Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

brykieciarka hydrauliczna

darek4168 28 Feb 2021 14:17 37654 41
 • #31
  ruktaf
  Level 2  
  Witam. Od jakiegoś czasu zacząłem przeglądać artykuły na temat brykietowania ale, nie mogę znaleźć żadnych z wymiarowanych szkiców czy rysunków żeby się móc odnieść do całości. Czy ktoś mógłby narysować jak ma wyglądać tłok i tuleja i doradzić jakie materiały mają być na to użyte. Chcę zrobić brykieciarkę na własny użytek bo słoma, siano jest dostępne, a i trociny by się znalazły.
 • TermopastyTermopasty
 • #32
  darek4168
  Level 21  
  Witam. Chętnie pomogę ale żeby cokolwiek doradzić, to musisz podać jakiej srednicy ma być brykiet i jakiej długosci.
 • TermopastyTermopasty
 • #33
  ruktaf
  Level 2  
  Witam. Mam tokarkę, frezarkę, wiertarkę, spawarkę , wiele rzeczy mogę zrobić samodzielnie, ale nie jestem w stanie określić na początek co by było dobre. Nie mam zamiaru robić przemysłówki chcę to dla siebie, moc prądu max silnik 7kw bez obciążenia rusza. Do przerobienia słoma, siano i trociny. Jeżeli chodzi o słomę to w pobliskich miejscowościach w sezonie, gdzie są duże gospodarstwa zeszłoroczną słomę można kupić po kosztach a są też miejsca, gdzie można zabrać za przysłowiowe dziękuję . Chodzi mi oto, że jak skoszę w swoim gospodarstwie trawę i zboże to jest problem co z tym zrobić (zboże wiadomo) bo nie hoduję, żadnych zwierząt (mam prasę kostkę i miejsce na magazynowanie). Na chwilę obecną mam silnik 4, 5 i 7 kw ślimak od podajnika węgla, jakiś motoreduktor, kilka siłowników i trochę stali. Mam też jedną pompę tłoczkową kątową ale nie ma żadnej tabliczki. Czy czy średnica może być uzależniona wiadomo od przerabianego materiału , siły ścisku itp. ale jeżeli maszyna by pracowała po kilka godzin dziennie czy można by zaryzykować większą średnicę. Jeżeli chodzi o tuleję, czy musi ona być z jednego kawałka materiału.
 • #34
  darek4168
  Level 21  
  Ok. Nie bede sie tu rozpisywal podaje swoj nr na PW. ja jestem na kwarantannie mam caly dzien wolny
 • #35
  patryk4400
  Level 2  
  Witam czy ktoś jest wstanie pomóc lub ewentualnie doradzić przy budowie brykieciarki?
 • #36
  darek4168
  Level 21  
  Chętnie pomogę, co chcesz wiedziec.
 • #37
  patryk4400
  Level 2  
  Interesuje mnie jak wykonać głowice czy tłok prasujący musi być z twardego materiału czy najlepiej chromowany i w jakiej tolerancji to tuleji . A i sprawa przewężenia jest to gdzieś z góry określone czy poprostu wystarcz z takiej samej rury co tuleja tylko przecięta na pół i ściśnięta...
 • #38
  darek4168
  Level 21  
  Tuleja prasująca ze stali jaką dostaniesz, zakładam że będzie zwykła, tłok najlepszy z tłoczyska siłownika, z zewnątrz twardy. Tuleje i tłoki hartowane to do dużej masowej produkcji. Tolerancja 0,50 mm, czyli tłok np. 60 mm, tuleja 60,50 mm, oczywiscie musi być współosiowosć, nie ma żadnego przewężenia, taka sama srednica tulei prasującej co zaciskowej. tuleja zaciskowa min. 20mm scianka.
 • #39
  patryk4400
  Level 2  
  Ok a obroty jakie najlepsze i czy jak będzie cieńsza ścianka to może się odkształcać?
 • #40
  darek4168
  Level 21  
  Obroty silnika pompy?, zakładam że o to chodzi, każda pompa ma podane jakie powinna mieć obroty, pompa najlepiej tłoczkowa. Dlatego 20mm bo jak miałem 10mm to strasznie się wyginała.
 • #41
  patryk4400
  Level 2  
  Myślałem o tłokowej brykieciarce
  i jakie obroty z hydrauliczna sobie poradzę...
 • #42
  darek4168
  Level 21  
  A ja myslałem że o hydrauliczną chodzi, bo taka jest w nagłówku tematu.