Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalowanie kamerki internetowej

agatka2299 21 May 2011 17:20 5826 4
    agatka2299
    Level 9  
    Witam. Mam taki problem kupiłam na ebayu kamerkę internetową Webcam 30M Pixel with Mic for PC Laptop Scype/MSN/Yahoo.Posiada ona wejście na kabel USB.Po jej podłączeniu nie pojawia sie żaden komunikat, czy jest podłączona czy nie. Dodam że mam Windowsa 7.Nie mogę odnaleść tego urządzenia aby zmienić ustawienia. Dodam że mój laptop posiada wbudowaną kamerkę,ale chce korzystać z przenośnej.Nie wiem jaki jest problem, może muszę zainstalować jakiś program albo brakuje jakiejś instalki.Chciałabym korzystać ze Skype,ale po rozpoczęciu rozmowy automatycznie łączy mnie z tą kamerą wbudowaną w laptopie.Według mnie kamera nie jest uszkodzona bo świeci lampka potrzebna do pracy w trybie nocnym.Nie posiadam żadnej instrukcji obsługi,więc nie wiem czy ją się automatycznie instaluje, czy potrzebny jest program.Wchodziłam juz menadżer urządzeń i próbowałam odnaleść tę kamerkę ale się nie udało. Nie ma takiego urządzenia.Proszę o pomoc.
  • Helpful post
    delete_del
    Level 10  
    Na mój gust to bym podłączył kamerkę i sprawdził na innym komputerze, jeśli masz taką możliwość. Jeśli będzie wykryta to coś jest nie tak z Twoim komputerem. A jeśli i na drugim komputerze jest bez zmian to niestety kamerka jest uszkodzona.

A tak poza tym czy próbowałaś ją podłączyć do innego portu USB?

Możesz również poszukać sterowników po nazwie kamerki jeśli jest na niej coś napisane. Może być również taki problem że nierozpoznane urządzenie jest nierozpoznawalne. Miałem taki przypadek.

Powodzenia
    agatka2299
    Level 9  
    Podłączałam już pod 3 laptopy i nic nie wchodzi. Na moim laptopie gdy podłączam pod wejście usb to słychać dżwięk podłączenia i odłączenia, ale nie wyświetla urządzenia.

Dodano po 17 [minuty]:

Zainstalowałam sterowniki do kamery internetowej i zaczęła śmigać ale na drugim komputerze na moim nadal nic.
  • Helpful post
    gallus [pl]
    Level 31  
    To w ustawieniach skypa wybierz z której kamery ma korzystać....
    agatka2299
    Level 9  
    Dzięki śmiga kamerka bez zarzutów Dzięki wszystkim za pomoc.