Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop asus k52j zalana klawiatura

22 Maj 2011 15:10 8706 7
  • Poziom 7  
    zalałem klawiaturę niektóre klawisze nie chodzą cały czas pracuje wentylator pomocy co robić laptop jest na gwarancji ale ja jestem za granicą
  • TermoPasty.pl
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj,
    Klawiaturę najprawdopodobniej musisz wymienić (gwarancja tego nie obejmuje).

Warto zdjąć klawiaturę i sprawdzić, czy nic nie dostało się pod nią (a do tego czasu nie używać laptopa - jeśli cokolwiek się dostało - grozi poważnym uszkodzeniem). Wszelkie pozostałości zalania wyczyścić alkoholem izopropylowym (IPA).

Jeśli laptop się nagrzewa i chłodzenie często działa na dużych obrotach należy zdemontować chłodzenie, wyczyścić je, wyczyścić resztki starej pasty termoprzewodzącej i zastąpić je nową warstwą posty, opcjonalnie wymienić termopady.

Ewentualnie warto też poszukać przyczyny softwarowej - sprawdź, czy przypadkiem któryś z programów nie używa dużej ilości zasobów procesora - jeśli procesor pracuje cały czas obciążony w 100% - będzie się mocniej grzał i chłodzenie będzie działać na wyższych obrotach, aby go chłodzić.
  • Poziom 7  
    procek się nie grzeje procesor też nie jest obciążony tylko 10%mocy wentylator chodzi cały czas od momentu zalania.A klawiatury nie da się wyczyścić?
  • TermoPasty.pl
  • Moderator - Komputery Serwis
    Tym bardziej nie powinieneś w tej chwili go włączać tylko jak najszybciej zdjąć klawiaturę i zobaczyć, czy czegoś nie ma pod nią.

Klawiatura od laptopa jest raczej ciężka do rozebrania i ponownego złożenia (tak, żeby jeszcze działała). Ja się nie odważyłem :) Czyszczenia z zewnątrz próbowałem już bez rozkładania takiej, ale jedyny wniosek jaki z tego wyciągnąłem jest taki, że to strata czasu - o ile klawiatura przestaje się kleić, klawisze, które nie działały nadal nie działają...
  • Poziom 7  
    klawiturę wyjmowałem było tam trochę płynu ale to zmyłem nie wiem czy też nie dostał sie na płytę główną ale tego nie sprawdzałem system pracuje stabilnie od tygodnia

Dodano po 4 [godziny] 34 [minuty]:

wyczytałem w necie żeby klawiaturę wsadzić do wody z płynem do naczyń na noc a później ją dobrze wysuszyć to prawda?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Poza tym samo zalanie klawiatury to nie koniec problemów, jeżeli na płytę główną dostała się ciecz to oznacza to większe problemy niż tylko wymianę klawiatury.
    Ciecz będzie powodowała korozję ścieżek i nie zdziw się jak któ¶ego dnia nie będziesz mógł użyć wszystkich klawiszy czy będą się pojawiały BSOD.
    W takiej sytuacji najlepiej zastanowić się poważnie nad wysyłką do serwisu, albo nad zakupem w bliskiej przyszłości nowego komptera.
  • Poziom 10  
    Jeśli płyn dostał się na płytę główną to rzeczywiście warto zastanowić nad zmianą komputera. Jeżeli problem jest tylko z klawiaturą, to tanio można kupić Klawiatura Asus K50 nową i używać. Ta powinna pasować :)