Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat 1,8 brak paliwa na listwie wtryskowej

22 Maj 2011 14:28 2353 8
  • Poziom 16  
    Witam.
    Mam takie problem że silnika w passacie (B3 '92) nie możne odpalić. Po wstępnych podejrzeniach okazało się że paliwo nie dochodzi na listwę wtryskową.

Nie wiem co z tym zrobić. Czy to wina słabego ciśnienia czy regulatora (na innym ze szrotu to samo). Nie mam jak zmierzyć ciśnienia. Pompka paliwa ma 2 lata. Gdy przekręca zapłon pompka chodzi. Przewód paliwowy aż puchnie a regulatory nic na to nie reagują, nawet jak wytworze podcienienie.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 13  
    witam sprawdzić filtr paliwa czy nie jest zapchany sprawdzić ciśnienie pompki
  • Poziom 35  
    Skoro puchną od ciśnienia to popatrz dokąd dochodzi ciśnienie i gdzie nie przechodzi.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 16  
    Nie przechodzi przez podciśnieniowy regulator ciśnienia paliwa. Oba ani kropli nie puszczają.
  • Moderator na urlopie...
    Miło by było, jakbyś kolego Tom1988p podał oznaczenie silnika.
  • Poziom 42  
    Tom1988p napisał:
    Witam.
    Przewód paliwowy aż puchnie a regulatory nic na to nie reagują, nawet jak wytworze podcienienie.

Tak się zastanawiam jaki to przewód paliwowy, że puchnie w którym miejscu?
    O jakich regulatorach piszesz?
    Jeśli wiesz który z przewodów jest zasilającym listwę wtryskową, to zdejmij i zobacz czy jest paliwo jak nie ma to się cofnij do filtra lub "zgniecionej" rurki pod podwoziem lub do samej pompki w baku (po co wymieniałeś listwę?)
  • Poziom 16  
    Silnik ze wtryskiem wielopunktowym. Problem powstał po remoncie głowicy.
    Iskra jest... Na początku przewód podłączony był bezpośrednio do listwy ale tyle paliwa dawało ze zalewało od razu cylinder. Po zamianie przewodów zasilający z powrotnym silnik jako tako na wolnych chodził ale trzeba było nakręcić się rozrusznikiem.
  • Poziom 42  
    Twoja odpowiedź świadczy o tym, że nie jarzysz wiele w samochodach oddaj to komuś do naprawy jeśli takiego znajdziesz