Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony prezentuje SmartAR - technologię rozszerzonej rzeczywistości

exti 19 Maj 2011 17:31 1765 1
 • Sony prezentuje SmartAR - technologię rozszerzonej rzeczywistościFirma Sony pracuje nad rzeczywistością rozszerzoną (augmented reality) już od 1994 roku. Dzisiaj ujawniła SmartAR - "zintegrowane rozwiązanie rzeczywistości rozszerzonej". Według Sony jest to lepsze od istniejących obecnie rozwiązań AR z czterech zasadniczych powodów:
  Po pierwsze - SmartAR nie potrzebuje do działania, tzw. markerów (np. kodów paskowych 2D). W zasadzie nie jest to nowość, jeśli chodzi o systemy AR.
  Po drugie - obiekty mogą być identyfikowane i śledzone przy dużych prędkościach dzięki zaawansowanej technice rozpoznawania obiektów. Jak można zobaczyć na oficjalnym filmiku pokazującym działanie tej technologii, w praktyce sprawdza się to bardzo dobrze.
  Po trzecie - SmartAR został zaprojektowany z myślą o 3D, to znaczy technologia ta jest w stanie rozpoznawać trójwymiarowe struktury.
  Po czwarte - interfejs SmartAR umożliwia użytkownikowi łatwą interakcję z wirtualnymi obiektami, na przykład przerzucanie stron w wirtualnym menu za pomocą ekranu dotykowego (widać to na filmie).


  Link


  Źródło:
  http://www.crunchgear.com/2011/05/19/sony-wants-to-take-augmented-reality-to-the-next-level-with-smartar-video/

  Fajne! Ranking DIY
 • #2
  robik2
  Poziom 15  
  Sony ukradło technologię Nintendo taki powinien być news.