Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablica dwuwymiarowa alokowana dynamicznie. Nie moge wykryc znaku.

aest 20 Maj 2011 11:23 2390 2
 • #1 20 Maj 2011 11:23
  aest
  Poziom 8  

  Witam. Mam problem z prostym programem w ktorym kolko poruszalo by sie od gory do dolu po tablicy. Granice sa oznaczone przez znak '*'. Kolko zaczyna ruch z dolnego lewego rogu po natrafieniu na gorna granice powinno zmienic kolumna na o jedna w prawo i potem jechac w dol etc. Niestety kolko zmienia swoja kolumne o wiele, wiele za wczesnie. Mysle ze problem lezy w funkcji collision odpowiedzialnej za wykrycie kolizji, ale nie wiem gdzie dokladnie.


  Kod: cpp
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod

  0 2
 • #2 25 Maj 2011 23:18
  kubsztal
  Poziom 10  

  Tak wygląda kawałek pamięci, na który wskazują wskaźniki w tablicy "field":
  Tablica dwuwymiarowa alokowana dynamicznie. Nie moge wykryc znaku.
  Na czerwono masz zaznaczone znaki '*' (0x2a). W funkcji "collision" zaczynasz od sprawdzenia adresu 0x0039c8bb (zielone kółko), potem sprawdzasz 0x0039c8ba (niebieskie kółko) i za trzecim razem sprawdzasz 0x0039c8b9 (czerwone kółko) wykrywając '*'. Jeśli wskaźniki w "field" wskazują poprawnie te adresy pamięci, o które Ci chodzi, to masz rację - musisz poprawić wykrywanie kolizji. W przeciwnym razie popraw alokowanie.

  0
 • #3 25 Maj 2011 23:27
  azra
  Poziom 16  

  Tak na marginesie:

  Kod: cpp
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod

  Coś mi nie pasuje w zwalnianiu... Czyżbyś zwalniał N-ty element field, gdzie N to ilość wszystkich elementów? Nie wydaje Ci się, że ta pętla jest troszkę... Jałowa?

  No i w C++ używasz malloc? Jakiś konkretny powód? ;)
  sizeof(char) zawsze zwróci jeden, więc możesz sobie mnożenie przez niego podarować, zajmuje tylko miejsce w pliku źródłowym. :P

  Wybacz, ale nie bardzo mam ochotę na głębsze zapoznanie się z tym kodem, głównie przez bardzo chaotyczne, wręcz niechlujne formatowanie.

  0