Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Daewoo DTC-21V2 S ( płyta CP520F)- pracuje kilka sekund

leonard40i4 22 May 2011 21:13 2145 6
 • #1
  leonard40i4
  Level 18  
  Witam.
  TV pracuje prawidłowo kilka sekund (jest obraz i głos) następnie się wyłącza a dioda świeci nadal na zielono. Napięcia stabilizatorów w normie, zasilacza w pracy prawidłowe (117 V- stabilne) natomiast w czuwaniu zawyżone (158 V- lekko kołysze). Wymieniłem DP 110, pamięć, TDA8358J, elektrolity zasilacza i pionu i nadal bez zmian. Zauważyłem, że dotykając końcówką miernika do wyjścia H z kombajnu TDA12020 TV na ułamek sekundy startuje. Podejrzewam uszkodzenie tego scalaka lub zły impuls Hflayback.
  Może ktoś z tym TV miał podobny przypadek i pomoże.
 • Helpful post
  #2
  stanislaw piechucki
  Level 36  
  Na początek pamięć. Tymczasem.
 • Helpful post
  #3
  bogred
  Moderator of TV
  Miałem podobny przypadek w tym chassis, a powodem były niedolutowane wyprowadzenia procesora, choć "gołym okiem" tego nie było widać.
 • #4
  komandor Tarkin
  User under supervision
  Quote:
  Wymieniłem DP 110, pamięć, TDA8358J, elektrolity zasilacza i pionu i nadal bez zmian


  Zastanawiam się po co to wszystko wymieniałeś, bez sensu. Do sprawdzenia cały obwód sterowania H, oscyloskop i jedziesz.
 • #6
  komandor Tarkin
  User under supervision
  A potem kineskop... tylko kto za to zapłaci? Klient!
 • #7
  leonard40i4
  Level 18  
  Komandor czy ty uważasz, że wszystko da się naprawić przez pomiary. Odchylanie chyba pracuje w sprzężeniu przez impuls Hflayback więc nie jest łatwe zaobserwować zakłócenia (chwilowe) pierwotne. Prościej jest podmienić trafo, elektrolity czy pamięć jak TDA12020 ponieważ mogą one powodować tą usterkę. Dlaczego piszesz, że to co robię nie ma sensu.. Przed wymianą pionu obraz i głos w ogóle się nie pojawiał więc podejrzewam, że uszkodziło go trafo, tym bardziej, że go słychać. O klienta się nie martw bo biorę tylko za uszkodzone a nie podmieniane części a i tak w mojej okolicy te TV robi się za przysłowiową flaszkę.
  Myślałem, że to forum polega na naprowadzaniu na przyczynę usterki a nie się wymądrzaniu.
  Niestety dłuższa praca TV po wymianie pionu to przypadek. Podstawienie trafa oraz lutowanie TDA12020 też nic nie dało. Przyczyną tej usterki jest kombajn TDA12020, więc zrezygnowałem z jego naprawy ( koszty). Wracając do uwagi komandora to schemat jest bardzo ubogi w przebiegi oscyloskopowe które i tak były podobne do podanych. Dziękuję za zainteresowanie.