Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE37D5500 program do edycji kanałów - plik scm

grzegorzlan 10 Jun 2012 09:15 284537 509
Computer Controls
  • Computer Controls
    radziuck
    Level 2  
    Proszę o wrzucenie aktualnej listy kanałów dla Cyfrowego Polsatu, jak ktoś ma, dzięki
  • Computer Controls
    jas005
    Level 10  
    Przyłączam się do prośby kolegi wyżej.
    Czy ktoś ma może na swojej liście kanały FTA z Astry? Taka też by się przydała:)
    katharsis
    Level 11  
    Witam

zassałem pare list od was i na żadnej nie znalazłem "hyper" u siebie po strojeniu na liście również nie...jak to znaleźć?
    azek
    Level 10  
    pegazrw-
    czy mogłbyś umieścić jecze raz listę, ponieważ nie mozna jej ściągnąć
    adm221
    Level 13  
    Witam.
    Nie będę zakładał nowego tematu gdyż mój program jest kolejnym, który umożliwia edycję plików SCM.

Przetestowałem kilka programów, które były polecane w wątkach tego tematu, ale żaden nie oferował funkcji, których potrzebowałem. Postanowiłem, więc rozpoznać format pliku i napisać własny program do jego edycji. Klika dni straciłem na poszukiwanie informacji i analizę plików wystawionych w sieci. Okazało się, że tych formatów jest kilka zależnie od modelu telewizora oraz od tego, z jakiego źródła pobierana jest lista. Wczoraj właśnie zakończyłem testy i pierwszy raz importowałem pliki kanałów na swoim telewizorze zmieniane tym programem. Plik wczytał się bez problemu i telewizor działa poprawnie.

Podczas testowania innych programów zauważyłem, iż są pliki SCM, których nie można w nich otworzyć. Ja testowałem swój program wczytując kilka różnych plików i żaden nie sprawiał mi problemów. Dla potrzeb układania programów zmieniam tylko numer kanału oraz nazwę programu. Po tych zmianach przeliczam ponownie sumę kontrolną rekordu. Resztę ustawień kanału pozostawiam niezmienione.

W pliku SCM zapisywane są wszystkie ustawienia telewizora, więc najlepiej jest wyeksportować taki plik na dysk przenośny ze swojego telewizora a potem dopiero ten plik edytować. Nie wiem czy przy imporcie kanałów są też importowane pozostałe ustawienia. Ja zmieniam tylko de dane, o których pisałem wyżej, więc najbezpieczniej jest edytować plik ze swojego telewizora.

Oczywiście nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody, jakie mogłyby być przypisane do działania mojego programu. Sprawdziłem na swoim telewizorze i wszystko działa poprawnie, więc przy innych też nie powinno być problemów.

Opis funkcji "czSCMedytor":
    - możliwość przesuwania programów o jedną pozycję w górę i w dół
    - funkcja "przeciągnij i upuść" program
    - możliwość wyszukiwania programu na postawie części jego nazwy
    - automatyczne przenumerowywanie wszystkich kanałów lub od określonej pozycji
    - dla list telewizji cyfrowej można oddzielnie edytować kanały radiowe i telewizyjne
    - możliwość automatycznego nazwania wszystkich programów, które mają puste nazwy
    - możliwość posortowania kanałów według ich nazwy (to trwa dość długo, gdy lista zawiera kilkaset pozycji)
    - możliwość wydruku listy w kilku kolumnach z podziałam na grupy
    - możliwość eksportowania listy programów do pliku Excela
    - możliwość tworzenia grup programów (max 10 pozycji) i przypisania danego programu do wybranej grupy

Ta ostatnia opcja jest podstawową, nad którą najwięcej pracowałem, więc opiszę dokładniej jak najlepiej ją wykorzystać. Programy są rozpoznawane na podstawie ich nazwy. Po wczytaniu listy wszystkich programów możemy utworzyć maksymalnie 10 grup, do których będziemy przypisywać dany program. Po ich zdefiniowaniu klikamy na pierwszy program
    na liście i wciskamy klawisze 0..9 aby program przypisać do odpowiedniej grupy. Po przypisaniu programu do grupy aktywny staje się następny. W ten sposób możemy w miarę szybko pogrupować programy. Oczywiście gdy okaże się, że dany program powinien być w innej grupie to łatwo można go potem przegrupować. Po zakończeniu przypisywania powinno się zapisać daną grupę do specjalnego pliku, gdyż dane te nie są zapisywane do pliku SCM. Najlepiej potworzyć grupy dla konkretnych dostawców, chociaż nazwy kanałów w zdecydowanej większości będę się powtarzać. W programie zdefiniowana jest już grupa programów dla SatFilmu z Włocławka. Gdy mamy już przypisane programy do grup to możemy je posortować tak, aby programy z danej grupy występowały kolejno na liście. Istnieje też możliwość posortowania kanałów w grupie w porządku alfabetycznym.

Program udostępniam bezpłatnie, zrobiłem go na własne potrzeby i jak na razie spełnia moje oczekiwania. Gdyby okazało się, że program jest komuś przydatny i ktoś zaoszczędzi dzięki niemu kilka godzin pracy a chciałby przekazać drobną kwotę to nie mam nic przeciwko. Na mojej stronie, do której link jest w menu "O programie" jest informacja o numerze mojego konta. W programie jest też opcja "Uwagi do programu", gdzie można na bieżąco wpisywać swoje uwagi a potem przesłać je do mnie.

Umieszczam tutaj wersję instalacyjną programu. Ten sam plik można też pobrać bezpośrednio z mojej strony w dziale "Do pobrania".

Na mojej stronie jest nowsza wersja programu. Przerobiłem wydruk, poprawiłem kilka błędów, przyspieszyłem algorytm sortowania i poprawiłem obsługę jednego z formatów, z którego błędnie odczytywane były nazwy kanałów.

Samsung UE37D5500 program do edycji kanałów - plik scm Samsung UE37D5500 program do edycji kanałów - plik scm Samsung UE37D5500 program do edycji kanałów - plik scm Samsung UE37D5500 program do edycji kanałów - plik scm Samsung UE37D5500 program do edycji kanałów - plik scm Samsung UE37D5500 program do edycji kanałów - plik scm
    azek
    Level 10  
    Wielki szacun dla adm221 za pracę jaką włożył.
    Mam jednak nadzieję, że to nie ostateczna wersja programiku.
    Przydałaby się jeszcze możliwość dodawania pojedynczych kanałów oraz edycja parametrów kanału (zmiana częstotliwości, FEC, polaryzacji, SID itd.).
    Jeszcze raz szacun dla adm221.
    adm221
    Level 13  
    Proszę testować i zgłaszać propozycje dotyczące dalszego usprawniania programu. Gdy się ich trochę uzbiera to coć postaram się zrobić.
    Na pewno trzeba przyspieszyć funkcję sortowania i poprawić procedury wydruku.
    jas005
    Level 10  
    Fajny program zrobiłeś, bo oferuje wydruk listy, ale przydała by się jeszcze możliwość edycji parametrów programów oraz takie operacje jak kopiowanie i wklejanie programów.
    Znalazłem w sieci listy dla polsatu cyfrowego oraz liste z programami z satelity Astra (dla tych którzy mają dwa konwentery do odbioru programów z dwóch satelit)
    Wrzuciłem je na chomika:
    http://chomikuj.pl/francoluca/Samsung+listy+kana*c5*82*c3*b3w+SCM
    benobenoo
    Level 10  
    mogę prosić o aktualną listę dla HB13 i C+. Z nowymi parametrami tvn turbo, discovery, tvp sport i seriale...
    przybor75
    Level 1  
    niech ktoś się zlituje i wrzuci nową listę cyfry + :)
    andy97
    Level 11  
    przyłącze się do prośby kolegi przybor ,jeśli ktoś ma poukładaną sensownie liste pod cyfre to bardzo bym prosił.
    katharsis
    Level 11  
    eh a sami poświęcić czasu nie możecie?
    djarek4
    Level 1  
    Szukam nowej aktualnej listy canal plus pod samsung wersji 32ued6500?

Jak rozpoczynamy i kończymy zdanie?
    Proszę poprawić!
    [_P_]
    pm.roger
    Level 9  
    Witam.
    Oto moja lista kanałów do 46D8000 na cyfrę+ pakiet Superpremium HD z ulubionymi:
    1 - podstawowe i info
    2 - filmowe
    3 - sportowe
    4 - muzyka i bajki
    5 - popularno-naukowe i reszta

mam nadzieję ,że się przydadzą;)

Moje pytanie do fachowców w temacie - jak zmienić kolejność (pozycję) kanałów np w ulub.1 - TVP1 HD na pierwszym miejscu,TVP2 HD na drugim...itd
    hronus
    Level 11  
    pm.roger wrote:
    Witam.
    Oto moja lista kanałów do 46D8000 na cyfrę+ pakiet Superpremium HD z ulubionymi:
    1 - podstawowe i info
    2 - filmowe
    3 - sportowe
    4 - muzyka i bajki

Moje pytanie do fachowców w temacie - jak zmienić kolejność (pozycję) kanałów np w ulub.1 - TVP1 HD na pierwszym miejscu,TVP2 HD na drugim...itd

ale twojej listy nie można odpalić 46D8000
    tadekpsiuk
    Level 2  
    mam wielka prosbe mam tv samsung ue46d6500 kupiony w szwecji zakupilem niedawno modul cyfry ci cam hd wszystko ladnie tylko programy totalny haos jakbym chcial to ukladac pilotem to by dnia braklo znalazlem tutaj kilka fajnych list ktore moglbym skopiowac na tv ale wyskakuje mi komunikat blad regionu zapewne chodzi o ustawienie regionu w menu a ja mam do wyboru skandynawie nic wiecej pytanie brzmi czy da sie zmienic cos w pliku scm aby mi odpalilo czy ewnentualnie da sie jakos zmienic region na polski w tv
    adm221
    Level 13  
    Kilka postów ppwyżej masz program do edycji list. Pobierz go, zainataluj, potem wyekssportuj swoją listę na dysk przenośny i poukładaj.
    tadekpsiuk
    Level 2  
    adm221 wrote:
    Kilka postów ppwyżej masz program do edycji list. Pobierz go, zainataluj, potem wyekssportuj swoją listę na dysk przenośny i poukładaj.

dzieki tak zrobilem lecz jest jeden maly problem po wrzuceniu listy kanalow na tv w kazdym programie brakuje pierwszej litery np. zamiast TVP1 jest VP1 ale to jest drobny szczegol jescze raz dzieki a ogolnie to zaczynam zalowac ze skusilem sie na modul cam ci +hd lepszy by byl dekoder hd
    adm221
    Level 13  
    Musisz mieć nowszy format listy. Prześlij mi tę liatę. Zobaczę dlaczego ucina nazwy.
    szaradii
    Level 9  
    Czy nie ma sposobu aby ustawić kolejne numery kanałów w przemieszaniu cyfrowe/analogowe (?), przyznam, że bardzo mnie irytuje. Z czego w ogóle wynika taka przypadłość w samsungach, może ten problem dotyczy wszystkich telewizorów nowej generacji).

Czy ktoś z szanownych forumowiczów potrafi odpowiedzieć na to pytanie ?
    Może "atakowanie" samsunga w tym temacie spowoduje wprowadzenie poprawki w kolejnych softach (?)

Pozdrówko
    zniesmaczony
    katharsis
    Level 11  
    mnie wiele rzeczy irytuje w samsungu np. dlaczego liste cyfry czy nki mają tylko przypisane TV z 2012 dlaczego przy aktualizacji softu nie można tego wprowadzić do starszych modeli np 2011 itd nie kumam tej polityki...kolejny problem guide działa jak chce i pokazuje co chce przez co ciągle korzystam z programu z netu czy gazety...dlaczego podczas nagrywania programu np nie ma czerwonej kropki że wogóle coś się dzieje, dlaczego podczas nagrywania nie można np korzystać z guide? zresztą te guide to kompletna porażka gdzie ergonomia i przejrzystość nie istnieje...mógłbym tak cały referat napisać...dlaczego np LG potrafi stworzyć piękne i przejrzyste guide? Dlaczego w LG można wybrać liste Cyfry czy nki po aktualizacji softu? Dlaczego Samsung wydając aktualizacje nie zmienia praktycznie niczego. Co mam co roku sprzedawać TV za 6 kafli i dokładać do nowego modelu?
    pm.roger
    Level 9  
    pm.roger wrote:
    Witam.
    1 - podstawowe i info
    2 - filmowe
    3 - sportowe
    4 - muzyka i bajki

Jakoś dałem radę to w miarę poukładać-tylko nie mówcie że "nie idzie odpalić" bo u mnie chodzi.Co prawda nie chciało się wgrać z jednego pendrive, ale z innego poszło-nie wiem czemu.
    marmeg
    Level 1  
    adm221 wrote:
    Musisz mieć nowszy format listy. Prześlij mi tę listę. Zobaczę dlaczego ucina nazwy.

Ja mam telewizor UE46ES6800S i po każdym zapisaniu zmodyfikowanej listy ucina kolejne litery nazwy. Np. zamiast CANAL+ - telewizor wyświetla ANAL+, itd. Proszę o pomoc.
    pocas
    Level 2  
    pm.roger - super robota. W końcu mogę się cieszyć aktualna listą kanałów. Możesz te listę jeszcze edytować? Jakim programem to robiłeś i w jaki sposób? Pytam bo jestem z Łodzi i chciałem podmienić TVP Warszawa na TVP Lodz.
    pm.roger
    Level 9  
    pocas wrote:
    pm.roger - super robota. W końcu mogę się cieszyć aktualna listą kanałów. Możesz te listę jeszcze edytować? Jakim programem to robiłeś i w jaki sposób? Pytam bo jestem z Łodzi i chciałem podmienić TVP Warszawa na TVP Lodz.

Zrobiłem skan z nieba (w moim przypadku HB i Astra) w telewizorze i zrzuciłem plik na kompa.
    Ulubione ustawiasz sobie programem Samsung-PC-Editor, a kolejność kanałów w listach ulubionych programem SamToolBox.
    Ten drugi lubi się często wysypywać więc proponuję robić save po zmianie kolejności każdego kanału.
    adm221
    Level 13  
    Kilka postów wyżej macie program do edycji listy kanałów, który napisałem dlatego, że oryginalny program nie spełniał moich oczekiwań. Ma dużo więcej opcji, edytuje różne typy plików i umożliwia wydruk.