Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiana firmware, QA i zdjęcie SimLocka (DB2020 - SE K770i) CID53

czort-kalisz 21 May 2011 18:43 10161 0
    czort-kalisz
    Level 9  
    Witam,

długo siedziałem nad poukładaniem informacji które znalazłem na różnych forach w tej sprawie ;) aby ułatwić wam życie (a przede wszystkim zaoszczędzić czas) opisuje krok po kroku. Nie jest to w pełni mój poradnik posługuję się zlepkami. Postaram się was pokierować również po programy. Zaczynamy!

potrzebne programy/pliki to:
    1) Far Manager 2.5 PL Link
    2) MAIN softu R8BE001 Link
    3) kopia lub nowy MAIN softu który używamy (aby do niego wrócić ;)
    4) Executor dla softu R8BE001 Link
    5) Patch Quick Access zrobiony pod nasz MAIN

co robić:
    1) Utworzenie QA polega na przeciągnięciu pliku MAIN na plik qamaker.exe który znajduje się C:\Program Files\Far Manager 2.5PL\Plugins\jdflasher\2020_52
    2) Wgrywamy MAIN R8BE001 przy pomocy Far Manager (alt+f1, just da flasher, db2020 - 921600 z zaznaczonym 'rsa') main wgrywamy pod 'oflash'
    3) po wgraniu łączymy się ponownie tylko tym razem wchodzimy pod 'ofs' i dalej tpa/preset/custom tam wgramy 3 pliki executora
    4) Uruchom telefon, przejdź do Gier i uruchom executor - telefon się wyłączy
    5) Wyjmij i włóż baterię - nie włączaj telefonu
    6) Następnie ponownie Far Manager ale tym razem zmieniamy skrypt na: qa2020_53 z odznaczonym 'rsa'
    7) Pod 'oflash' wgrywamy MAIN którego używaliśmy wcześniej i utworzony Quick Access. Możesz dodatkowo wgrać patch kasujący SimLoca ;) pamiętaj kolejność MAIN, QA, SimLock

Nie zmieniałem u siebie plików FS tylko sam MAIN. Jeżeli wgrałeś oba musisz przekopiować do 'ofs - tpa/preset/custom' pliki ustawień z kopi albo ściągnięte z internetu Link ale już po całej akcji ;) MAIN,QA,SL i dopiero custom (alt+f1, just da flasher, db2020 - 921600 z zaznaczonym 'rsa').

Ja mimo wszystko że mogłem wrócić do starego MIAN softu zmieniłem swój na R8BC004 czytałem ostatnie dwa dni dość dużo na tematy softów ich zmiany, ustawień, dodatków i ten ma więcej możliwości. Sam MAIN możecie ściągnąć z Link tam też znajdziecie pod ten soft QA (odpada jego generowanie) Link i SimLock ;) Link. Mi te wszystkie pliki pomogły teraz smiga czyst FON na każdej sieci itp itd POWODZENIA!

P.S to nie mój chomik ale tam też są te pliki (wystarczy się u nich zalogować a dostaniemy 50mb na start - to wystarczy dla naszych potrzeb w sprawie telefonu) Link

a ja po dwóch dniach, paru godzinach i kilku minutach przerwy (łamanie telefonu) wracam na PS3 do Battlefilda BC2 :P he he w razie błędów poprawiajcie...