Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka karta graficzna do płyty głównej ASUS P5K-EWIFI-AP ?

22 Maj 2011 00:27 7232 19
  • Poziom 10  
    Postanowiłem trochę przebudować swój stary juz nieco komputer (5 lat) i zmienić płytę główną na ASUS P5K-EWIFI-AP. Ta zmiana wymusza następne - zasilacz, obudowa, karta graficzna, itp. Proszę o porady na ten temat, co kupić i dlaczego.
    Mam karty Gainward BLISS 8600GT 1024 Mb oraz ASUS GeForce GT 220 1024 Mb - którą wybrać, a może coś innego geforce 8800gt lub jakiś Radeon. O ile wiem płyta wspiera crossfire. Jaka obudowa - może NZXT Beta EVO (200zł)? I zasilacz o jakiej mocy?

Używam komputera do gier i internetu.
    Nie chcę wydawać dużych pieniędzy i nie muszę kupować nowych rzeczy.

Dziękuję za wszelką pomoc i opinie
  • Poziom 43  
    Tą płytę już kupiłeś?
    Jaka jest pozostała konfiguracja komputera tj. CPU i RAM?
    Jaki budżet?
  • Poziom 10  
    Tak, tą płytę już kupiłem.
    Mam również Asus A8N SLI Deluxe oraz GIGABYTE GA-8I915PM. Ale sądze, że P5K jest lepsza od pozostałych.
    Mam 4 x 1gb Crucial Ballistix ddr2 pc2-6400. Co do procesora to na mojej obecnie używanej płycie (Acer EM61SM/EM61PM) jest AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4200+. Myślałem o Intel Q6600 ale to jest coś około 250 zł za używany więc może coś tańszego.
    Co do budżetu, to sam nie jestem do końca przekonany ile chciałbym i mógłbym wydać. Może byłoby dobrze zmieścić się w 1000zł. Myślałem, że kupię "to i tamto" nie wydając zbyt dużo i nie kupując rzeczy o niskiej jakości.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dobra propozycja , brana juz przeze mnie pod uwagę.
    :) :) :)

Chciałbym jednak "coś" dobrać do P5K.
    - kartę graficzną
    - zasilacz
    - obudowę
    - procesor

Dzieki

Jaka karta graficzna do płyty głównej ASUS P5K-EWIFI-AP ? Jaka karta graficzna do płyty głównej ASUS P5K-EWIFI-AP ?

Uznajmy, że ta płyta to podstawa.
    Liczę na pomoc w doborze pozostałych komponentów.
  • Poziom 10  
    adamadi33 napisał:

Co do pamięci RAM, to czy mogę zostać przy moich 4 kościach Crucial Ballistix ddr2 pc2-6400 ?
    Co do procesora, to może da się użyć jakiegoś tańszego ? Jeżeli jednak nie, to wybiorę któryś z proponowanych.

Dzięki
  • Poziom 10  
    A co myślicie o tej obudowie?

NZXT Beta EVO

http://chlodzenie.net/obudowy/nzxt-beta-evo-funkcjonalnie-i-wzglednie-tanio/
    http://www.yooki.pl/index.php?p2034,obudowa-nzxt-beta-evo-czarna

<object style="height: 390px; width: 640px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/wiXDgIMZ1sk?version=3"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"></object>

Jaka karta graficzna do płyty głównej ASUS P5K-EWIFI-AP ? Jaka karta graficzna do płyty głównej ASUS P5K-EWIFI-AP ?

Dodano po 5 [minuty]:

KOXsu napisał:

Bardzo fajny sprzęt, ale zdecydowanie za drogi. Dzięki.
  • Poziom 26  
    Bdb. obudowa. Przewiewna i łatwa w montażu podzespołów komputera. Każdy system chłodzenia montowany bez demontażu płyty gł. Polecam.
  • Poziom 10  
    mk20 napisał:
    Bdb. obudowa. Przewiewna i łatwa w montażu podzespołów komputera. Każdy system chłodzenia montowany bez demontażu płyty gł. Polecam.

Dzięki. Myślę, że warto w nią zainwestować. Znalazłem taką za ok.200zł.

Dodano po 4 [minuty]:

KOXsu napisał:

Bardzo ciekawa strona - dzięki.

Dodano po 9 [minuty]:

Asus ATI Radeon HD 5570 1GB - czy to ma jakiś sens, montowanie jej w P5K ? Znalazłem możliwość taniego zakupu.

Dodano po 29 [minuty]:

x power qtx light 480w - tani ale słyszałem, że to nie jest najlepsza marka zasilaczy i nie wiem, czy 480w wystarczy?

• Poziom 43  
    Q9400, jakąś kartę ATI HD 5850.
  • Poziom 10  
    adamadi33 napisał:
    Q9400, jakąś kartę ATI HD 5850.

Procesor niestety nie jest na moją kieszeń. Kartę właśnie obserwuję na kilku aukcjach. Może uda się tanio kupić.
    Dzięki za radę.
  • Poziom 43  
    Używane miałem na myśli podzespoły.
  • Poziom 10  
    A jakie zasilanie ?
    Kilka propozycji:

OCZ 500W

OCZ StealthXStream 400W

Silverstone ST50EF-Plus-SC Power Supply 80 plus 500W

Hiper 580W Modular

Xilence ATX

Taurus X Ultra P480W

Jestem wdzięczny za każdą opinie i propozycję

Dodano po 3 [minuty]:

adamadi33 napisał:
    Używane miałem na myśli podzespoły.

Używany Q9400 to ponad 600zł - to najtaniej jak mi się udało znależć - dla mnie za dużo.Jeżeli nie znajdę nic tańszego to kupię Q6600.
  • Poziom 43  
    Za 1000zł złożysz kompa na am3, przy takim budżecie nie opłaca się kupować core 2 quad, bo dobre modele kosztują tyle, co Phenomy 955 nówki, a te z kolei porównywalne są do q9450 i q9550. Sugeruję za 1000zł złożenie nowej platformy, sprzedanie obecnych części i kupno mocnej karty graficznej. Zasilacze wszystkie takie sobie, tylko Silverstone jest dobry, z tych które podałeś. Reszta albo stare, albo badziewie.
  • Poziom 10  
    fiend_ napisał:
    Za 1000zł złożysz kompa na am3, przy takim budżecie nie opłaca się kupować core 2 quad, bo dobre modele kosztują tyle, co Phenomy 955 nówki, a te z kolei porównywalne są do q9450 i q9550. Sugeruję za 1000zł złożenie nowej platformy, sprzedanie obecnych części i kupno mocnej karty graficznej. Zasilacze wszystkie takie sobie, tylko Silverstone jest dobry, z tych które podałeś. Reszta albo stare, albo badziewie.

Niestety, sprawdziłem dokładnie ofertę i okazało się, że kable w tym zasilaczu są bardzo krótkie i nadają się jedynie do małych zestawów - micro-ATX, mini-ITX.
    Może jakas propozycja, co do zasilania.
    AM3? Zastanawiałem się nad tym, ale udało mi się kupić Asusa pod intela za korzystną cenę - więc chyba będę się jej trzymał. Ale sprawdze, co mogę dostać z am3.
    Dzięki
  • Poziom 10  
    Widzę, że temat zamarł.
    Podsumowując: - obudowa - NZXT Beta EVO
    - płyta główna - ASUS P5K-EWIFI-AP
    - procesor - najprawdopodobniej Q6600

Pozostał zasilacz i karta graficzna. Mam nadzieję, że ktoś mi coś doradzi.
    Dzięki.