Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lexmark E260 "Toner level low" - ile zostało stron do końca czipa?

pudzianowski 19 May 2011 20:56 4948 4
    pudzianowski
    Level 28  
    Witam.
    Nie znalazłem odpowiedzi w pomocy technicznej producenta, wujek google też nie pomógł. Mam pytanie: ile pozostało stron do wydrukowania przy świecącej pomarańczowej lampce na froncie oraz takiej informacji na wydruku testowym:
    Code:
    Toner level       Low

Drukarka Lexmark E260.
    Pozdrawiam.
    Mateusz.
    inspector_electro
    Level 22  
    Orientacyjnie raczej się nie da zgadnąć po kontrolce ile stron Ci pozostało do wydrukowania.Może na pociechę podpowiem jak zrobić reset nie pamiętam dokładnie czy chipa czy zespołu bębna (licznik).
    Odłącz jej zasilanie ,otwórz pokrywę tonera ,wciśnij X i trzymaj na wyłączonej z sieci.Trzymając X , podłącz do sieci i trzymaj przycisk jakieś 10sekund.Powinna pomigać lampkami ,ale co to da to nie pamiętam.

A w oprogramowaniu w komputerze nie masz przypadkiem ile pi razy oko mogło pozostać stron?
    pudzianowski
    Level 28  
    Witam.
    Dzięki za zainteresowanie tematem.
    Posiadam dostęp do drukarki niepodłączonej do komputera, służy ona sprawdzaniu regenerowanych tonerów poprzez drukowanie stron testowych za pomocą przycisku na froncie urządzenia. Trafiło się kilka czipów ze stanem "Ok", większość ma stan "Low". Szukam informacji o tym, przy ilu procentach wyczerpania czipa na miejscu komunikatu "Ok" pojawia się komunikat "Low". Rozważę również możliwość podłączenia do komputera i uruchomienia programu sprawdzającego stan czipa, jednak nie orientuję się w tej tematyce i proszę (o ile taki program istnieje) o podpowiedź.
    Pozdrawiam.
    Mateusz.
  • Helpful post
    inspector_electro
    Level 22  
    Witaj
    Popatrz może na stronie producenta www.lexmark.pl może tam są jakieś informacje na temat tego, przy ilu procentach pokazuje LOW.Skorzystaj może z usługi chatu z technikiem ze strony lexmarka ,bo na stronie np. HEWLETT PACKARD jest taka możliwość.Jeżeli chodzi o oprogramowanie to chodziło mi oto, abyś zainstalował na komputerze drukarkę z pełnym oprogramowaniem do obsługi tego urządzenia i wtedy może znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie.

Pozdrawiam
    pudzianowski
    Level 28  
    Witam.
    Na stronie producenta dostępne jest oprogramowanie pokazujące stan zużycia zapisany w czipie. Ów stan przestawiony jest w formie graficznej, lecz po najechaniu myszką ukazuje się (przybliżony) stan procentowy. Stany czipów sprawdziłem, temat uważam za wyczerpany i zamykam.
    Pozdrawiam.
    Mateusz.