Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kto doradzi. Yamaha czy denon?

nejo_87 21 Maj 2011 21:28 5802 5
  • #1 21 Maj 2011 21:28
    nejo_87
    Poziom 2  

Witam.

Poszukuje porady na temat jaki sprzęt wybrać do domu.

Mam do kupienie 2 zestawy o takiej konfiguracji.:

Yamaha:
    Wzmacniacz AX-1090
    Koncówka MX-630
    Cd CDX-930
    Tuner TX 580

Denon
    Wzmacniacz PMA 920
    Koncówka POA 2400
    Cd DCD1015
    Tuner TU 425RDS

Ceny obu zestawów są podobne a sprzęcik już czeka u kolegi który przywozi to gdzieś zagranicy.

Interesuje mnie porada co lepiej gra i najlepiej jakieś wiadomości z życia wzięte od użytkowników. Zastanawiam się tez czy nie lepiej dołożyć jakiś inny wzmacniacz do zestawu denona (porównując do mocą końcówki).

Od razu mówię że nie potrzebuje jakiegoś kina domowego czy wylansowanego amplitunera. Głownie chodzi mi o jakość dźwięku w muzyce (na dvd czy tv nie ma czasu).

Mogli byście też wyrazić swoje opinie jakie głośniki pod to podłączyć. Oczywiście mogą być używane bo nie jedne graja o niebo lepiej od nowy, firm dziwnego pochodzenia. Może ktoś ma coś na sprzedaż? Choć jeśli podacie markę lub też jakieś moce kolega mi coś załatwi.

Proszę też o opinie jaki i czy jest możliwość podłączenie pod to jakiegoś suba.

Aha jedno i najważniejsza pytanie.
    Do obu zestawów można podłączyć od 4 do 8 kolumn.
    Jak lepiej skonfigurować? Podłączyć 4 mocniejsze czy np 6 lub 8 słabszych? Pewnie obrazu powstaną pytanie czy nie za dużo ale mieszkam sam jestem w trakcie kończenia budowy i sąsiedzi nie będą mieli nic do gadania ;)

Dzięki i czekam na jakąś pomoc.

0 5
  • #2 22 Maj 2011 13:22
    radush
    Poziom 10  

Ekspertem nie jestem, ale ja skłaniał bym się ku Denon-owi. Sam właśnie zakupiłem wzmacniacz z serii pma i słyszałem o denonach dużo dobrego. Oczywiście nie twierdzę że Yamaha jest zła, jednak denon budzi we mnie lepsze skojarzenia.

0
  • #3 23 Maj 2011 10:35
    mignon
    Poziom 16  

Wszystko jest kwestią ceny za dany sprzęt - jeśli ceny są porównywalne, bierz ten, który wizualnie bardziej Ci się podoba - bo o jakość nie musisz się martwić.
    Zarówno Denon jak i Yamaha, zwłaszcza te modele, które wymieniłeś to bdb zestawienia.
    BTW - jeśli zależy Ci na jakości, to po co Ci ileś tam kolumn - to jest z założenia sprzęt stereo.

0
  • #4 24 Maj 2011 12:23
    globus1987
    Poziom 29  

To bezsensowny pomysł, po co ci i wzmacniacz i końcówka to się nie trzyma kupy.
    To samo tyle kolumn w domu nie ma to najmniejszego sensu ani zastosowania.
    Muzyka jest w stereo czyli kanał lewy i prawy więc potrzebne są 2 kolumny. Podłączając tyle kolumn pozbywasz się sceny dźwiękowej.

Bierz ten wzmacniacz denona pma-920, odtwarzacz dcd 1015, i do tego tuner i masz świetny sprzęt.
    Trzeba by równie solidne kolumny do tego dobrać i9 efekt będzie bardzo dobry zapewniam cię , że lepszy niż przy 6 czy 8 kolumnach a na pewno i bezpieczniejszy dla sprzętu ze względu na impedancje.

0
  • #5 28 Maj 2011 14:32
    nejo_87
    Poziom 2  

A wiec już po problemie. Zakupiłem głośniki i sprawdziłem który zestaw lepiej gra. Zdecydowanie denon jest w moim odczuciu lepszy. Nie jestem jakimś audiofilem ale można było bez problemu zauważyć różnice miedzy AX1090 a PMA920 oczywiście na korzyść denon'a. Dodam jeszcze że głośniki na jakich był testowany sprzęt to DA Sun 3 V2 w ilośći 4 sztuki. Nie byłem przekonany co do tego jakie będę te głośniki ale w porównaniu z Polarisami 300 które też były odsłuchiwane bardziej do mnie przemawiały. Skusiła też mnie cena. Nowe 249 euro za parę. Osiągnięcie MAX'a 40 jest na razie odległym tematem musiał bym trochę ogłuchnąć 30 to jest poziom na jakim idzie słuchać żeby głowa nie bolała po 2 minutach a dodatkowo każdy nawet drobny dźwięk jest dobrze wyczuwalny no i bas robi ogromne zamieszanie na stole :D Myślę ze zakupy powiodły się bardzo dobrze i szczerze mogę polecić te głośniki. Choć każdy może mieć inne spojrzenie, oczekiwanie etc... Ja osobiście jestem zadowolony i myślę ze przez parę najbliższych lat nie będę nic zmieniał. :D możliwe ze dojdzie jeszcze sub ale nie wiem czy lampy nie pospadają wiec na razie odpuszczam. A mocy jeszcze jest nadmiar :) Całość łącznie z kablami itp kosztował mnie 1000 euro. Możecie się wypowiedzieć? Chyba dobra cena z całość.

0
  • #6 28 Maj 2011 15:43
    Pablo1964
    Moderator

Cztery kolumny i jeszcze subwoofer... to ma być sprzęt do zagłuszania? W takim razie można było osiągnąć efekt taniej. A jeżeli do słuchania - spróbuj posłuchać stereo przy podpiętych dwóch kolumnach, będzie grać znacznie lepiej.

1