Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skuter Wilga przerywa na wyższych obrotach

kamil6010 21 May 2011 16:25 9676 7
 • #1
  kamil6010
  Level 11  
  Witam, mam problem ze skuterem wilga 4T. A więc chodzi o to że przerywa jak się da mu gaz do końca i przy ruszaniu czasami (a dokładniej to strzela w wydech), gaźnik czyszczony a nawet sprawdzany z innego skutera, zawory ustawione tak jak powinny być, rozrząd też dobrze ustawiony, cylinder z tłokiem w bdb stanie.
  Jeśli ktoś miał może taki problem lub wie co to może być to bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
 • #3
  kamil6010
  Level 11  
  Właśnie na postoju też tak samo się dzieje, cewka modół regulator napięcia i calutka instalacja było sprawdzane. Ale jest taki motyw że dzisiaj włożyłem nowe zawory i przez 2km chodził normalnie a potem znowu zaczął przerywać to znowu zdjąłem głowice i na zaworze wydechowym były widoczne jakieś przedmuchy to dotarłem ten zawór na nowo i dalej jest to samo, czy możliwe jest że głowica jest do wymiany? bo już chyba jej się nie da dobrze dotrzeć do zaworów, przynajmniej tak to wygląda na moje oko. Dzięki bardzo za odp i proszę o jakąś poradę albo instrukcję chociarz jak dobrze dotrzeć zawory żeby dobrze uszczelniały.
 • #4
  lukas0830
  Level 14  
  Kabal WN sprawdzany? Nigdzie nie popękany, nie przetarty? Świeca podmieniana?
  Po włożeniu nowych zaworów docierałeś je? Docierając widziałeś czy przylgnie są całe i czy gniazda nie powypalane.
 • #5
  kamil6010
  Level 11  
  Przewód, świeca sprawdzane, zawory docierałem ale chyba ssący trochę krótko i jeśli nie uszczelnia dobrze to czy to może być powód tego że strzela?
 • #6
  Bartek.k.k
  Level 21  
  kamil6010 wrote:
  Przewód, świeca sprawdzane, zawory docierałem ale chyba ssący trochę krótko i jeśli nie uszczelnia dobrze to czy to może być powód tego że strzela?


  Tak, w skuterach chinskich zła regulacja zaworów prowadzi do tzw. "strzelania" z wydechu, najczęściej przy zwalnianiu z maksymalnej prędkości.
 • #7
  Daniel Krzysik
  Level 2  
  zawory do regulacji. wymiana by ci nie pomogła bo by było to samo jak zaworów nie wyregulujesz. miałem takiego chinola i było to samo
 • #8
  kamil6010
  Level 11  
  problem rozwiązany a przyczyną tego było to że zawory już nie uszczelniały bo po prostu były wyrobione, a co do regulacji to chodzi o to żeby tylko nie były podparte.