Zacytuję siebie:
    Błażej napisał:
    Oryginał, czy dokładany?

I nie interesuje mnie, czy to robił serwis, czy pan Kazio z garażu obok. Jeśli to dokładka, to musi być jakoś wpięta w instalację. Interesuje mnie, czy to oryginalna część Suzuki i wpięta w oryginalne złącze, czy dołożony moduł wpięty w instalację inwazyjnie. I temu trzeba się przyjrzeć.
    Zrób zdjęcia...
    Przecież to żenada jakaś jest! Co z tego zdjęcia wynika? Są dwa przekaźnik i tranzystory nimi sterujące... Z drugiej strony jest jakaś elektronika? Jak wygląda obudowa? Dokąd prowadzą przewody? Gdzie i jak są wpięte? Co się na nich pojawia?
    W tej chwili wątek leci do początkujących, ale niebezpiecznie zaczyna ocierać się o kosz.