Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki GDN 13/50/1 4ohm

serafin1974 19 Maj 2011 16:29 1948 8
  • #1 19 Maj 2011 16:29
    serafin1974
    Poziom 2  

Szanowni użytkownicy. Potrzebuje pomocy w sprawie wymiany zniszczonych głośników w kolumnach DIORA. Głośniki to GDN 13/50/1 4 ohm. Gdzie mogę takie kupić i/lub czy mogę je zamienić na inne głośniki (jakie?)? W zał. zdjęcia tego głośnika.

0 8
  • #3 19 Maj 2011 16:37
    serafin1974
    Poziom 2  

Mogłyby być ale cena jest hoo hoo hoo. Razy 4 to już naprawa wychodzi sporawo, a pamietam, że jeszcze niedawno można było takie kupić za ok. 37 zł.

0
  • #4 19 Maj 2011 16:39
    wiatrrr
    Poziom 16  

A co się stało z orginalnymi ? Może warto regenerować jak membrany całe !

0
  • #5 19 Maj 2011 16:42
    serafin1974
    Poziom 2  

Jak na zdjęciu - sparciała guma we wszystkich a nie wiem gdzie w Łodzi można takie zregenerować, jeśli się w ogóle da. Szukałem ale jakoś nie mogę znaleźć.

0
  • #7 19 Maj 2011 16:57
    serafin1974
    Poziom 2  

tyle, że http://www.audioserwis.pl/ nie odpowiada

Dodano po 1 [minuty]:

ale dzięki za pomoc będę już wiedział przynajmniej, że chodzi o zawieszenie i możliwe, że na audioserwis.pl

Dodano po 6 [minuty]:

A z innej beczki. Sulęcin ten nad Sulejowem rozumiem??? Bo jeśli tak, to 2 razy byłem z kolei w Zarzęcinie. Było SUUper! Ale to było parę lat temu...

0
  • #8 19 Maj 2011 17:22
    wiatrrr
    Poziom 16  

U mnie audioserwis chodzi , tylko jak chcę linka wkleić bezpośrednio na zawieszenie to przekierowywuje na inną stronę . Zawieszenie kosztuje 9pln plus przesyłka . Może warto samemu spróbować regeneracji ! Przy regeneracji potrzebne by były również nowe kopułki(tzn. ten środek) . Stare trzeba usunąć tak aby nie naruszyć sztywności membrany , następnie unieruchomić cewkę za pomocą złożonej kartki papieru po całym okręgu cewki (grubość kartek zależna od szczeliny między cewką a układem magnetycznym). Następnie przykleić zawieszenie , najlepiej klejem polimerowym bo pianka z którego jest zawieszenie będzie się deformować jak użyje się kleju na rozpuszczalniku(np.butapren) . Po wyschnięciu kleju usunąć kartkę unieruchamiającą cewkę i sprawdzić działanie głośnika jeżeli wszystko jest ok to przykleić kopułkę(klej wikol).

A z innej beczki ten mój Sulęcin to Lubuskie 50km od Gorzów Wlkp i 50km od Frankfurt nad Odrą .

0
  • #9 31 Maj 2011 09:56
    wiatrrr
    Poziom 16  

Witam! Na dzień dzisiejszy strona audioserwis rzeczywiście nie działa . Można za to znaleźć właściciela tej firmy na "alledrogo". Wystarczy poszukać użytkownika o nazwie "AudioSerwis"

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów