Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fabia I Centralny zamek i przemoknięte drzwi a moduł komfortu

19 Maj 2011 23:41 3340 1
  • Poziom 1  
    Witam,
    jeżdżę Fabią 1,9 SDI rocznik 2000 w wersji komfort
    od dłuższego czasu mam problem z centralnym (montowanym fabrycznie, otwieranym ze "scyzoryka") na chwile obecną - nie działa.
    Wszystko zaczęło się jakiś czas temu, początkowo samochód zamykał się co drugie "piknięcie" pilotem, później już tylko raz na jakiś czas. Chwilowo pomogło odpięcie akumulatora, ale po 2 czy 3 dniach centralny przestał reagować. Elektryka szyb i lusterek działa bez zarzutu.
    Wczoraj podpinałem się pod VAGa i nie komputer nie połączył się z modułem komfortu, pozostałe funkcje (silnik, abs, poduszki, zegary itd.) odpowiadały.
    Czy to wystarczy aby uznać, że moduł udał się na wieczny spoczynek?
    Czy wina leży gdzieś indziej?
    Dodatkowo, padnięcie centralnego zbiegło się w czasie z "przemakaniem" tylnych drzwi - objawia się to tak, że przy padającym deszczu tapicerka drzwi tylnych lewych i prawych jest mokra aż do wysokości podłokietnika. Usterkę tę usunąłem dokładając grubą warstwę silikonu pod blachę trzymającą prowadnicę (po której spływała woda na tapicerkę) szyby. Niestety centralny dalej nie działa.
    czy powinienem już rozglądać się za nowym (używanym) modułem?

Pozdrawiam
    M.
  • Poziom 13  
    Sprawdzałeś komunikację pod adresem 46, 09 lub 35? Jeśli nie, to sprawdź pod tymi adresami, czy się komunikuje. Miałem uszkodzony w Passacie B5 2001r po zalaniu moduł komfortu w ten sposób, że komunikował się z komfortem, zero błędów, a nie działał pilot scyzoryk i nie dało się go wkodować.Wszystkie inne funkcje modułu komfortu działały. Po rozebraniu komfortu okazało się, że skorodowany i mokry był cały ekran głowicy w.cz. Wymieniłem komfort na używany (całe szczęście sprawny) i po wkodowaniu pilota wszystko działało.