Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus c330 - bendix załącza a wirnik nie kręci

longer175 19 Maj 2011 18:51 9748 6
  • #1 19 Maj 2011 18:51
    longer175
    Poziom 9  

Witam
    Problem z moim ursusem c330 jest następujący:
    Podczas próby odpalenia słychać tylko jak elektromagnes wybija Bendix a wirnik rozrusznika w ogóle się nie kręci. Rozrusznik jest nowy wymieniony około 3 miesiące temu.
    Nowa jest też stacyjka, „klamka” rozruchowa, przewody.
    Po wymianie tych części wszystko było ok.
    Po pewnym czasie coraz częściej zaczął się pojawiać problem z odpaleniem czyli Bendix się wysuwał i to wszystko, lecz za którymś razem „załapał”.
    Próbowałem zapalić sprzęt na tzw. Ostro i się udaje bez problemów.
    Czyli brat załączał napięcie na rozrusznik a ja sekundę po tym zwierałem styki elektromagnesu na ostro aby rozrusznik się załączył. I to działa.
    Proszę o pomoc co może być nie tak skoro niemal wszystkie elementy zostały wymienione na nowe.

• Pomocny post
    #2 19 Maj 2011 19:13
    kamilekaaaaa
    Poziom 23  

Zobacz styki w rozruszniku. Musiały sie wypalić.

• Pomocny post
    #3 19 Maj 2011 19:51
    Zico63
    Poziom 37  

kamilekaaaaa napisał:
    Zobacz styki w rozruszniku. Musiały sie wypalić.

Nie jest to dokładne: elektromagnetyczny włącznik rozrusznika do wymiany; rozrusznik, jeśli pali po zwarciu śrub, jest sprawny.

• Pomocny post
    #4 19 Maj 2011 21:59
    zbigniew125
    Poziom 23  

Witam Spróbuj włączyć elektromagnes przez podanie prądu bezpośrednio z grubego kabla [ z akumulatora + ] na ten cienki przy elektromagnesie , pomijając stacyjkę . A piszę to ponieważ przydarzyło mi się że przycisk rozrusznika zbyt mało podawał prąd [ zgorzelina na stykach ] i rozrusznik nie działał , a przy sprawdzaniu kontrolką wszystko niby było OK Pozdrawiam

• #5 19 Maj 2011 22:50
    longer175
    Poziom 9  

Elektromagnes wraz z rozrusznikiem jest nowy jak już pisałem i nie chce mi się wierzyć że to ina elektromagnesu. Szukałem też przyczyn od strony stacyjki, sprawdziłem wszystkie kable czy są dobrze podłączone itd. Wszystko wygląda ok. Styki na elektromagnesie wyglądają ok.
    Mogę się mylić lecz jeśli jest coś nie tak z elektromagnesem to możliwe,że w jego środku doszło do jakiegoś zwarcia i i tam coś jest nie tak.

Zapomniałem też wcześniej napisać o ważnym incydencie. Jakiś czas temu "klamka" (tak mi na to powiedzieli w sklepie) którą odpalam silnik po włożeniu kluczyka do stacyjki, przepaliła się. Byłą założona 2 lata temu nowa plastikowa i po prostu się spaliła, a w raz z nią kable wysokiego napięci które biegną do rozrusznika. Wymieniłem kable i tą "klamkę" na starą metalową która działała przez pewien czas ok. Po czym jak już wcześniej pisałem zaczęła działać załączając tylko bendix.

Tak więc w tym momencie nie jestem już pewien czy ten nowy rozrusznik nie ucierpiał przypadkiem podczas tej awarii.

Generalnie rzecz biorąc gdy bendix jest wysuwany przez elektromagnes wydawać by się mogło, że ten, że elektromagnes jest ok a wina może tkwić w bendixsie. Lecz tu sprawa nie jest taka pewna.

A wiec pytam czy Waszym zdaniem powinienem wymienić elektromagnes czy szukać przyczyny jeszcze gdzieś indziej. Dodam, że "klamka" zapłonu została wymieniona na nową?

Dodano po 7 [minuty]:

Rozrusznik który posiadam wygląda mniej więcej tak:

http://allxxx/rozrusznik-ursus-r11a-c-330-c-360-c330-c360-zetor-xxxxx9.html

Moderowany przez Przemo9826:

Nie zamieszczamy linków do aukcji.

• #6 19 Maj 2011 22:52
    Zico63
    Poziom 37  

Kolego! Jeśli podanie napięcia ze śruby ze stałym zasilaniem do wejściowej śruby rozrusznika - uruchamia ten rozrusznik (przy jednoczesnym podaniu prądu na włącznik elektromagnetyczny, co przesuwa widełki), to jasna jest przyczyna. jest to uszkodzenie STYKÓW we włączniku; samo uzwojenie jest OK, skoro widełki są przsuwane a bendikx zazębia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME