Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm vulcan v 2 - za słabo reaguje na sygnał uderzenia

21 Maj 2011 02:07 2445 2
 • Poziom 11  
  Witam zamontowałem u siebie w vectrze B samemu alarm vulcan v 2 z tym ze mam mały problem , bo wszystko zrobiłem na pewno tak jak należy , a po zdrowym kopnięciu w przednie koło ( w tylne już nie reaguje) dopiero alarm wzbudza pre alarm zamiast wzbudzić pełne alarmowanie.
  wyregulowałem w czujniku udaru czułość pre alarmu na maximum , a pełne alarmowanie dosłownie na pici kłak zaraz po tym.
  w związku z tym nasuwa mi się kilka pytań:

  1) Mam dodatkowy taki sam czujnik udaru i chciałbym zamontować go razem z tamtym na tych samych przewodach co idą do centralki alarmu z tym że w tylnej części pojazdu żeby był bardziej skuteczny , czy muszę zastosować jakieś diody prostownicze żeby czujniki się np nie popsuły ? bo jak dobrze to rozumie to jeśli podłączył bym je bezpośrednio kolorami ze sobą to gdy któryś z nich poda jako pierwszy sygnał o alarmowaniu bądź pre alarmie to sygnał wysłał by nie tylko do centralki alarmu , ale również do drugiego czujnika tak?

  2) chciałbym aby pre alarm od razu wzbudzał alarm w samochodzie i nie wiem teraz czy aby alarm się uaktywnił potrzebny jest najpierw sygnał z pre alarmu czujnika ?

  3)myślałem żeby czujnik udaru odkręcić ze słupka od strony kierowcy i zamontować go bezpośrednio na kolumnie kierowniczej - czy to było by dobre rozwiązanie?

  4)myślałem też żeby podłączyć się czujnikiem udaru pod dodatkowe wejście na detektor ruchu rtx dr1 który jest pod nie podłączony ( też chciałbym się wpiąć na tych samych przewodach ) z tym że tam są trzy przewody bo nie ma pre alarmu , nadal chciałbym żeby pierwszy sygnał od razu wzbudzał alarmowanie.

  5) jeżeli będą musiały być dołożone diody prostownicze to jakich użyć i którą stroną je do której je przylutować , i na jakich przewodach ?

  Muszę wykorzystać to co już mam alarm słabo reaguje , a jest to konieczne ze względu na miejsce w jakim mieszkam - wandalizm , i umiejętnie parkujący inni uczestnicy ruchu , co dziennie nie ma spokoju :not:


  Poniżej dołączam uproszczony schemat instalacji oraz czujników mile widziane w odpowiedzi , przeróbki wykonanego przeze mnie schematu dla ułatwienia mi późniejszej pracy.
  Pewnie odpowiedz jest dość prosta na moje pytania , ale wolę nie ryzykować spaleniem centralki bądź któregoś z czujników , pozdrawiam

  Alarm vulcan v 2 - za słabo reaguje na sygnał uderzenia
 • OptexOptex
 • Poziom 11  
  witam podłączyłem bezpośrednio pod czujnik ultradźwiękowy bez żadnych diod prostowniczych i ustawiłem czułość na max , zamocowałem czujnik do kolumny kierowniczej jednak dalej słabo reaguje na uderzenie (oba czujniki) , ale działa ok . czy można w jakiś sposób jeszcze bardziej wyczulić urządzenie na uderzenie ? wymiana kondensatora itp?

 • Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
  Przykręcić obudowę czujnika bezpośrednio do metalowego elementu karoserii a nie kleić na taśmie dwustronnej lub spinać opaskami.