Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hoover 6123D nie wiruje, nie płuka ale tylko na niektórych programach.

22 Maj 2011 18:29 3487 3
 • Poziom 10  
  Witam.
  Wymieniłem grzałkę w mojej pralce gdyż zauważyłem że nie grzeje (nie wiem od jak dawna i jaka w tym przyczyna była, być może kiedyś przy wyłączeniu esa w instalacji elektrycznej podczas prania coś się stało). Pralka ma jakieś dwa lata.
  Z wykonanej roboty oczywiście cały dumny byłem. Po tygodniu okazało się, że pralka działa normalnie na programie 29 minut(pranie szybkie w 40C). Natomiast na programie 59 minut(60C) przechodzi cały cykl bez płukania(pranie wyjmuję gorące). Do dzisiaj działał program wirowania. Teraz po pewnym czasie wirowania się wyłącza nie kończąc odmierzanego czasu w sposób ciągły lecz np z pozostałych 3 minut przechodzi na "end". Zachowuje się różnie. Bardzo często wyświetla błąd E16 lub E03. Nie ma natomiast problemu z programem 29 minut. Tu wszystko jest ok. Cały cykl przechodzi prawidłowo, kończy płukaniem i odwirowaniem.
  Sprawdzałem filtr i rurę odpływową - jest ok. Sprawdziłem moduł elektroniki (invensys 1/475540/BC) ale tylko kondensatory i diody. oporników, przekaźników nie sprawdzałem. Niestety wygląda ok(czy to w ogóle jest potocznie nazywany programator?). W czym leży problem?Czy mogę wymienić programator na pewniaka czy lepiej wezwać serwisanta z candy bo może to coś innego?
  PS.
  Dwa kondensatory powinny mieć 2,2 mikroF natomiast maja 5 mikroF - to chyba nie jest problemem skoro i jeden i drugi maja taką samą pojemność? Założyłem że jest ok.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 10  
  Odpowiedzi nie widzę zatem dzisiaj dzwonię do serwisu. Dam znać innym zainteresowanym na temat rozwiązania owego problemu w późniejszym czasie.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 2  
  Pojawił mi się dokładnie taki sam problem.

  Co było u Ciebie przyczyną ?
 • Poziom 10  
  Nie wezwałem w końcu serwisu. Narazie staram się z tym żyć :).
  Dzwoniłem do serwisu candy - elektronika do tej pralki kosztuje 300zł. Jeśli by miała nie pomóc to bym się wkurzył bo nowa pralka z promocji (inna marka i model ale przyblizone parametry) kosztuje 800zł (za tą dałem 1400zł). Więc się zastanawiam czy nie lepiej kupić nowej w takim przypadku a z tym badziewiem na śmietnik. Kiedyś się dziwiłem jak na "zachodzie" mogą wyrzucać prawie nowe sprzętu. Teraz to rozumiem :)