Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

brykieciarka hydrauliczna

darek4168 28 Feb 2021 14:17 37654 41
    ruktaf
    Level 2  
    Witam. Od jakiegoś czasu zacząłem przeglądać artykuły na temat brykietowania ale, nie mogę znaleźć żadnych z wymiarowanych szkiców czy rysunków żeby się móc odnieść do całości. Czy ktoś mógłby narysować jak ma wyglądać tłok i tuleja i doradzić jakie materiały mają być na to użyte. Chcę zrobić brykieciarkę na własny użytek bo słoma, siano jest dostępne, a i trociny by się znalazły.
  • TermopastyTermopasty
    darek4168
    Level 21  
    Witam. Chętnie pomogę ale żeby cokolwiek doradzić, to musisz podać jakiej srednicy ma być brykiet i jakiej długosci.
  • TermopastyTermopasty
    ruktaf
    Level 2  
    Witam. Mam tokarkę, frezarkę, wiertarkę, spawarkę , wiele rzeczy mogę zrobić samodzielnie, ale nie jestem w stanie określić na początek co by było dobre. Nie mam zamiaru robić przemysłówki chcę to dla siebie, moc prądu max silnik 7kw bez obciążenia rusza. Do przerobienia słoma, siano i trociny. Jeżeli chodzi o słomę to w pobliskich miejscowościach w sezonie, gdzie są duże gospodarstwa zeszłoroczną słomę można kupić po kosztach a są też miejsca, gdzie można zabrać za przysłowiowe dziękuję . Chodzi mi oto, że jak skoszę w swoim gospodarstwie trawę i zboże to jest problem co z tym zrobić (zboże wiadomo) bo nie hoduję, żadnych zwierząt (mam prasę kostkę i miejsce na magazynowanie). Na chwilę obecną mam silnik 4, 5 i 7 kw ślimak od podajnika węgla, jakiś motoreduktor, kilka siłowników i trochę stali. Mam też jedną pompę tłoczkową kątową ale nie ma żadnej tabliczki. Czy czy średnica może być uzależniona wiadomo od przerabianego materiału , siły ścisku itp. ale jeżeli maszyna by pracowała po kilka godzin dziennie czy można by zaryzykować większą średnicę. Jeżeli chodzi o tuleję, czy musi ona być z jednego kawałka materiału.
    darek4168
    Level 21  
    Ok. Nie bede sie tu rozpisywal podaje swoj nr na PW. ja jestem na kwarantannie mam caly dzien wolny
    patryk4400
    Level 2  
    Witam czy ktoś jest wstanie pomóc lub ewentualnie doradzić przy budowie brykieciarki?
    darek4168
    Level 21  
    Chętnie pomogę, co chcesz wiedziec.
    patryk4400
    Level 2  
    Interesuje mnie jak wykonać głowice czy tłok prasujący musi być z twardego materiału czy najlepiej chromowany i w jakiej tolerancji to tuleji . A i sprawa przewężenia jest to gdzieś z góry określone czy poprostu wystarcz z takiej samej rury co tuleja tylko przecięta na pół i ściśnięta...
    darek4168
    Level 21  
    Tuleja prasująca ze stali jaką dostaniesz, zakładam że będzie zwykła, tłok najlepszy z tłoczyska siłownika, z zewnątrz twardy. Tuleje i tłoki hartowane to do dużej masowej produkcji. Tolerancja 0,50 mm, czyli tłok np. 60 mm, tuleja 60,50 mm, oczywiscie musi być współosiowosć, nie ma żadnego przewężenia, taka sama srednica tulei prasującej co zaciskowej. tuleja zaciskowa min. 20mm scianka.
    patryk4400
    Level 2  
    Ok a obroty jakie najlepsze i czy jak będzie cieńsza ścianka to może się odkształcać?
    darek4168
    Level 21  
    Obroty silnika pompy?, zakładam że o to chodzi, każda pompa ma podane jakie powinna mieć obroty, pompa najlepiej tłoczkowa. Dlatego 20mm bo jak miałem 10mm to strasznie się wyginała.
    patryk4400
    Level 2  
    Myślałem o tłokowej brykieciarce
    i jakie obroty z hydrauliczna sobie poradzę...
    darek4168
    Level 21  
    A ja myslałem że o hydrauliczną chodzi, bo taka jest w nagłówku tematu.