Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

rozdzielenie linii telefonicznej

spak 22 May 2011 15:09 2330 2
    spak
    Level 10  
    znajomy ma w malej firmie maly balagan z kablami z ktorym chce zrobic w koncu porzadek, wszystko wyglada tak

(jeden router adsl, switch, 6 komputerow, fax i 4 telefony)

jest jeden router linksysa do ktorego jest wpiety kebel z internetem (adsl neostrada)

jeden kabel z routera podpiety jest do switcha ktory rozdziela internet na kilka kompow,

i

w firmie jest kilka telefonow ktorych kombinacja bezmyslnie splecionych kabelkow i filterkow sprowadza sie do jednego kabla ktory jest wpiety do routera w port linii telefonicznej

moje propozcyja byla nastepujaca, zeby z routera gdzie obecnie jest wpiety kabel z linia telefoniczna wpiac do switcha a do niego wpiac telefony, tylko nie wiem czy jest taka mozliwosc i czy to zadziala

pomozecie ?

Proszę "ogarnąć" post, bo jest nieczytelny - wielkie litery na początku zdania, polskie znaki, interpunkcja, zbędne "entery" - reg. pkt. 3.1.13 [piterus99]
    piterus99
    Level 43  
    Nie, nie zadziała. Telefony analogowe "nie przechodzą" przez switch, skąd Ci to w ogóle do głowy przyszło?
    Jak chcesz to ogarnąć to zrób jeszcze raz tak jak jest, tylko ładnie pospinaj komputery na patchpanelu a telefony na listwie krone i tyle.
    Pamiętaj o filtrach przed telefonami.
    spak
    Level 10  
    a mozesz mi zaproponowac jaka listwe kupic i jak wyglada schemat podlaczenia kabelkow ?