Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przebudowa kuchni a wentylacja

21 Maj 2011 18:15 1509 1
  • Poziom 18  
    Witam,

W bloku mieszkalnym została przebudowana kuchnia. Dokładnie przeniesiona do salonu.

Obecny stan przentuje rysunek "NOWA" a poprzedni "STARE". W nowej kuchni nie ma dostępu do kanału wentylacyjnego.

Mam w związku z tym dwa pytania. Na wstępie zaznaczam że nie mam kłopotów eksploatacyjnych (para czy zapachy). Z kuchni korzystam rzadko a okap ma pochłaniacz węglowy. Kuchnia jest elektryczna a w budynku nie ma gazu (nowy z 2003r.)

1. Czy musze w nowym salonie gdzie jest aneks kuchenny mieć kratkę wentylacyjną podłączoną do kanału? Czy w czasie kontroli kominiarz będzie miał zastrzeżenia? Są okna a oryginalne kanały pozostały nietknięte. (zaznaczone czerwonymi prostokątami W)
    Każde pomieszczenie za wyjątkiem salonu ma drzwi.
    Pod drzwiami jest przerwa okolo 5mm.

2. Jeżeli musi być kratka to czy mogę zwyczajnie wykuć dziurę pod sufitem między salonem a pokojem 2 (rysunek NOWA) gdzie jest oryginalna kratka i to zapewni przepływ powietrza wymagany dla celów kontroli?

PS. Nie mam kłopotów z użytkowaniem a pytanie ma jedynie charakter informacyjny czy będzie problem czy nie.

Pozdrawiam,
    M.

Mod. ROBSON33

Należy poprawnie wkleić foto zgodnie z tą instrukcją
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html

Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 39  
    Jeśli nie masz rzadnych urządzeń na gaz, nie obowiązuje cię żadna kratka w tym pomieszczeniu.