Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE37D5500 program do edycji kanałów - plik scm

grzegorzlan 23 Sie 2012 21:39 272258 508
  • Computer Controls
    Vernedel
    Poziom 10  
    markpol5 napisał:
    Próbowałem już chyba wszystkich Waszych programów co na tej stronie forum znalazłem do ustawienia kanałów w Samsung UE37D6500 (jak porównałem bardzo podobny model) jak również kontakt z wsparciem Samsunga (nie ma możliwości) i za nic w świecie nie mogę poustawiać programów tak jak mi pasuje, programy z telewizji cyfrowej i programy z telewizji satelitarnej np. 1-TVP1(tel.cyfrowa), 2-TVP2(tel.cyfrowa), 3-Polonia1(tel.satelitarna), potem znowu cyfrowa i tak dalej. Mogę sobie poukładać telewizję albo cyfrową albo satelitarną ale i tak muszę w ustawieniach najpierw zmienić odbiór sygnału albo cyfrówka albo satelitarna. Czy jeszcze coś innego niż jest tu na stronie forum ktoś może mi doradzić, bo jest to upierdliwe skakać po kanałach a potem w menu żeby zmienić sygnał i dalej po kanałach :cry: Pozdrawiam

Jeżeli już to nie powinieneś pisać "programy z telewizji cyfrowej i programy z telewizji satelitarnej" tylko "programy z telewizji cyfrowej naziemnej i programy z telewizji cyfrowej satelitarnej". Co do poruszonego przez Ciebie problemu braku możliwości umieszczania programów z DVB-T i DVB-S/DVB-S2 na jednej liście, to uważam że jest to jedna z większych wad telewizorów Samsunga. Niestety tego problemu nie da się rozwiązać poprzez edycję pliku SCM. Aby rozwiązać ten problem należałoby zeedytować firmware. Tego raczej nikt się podejmie, gdyż jest to bardzo, bardzo trudne, a na dodatek niewłaściwą edycją można nawet rozwalić telewizor. Swoją drogą ciekawi mnie, czy ktoś już zgłaszał ten problem na forum SamyGO? Raczej należy się pogodzić z tą wadą i nie należy liczyć, że kiedyś pojawi się wersja firmware, która by rozwiązała ten problem. Muszę na końcu jeszcze sprostować informację: co prawda nie da się w żaden sposób umieścić kanałów z DVB-T i DVB-S/DVB-S2 na jednej liście, jednak aby przełączać się między listami kanałów nie trzeba za każdym razem męczyć się zmienianiem ustawień w MENU. Istnieje lepszy sposób, wciskamy kolejno: CH LIST, A, ↓ lub ↑, ↵, EXIT. Nie mniej i tak takie przełączanie jest bardzo niewygodne. Powinna istnieć możliwość umieszczenia kanałów z DVB-T i DVB-S/DVB-S2 na jednej liście. Jednak Samsung to Szajsung i nie zamierzają usunąć tej niedogodności, gdyż mają gdzieś swoich klientów :cry:
    kiziormizior
    Poziom 10  
    TV SAMSUNG UE55D7000
    Aktualna lista polskojęzycznych kanałów dla N na kartęHD
    Pakiet domowy HD + premium HD
    Lista edytowana programem.
    czSCMedytor kolegi adm221

Moim zdaniem jest to najlepszy program do "zabawy" z plikami SMC.
    Przetestowalem wszystkie dostępne w sieci.
    Jedne potrafiły tylko edytować , drugie filtrować, jeszcze inne wymagały instalacji "tony" łatek oraz innych niepotrzebnych "śmieci" lub wyrzucały monit o niewłaściwym rozszerzeniu :cry:

Edytor=Kombajn czSCMedytor zaoszczędził mi stresu i czasu !
    Polskojęzyczny , z aktywnym wsparciem technicznym ( sprawdzałem osobiście, rewelacja )
    adm221
    Poziom 12  
    Cieszę się, że tak dobrze oceniłeś mój program.
    Program tylko z mojej strony pobrało już ponad 60 użytkowników.
    Miałem kilka sugestii od użytkowników dotyczących działania programu.
    Umieściłem właśnie na serwerze kolejną wersję, czyli 1.0.0.8.
    Tutaj opis nowych funkcji Link, głównie związane są z zaznaczaniem kilku kanałów, ich przeszukiwaniem i przenoszeniem.
    Proszę sprawdzić, wydaje mi się, że te nowe funkcje bardziej ułatwią i przyspieszą porządkowanie listy kanałów.
    Znowu nowsza wersja, czyli 1.0.1.0. Opis nowych funkcji pod tym samy linkiem.
  • Computer Controls
    zbysik
    Poziom 1  
    A gdzie mogę pobrać ten program najnowszy
    fidotp
    Poziom 23  
    A skróć sobie podany wyżej link tak by na końcu było tylko pl lub w poście popatrz na ikonki jakie ma adm221
    No chyba że trzeba palcem pokazać to nie ma problemu.
    Samsung UE37D5500 program do edycji kanałów - plik scm
    mecholl
    Poziom 2  
    Próbuję skorzystać z gotowych list kanałów dla C+ < plik scm > tylko wychodzi mi błąd ponieważ jestem w Szwecji i w tv kraj mam ustawiony na Szwecja < do wybory jeszcze 3 inne kraje skandynawskie, brak polskiego >. Czy ktoś wie jak zrobić żeby można było wybrać Polskę albo ktoś podrzuci plik zakodowany na kraj szwedzki ? Telewizor Samsung D8000
    adm221
    Poziom 12  
    Przyślij mi swój plik SCM utworzony przez Twój telewizor.
    Jak na razie naliczyłem 7 różnych formatów plików SCM. Bez odczytania struktury plku musisz mieć dużo szczęścia aby plik pobrany z sieci miał taki sam format jak Twój.
    Myślałem nad dodaniem dodatkowej funkcji w programie, która umożliwiałaby import kanałów z innych plików SCM. Jeżeli przyślesz mi swój plik SCM i ten z którego chcesz zaimportować listę to postaram się dopisać taką funkcję do programu.
    czmiel_t
    Poziom 10  
    Witam, ściągnąłem Twój program adm221 ale nie bardzo wiem jak się tam poruszać. Chodzi o to, że w kablówce mam kanały analogowe i cyfrowe i chciałbym je ze sobą poprzeplatać wg. kolejności jaka mi pasuje czyli przykładowo:
    1. TVP 1 HD (cyfrowy)
    2. TVP 2 HD (cyfrowy)
    3. TVP Warszawa (analogowy)
    4. POLSAT (cyfrowy)
    5. itd. ...
    Z tego co przeglądałem w TV nie ma takiej opcji, trzeba się przełączać między kanałami analogowymi i cyfrowymi. Jedyne co wpadło mi do głowy to stworzyć swoją listę kanałów i tam powrzucać cyfrowe z analogowymi. Zrobiłem test na kilku programach i działa ale chciałem to zrobić na komputerze ze względu na ilość kanałów więc ściągnąłem Twój program i nijak nie mogę dojść jak to zrobić i czy w ogóle się da?
    adm221
    Poziom 12  
    Takiej opcji nie testowałem.
    Każdy zbiór programów ma inny format.
    Jeżeli działa przełączanie to możesz ponumerować kanały tak, że np 1, 2 to pierwsze 2 numery w paśmie cyfrowym, potem 3 to pierwszy numer w paśmie analogowym ...
    Sprawdź czy takie ułożenie zadziała.
    mecholl
    Poziom 2  
    Proszę o wskazówki od wtajemniczonych. Zrzuciłem wszystkie programy z tv na pendrive. I teraz jak się zabrać do selekcji, jakie metody obraliście. Program to ChannelListPCEditor
    adm221
    Poziom 12  
    Kolejność kanałów zależy od indywidualnych potrzeb. Je segregowałem tematycznie, czyli na początku te najczęściej oglądane, potem popularno-naukowe, sportowe, dla dzieci, muzyczne, filmowe, a na końcu listy pozostałe i kodowane.

Umieściłem też w sieci kolejną wersję programu do edycji listy. Dodałem kilka nowych funkcji. Dokładny opis na mojej stronie i w programie.
    rosynant
    Poziom 9  
    Witam. Czy faktycznie można ułożyć w jednej liście programy analogowe i cyfrowe? Jak to zrobić?
    czSCMEditor - super. Brakuje jednak trochę kanałów na których są programy.

Pozdrawiam Twórcę programu.
    Wienczysław
    Poziom 10  
    Czy programem Channel list pc editor można usunąć jeden lub kilka kanałów ? Zaznaczając pojedynczy lub kilka kanałów oraz zatwierdzając czerwonym krzyżykiem usunięcie, plik zapisuję. Otwierając ponownie niby usunięte kanały dalej istnieją. Co robię źle ?
    nemko
    Poziom 15  
    Nie wiem o jakim czerwonym krzyżyku mówisz, ale może zrób to tak. Zaznacz przeznaczone do usunięcia kanały, klikając prawym klawiszem myszy wybierz z listy "Usuń", na koniec zapisz zmiany i powinno być OK.
    Jak nie działa, pisz do autora programu wysyłając jednocześnie swoją listę kanałów. Może Twoja lista wymaga korekcji w programie.

Przepraszam, chodziło mi o program czSCMedytor, ale w programie o który pytasz można usuwać programy za pomocą czerwonego krzyżyka.
    Wienczysław
    Poziom 10  
    Zmieniłem wesję progromu Channel List PC Editor V 1.09 na V 1.01 i wszystko jest OK. Mogę likwidować wybrane kanały. (Dot. TV Samsung UE40D6500).
    Dzięki serdeczne za zainteresowanie i sugestie.
    jas005
    Poziom 9  
    Chciałbym przy pomocy czscmedytora zimportowac listę kanału do pliku z mojego tv z pliku z innego tv, lecz wyskakuje komuniat "Niestety nie ma żadnego kanału do zimportowania niezgodne formaty". Da się coś z tym zrobić?
    nemko
    Poziom 15  
    jas005 napisał:
    Chciałbym przy pomocy czscmedytora zimportowac listę kanału do pliku z mojego tv z pliku z innego tv, lecz wyskakuje komuniat "Niestety nie ma żadnego kanału do zimportowania niezgodne formaty". Da się coś z tym zrobić?

Tak, da się. Wyślij swoją listę do autora programu i przedstaw mu swój problem.
    Na pewno co zaradzi.
    adm221
    Poziom 12  
    Witam wszystkich.
    Analizowałem dokładniej różnice między tymi dwoma formatami. Większość bitów się zgadza, przesunięta jest tylko nazwa kanalu, ale jest kilka bitów które trzebaby wziąć z źródłowej, bądź docelowej listy. Wybór trzeba by zostawić obsługującemu.
    Jeżeli jest więcej osób zainteresowanych to mogę dodać do programu specjalną tabelę konwersji i każdy użytkownik będzie mógł sobie dopasować poczczególne bity w rekordzie i zaimportować kanały z innych formatów, ale wyłącznie na swoją odpowiedzialność.
    Proszę pisać przysyłając listy, lub w forum na stronie.
    jas005
    Poziom 9  
    Wczoraj Ci wysłałem :)
    Wciąż mi brakuje (chyba, że coś źle patrze) kopiowania/wycinania danego kanału i w wklejania go w dowolne miejsce na liście, np. mam jakiś kanał nr 500 i chce go szybko przesunąc na nr 10. Myślę, że przydatna była by funkcja wyświetlenia w programie kanałów alfabetycznie po kliknieciu zakładki 'Nazwa' - klikamy raz wyświetla się od A (lub cyfr), drugi raz od Z.
    adm221
    Poziom 12  
    Kolejna wersja w sieci.
    Dodałem sortowanie po kliknięciu na kolumnę i przenoszenie aktualnie podświetlonego kanału na wybraną pozycję (skrót Ctrl+X) oraz parę innych poprawek. Dokładniejszy opis w programie.
    Jest też pierwsza wersja tabel do konwersji formatów. Na razie tylko do podglądu. Chętni mogą zobaczyć różnice. Na razie nie mam za bardzo pomysłu jak zrobić taką konwersję. Może ktoś się temu dokładniej przyjrzy i podpowie. W tabelach są zestawione wszystkie bity jednego rekordu.
    tdtd
    Poziom 9  
    Może kogoś zainteresuje posiadam telewizor samsung PS51D6900 i do edycji kanałów używam SamToolBox v.011 próbowalem roznych edytorów od chanel list editor v05,06,samsung v0,72. Ten okazał sie
    najlepszy można edytować kanały satelitarne, cyfrowe naziemne,analogowe ,posiadam moduł ASTON v.2,26 telewizor
    samsunga jak wyżej , Canal+ oraz spliter bezprz. SMARTWI . Próbowałem edytora kolegi adm221 "czSCMEditor" można i tym trzeba tylko trochę pogłówkować. Załaczam plik edytora SamToolBox v.011 , opis w jez.pol w pdf. oraz listę kanałów Cyfry+ z TVP1HD i TVP2HD oraz kanały HD FTA z ASTRY.
    bhyzy
    Poziom 1  
    Wielki szacun dla kolegi adm221 !!! Naprawdę kawał dobrej roboty !

P.S. Mam pytanie.
    Za pomocą programu napisanego przez adm221 posortowałem listę kanałów analogowych i cyfrowych. Po wgraniu uporządkowanej listy do telewizora lista cyfrowych jest poukładana, lista analogowych jednak wygląda jak nieposortowana. ?

Dlaczego tak się dzieje? Jak wgrać poukładaną listę analogowych kanałów do Samsunga UE40ES 5500?
    Pozdrawiam!
    wasylcm
    Poziom 2  
    Potrzebuje programu do edycji listy programu do telewizora samsung eu55es8000 1201 scm lub gotowej listy cyfry +.

Jak rozpoczynamy i kończymy zdanie?
    Proszę poprawić!
    [_P_]
    rzecik
    Poziom 11  
    Witam.

Na wstepie wielkie dzieki dla kolegi "waldekbiel" swietny program do edycji kanalow !!!

A takze podziekowania za liste kanalow cyfry + dla kolegi "tdtd" !!!

Wczoraj mialem problem ze zczytaniem listy z samsunga 3D PS51D8000, ale dzis sie udalo :)
    Opisze tu krok po kroku dla laikow, jak zrobic szybko liste do swojego TV, bo widze ze prosza o pomoc lub gotowe listy, a to naprawde jest latwe.

1. odpalilem program kolegi "adm221" SamsChannelEditor-v0.10,
    2. zaladowalem (File -> load) liste kanalow cyfry + kolegi "tdtd" (channel_list_PS51D6900_1101.scm)
    3. kliknalem na -> mapSateD (wyswietlila sie lista kanalow cyfry +)
    4. kliknalem prawy klawisz myszki na liscie kanalow i wybralem z okna opcje -> "Save order to..." -> zapisalem jako "moja lista" (zapisuje cala liste kanalow)

Tym sposobem mamy szybko juz poukladana liste kanalow cyfry + zapisana w pliku i jedziemy dalej :)

6. zaladowalem (File -> Load) moja liste zgrana z telewizora (channel_list_PS51D8000_1101.scm)
    7. kliknalem na -> mapSateD (wyswietlila sie lista z mojego TV niepoukladana)
    8. kliknalem prawy klawisz myszki i wybralem z okna opcje -> "Reorder from..." -> i wybralem wczesniej utworzony/zapisany przeze mnie plik "moja lista"
    9. potem klik na File -> Save i mamy juz poprawiona nasza liste w pliku zgranym z naszego TV, ladujemy do TV i cieszymy sie poukladanymi kanalami :)

Zalaczam plik "moja lista" - programy cyfry +, po sciagnieciu zabawe zaczynamy tylko od pkt. 6.

Zalaczam takze gotowy plik scm dla PS51D8000 - zaznaczam jednak, ze jest to plik z/do TV kupionego w UK i bez mozliwosci zmiany kraju na inny niz UK lub Irlandia, nie wiem czy to wazne, ale sprawdzic mozna, jesli nie pojdzie to poprostu postapic tak jak pisalem wyzej.

Moim zdaniem najlatwiej i najszybciej jest przerobic swoj plik z TV, tak jak wyzej opisalem.

Pozdrawiam
    adm221
    Poziom 12  
    Witam.
    Pomyliłeś programy. Program "SamsChannelEditor-v0.10" nie jest mojego autorstwa.
    Program, który napisałem nazywa się "czSCMedytor", dostępny tutaj Link
    wasylcm
    Poziom 2  
    No dzieki ci rzecik pomogles lista wczytana super objasnienie :D :D :D
    rzecik
    Poziom 11  
    adm221 napisał:
    Witam.
    Pomyliłeś programy. Program "SamsChannelEditor-v0.10" nie jest mojego autorstwa.
    Program, który napisałem nazywa się "czSCMedytor", dostępny tutaj Link

Przepraszam, juz poprawilem, ale sprawdze czy Twoj program rowniez tak dziala...

wasylcm napisał:
    No dzieki ci rzecik pomogles lista wczytana super objasnienie :D :D :D

Bardzo prosze :)

To byl czysty przypadek, doslownie kilka minut, ciekawosc do kombinowania i ulatwiania sobie zycia... Niechcialoby mi sie ukladac samemu tej listy ;P

Wazne ze dziala i tylko to sie liczy !

Ciekawe jest tez to, ze w ten sposob poukladalo mi kanaly na listach - TV,WSZYSTKIE,HOTBIRD, wedlug kolejnosci cyfry +, a nawet radio mam poukladane, ale nie ruszylo listy ULUBIONE gdzie mialem poukladane programy wlasnorecznie na telewizorze :) A jak u Ciebie "wasylcm" to wyszlo ?

Pozdrawiam
    woody28
    Poziom 2  
    Super programik "czSCMedytor" wielki sacun dla autora-adm221. To co mi zajmowało innymi programami do układania kanałów 2-3 godz. robię to teraz w kilkanaście minut. Kwestia wczytania się w funkcje programu. Duży plus za szybki update programu w nowe funkcje.