Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus 2000r 1.6 100KM kontrolka silnika.

21 Maj 2011 18:59 6905 3
  • Poziom 11  
    Witam!
    Zakupiłem fokusa 1.6 100KM w benzynie i po pewnym czasie mam problem z silnikiem a mianowicie kiedy próbuje go odpalić to odpali ale sie dławi i sie wyłącza w momencie gdy przekręcam kluczyk i trzymam lekko nogę na gazie to mi odpali i chodzi bez problemu mam wrażenie ze jest to czujnik położenia przepustnicy i penie on jest walnięty.
    Kiedy odłączyłem w/w czujnik silnik mi odpalił bez problemu ale zaczęła mi sie świecić kontrolka silnika i nie chce już zgasnąć.
    Moje pytanie jest takie czy jak wymienię czujnik położenia przepustnicy i oddam do mechanika by usunął mi błędy przez kompa będzie wszystko w porządku ??
    Pozdrawiam rabso
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Najpierw oddaj do mechanika a potem wymień to co jest popsute .
  • Poziom 16  
    Namieszałeś pewnie zdejmując wtyczkę.
    Spróbuj zrobić reset komputera, odłączając klemy od akumulatora na jakiś czas ...
    A następnie zrobić adaptację silnika na nowo.
    Jeśli nic nie pomoże , oddaj autko do serwisu. Najprościej będzie chyba podjechać i poprosić o odczytanie jaki błędy występują.
    P.S.
    Focus w benzynie ? Zanurzony, czy jak :D
  • Poziom 11  
    Dziękuje za pomoc poradziłem sobie sam :) Okazało sie z jakiś matoł źle zainstalował alarm z centralnym zamkiem wypiąłem alarm i wszystko działa tak jak powinno :) kontrolka silnika nie świeci i autko pali na dotyk :D Pozdrawiam rabso