Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TRILUX TAP2511 nie startuje

10 Lis 2004 20:25 2296 9
  • Poziom 17  
    Tv pozostaje w czuwaniu nie wlacza sie do dalszej pracy. Zasilacz daje prawidlowe napiecia procesor dostaje 5 V. W momencie wlacenia zasilania z sieci na szynie SDA,SCL pojawia sie kilka impulsów.Na nodze N.29-ON/OFF jest ciagle 3V napiecia. To jest za malo aby wlaczyc LM 317 od +5 i +12V. Czy procesor SDA20563-A516 rozpoznaje jakies uszkodzenie na szyniei nie startuje czy sam jest nie sprawny.
  • Poziom 28  
    Witam.Myślę że od podstawienia procesora i pamięci trzeba zacząć.Póżniej pomyślimy dalej.Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Ja tez tak mysle ale nie wiem czy wiesz ile procesor kosztuje
  • Poziom 30  
    Propozycja:) odepnij głowice:) Wylutuj Bu na WN. Podłacz żarówke i sprawdz:)
  • Poziom 18  
    zaczął bym jednak od wylutowania i zmierzenia elektrolitów w przetwornicy-po stronie pierwotnej
    lub odrazu ich wymiany na nowe dobre.
    następnie obciążył bym przetwornicę żarówką.
    tak jak ZORBEK CI radzi.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 30  
    jezeli procesor zle załacza to moze sztucznie wymus stan na bazie trazystora:))
  • Poziom 17  
    Wymusilem wysoki stan na wyjsciu procesora on/off Tv wystartowal bez glosu i obrazu Po podwyzszeniu napiecia na S2 Ekran zaczal swecic
  • Poziom 30  
    Moja rada:)) wymien pierwszy tranzystor ktory jest od procesora:)) Sprawdz rezystory podciagajace napiecia i kondensatory w układzie resetu:) Poobserwuj trafo czy nie sieje i jeżeli nic nie znajdziesz to musisz wymienic procesor:((
    Pasuje z programem 522 ale orginał jest bardzo trudno osiagalny:(( Propoduje emulator wykonany przez gdańska firme:)) Chodzi bez problemów:))

Pisząc "1 tranzystor od procesora" chodzi mi o układ załaczania:)
  • Poziom 17  
    Wymienilem procesor TV dziala dziekuje za pomoc