Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Prosz, dodaj wyj徠ek elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

za niska temperatura silnika? ile p造nu ch這dz帷ego?

hadash 23 Maj 2011 00:50 9966 5
  • #1 23 Maj 2011 00:50
    hadash
    Poziom 9  

Hej

naby貫m Peugeot 406 w wersji combi
    samoch鏚 z 1998 silnik benzyna 2.0

opr鏂z wielu innych problem闚 mam takie dwa.

TEMPERATURA SILNIKA
    Podczas jazdy (poza miastem) temperatura silnika spada do oko這 75*C - 80*C .
    Podczas stania w korku lub jazdy w mie軼ie ro郾ie do oczekiwanych 90*C i tam si utrzymuje. Czasami gdy bardziej przygrzeje ro郾ie do 100*C - 110*C i wtedy w陰cza si wentylator i spada do tych 90 ale jak tylko puszcz si na d逝窺z tras to spada do 75 - 80*C.
    Pomy郵a貫m po przeczytaniu post闚 瞠 to termostat. ale to nie to
    bo po wymianie jest tak samo.. Czujnik temperatury chyba te nie bo wentylator prawid這wo si w陰cza. Wska幡ik temperatury chyba te nie bo jest prawid這wo skorelowany z prac wentylatora.

pytania. Czy to normalny objaw? te tak macie?
    czy mam si przejmowa tymi 80*C - mechanik mi m闚i 瞠 nie mam si przejmowa, do鈍iadczenie mi natomiast m闚i 瞠 mam bo
    w moim pierwszym samochodzie Seat Ibiza 97 1.4 benzyna - temperatura utrzymywa豉 si na sta造m poziomie (w p馧 skali)
    A mo瞠 mi wstawili - nie taki? jak to sprawdzi?

WYMAGANY POZIOM PΧNU OBIEGU CHΜDZENIA
    na samym pocz徠ku gdy kupi貫m samoch鏚 to czynnika ch這dz帷ego by這 na tyle ma這 瞠 go nie by這 wida w zbiorniku wyr闚nawczym. Wla貫m tam 1l glikolu i do tego jeszcze 2l wody destylowanej. I od tego czasu (0,5roku 2tys km) ilo嗆 p造nu utrzymuje si na sta造m poziomie. Ale tak naprawd nie wiem ile go powinno by . Na zbiorniku nie ma 瘸dnego wska幡ika tylko pod korkiem jest wyjmowalny plastikowy kubeczek z trzema kreseczkami. ale 瘸dnych min/max ani takich na nim nie ma. Pocz徠kowo p造n zakrywa ca造 kubeczek, ale po w徠pliwo軼iach z temperatur i bezcelow wymian termostatu pomy郵a貫m sobie 瞠 mo瞠 za du穎 jest go, wi璚 opu軼i貫m troch p造nu tak 瞠 jest teraz na drugiej kresce- ale dalej jest tak samo

jakie pomys造 macie?

• #2 23 Maj 2011 09:45
    mczapski
    Poziom 38  

Wygl康a na to, 瞠 problem nie daje tobie spa. Tymczasem nie wida powod闚 do takich zmartwie. Mowa o wska幡iku temperatury a nie o mierniku. Faktycznie mo積a nieco podnie嗆 temperatur stosuj帷 termostat o wi瘯szej temperaturze otwarcia, ale po co . Z grubsza uk豉d jest poprawnie regulowany.
    P造nu ch這dz帷ego nie mo瞠 brakowa. Zbyt wielka ilo嗆 p造nu mo瞠 wp造wa na nadmierny wzrost ci郾ienia w uk豉dzie ch這dzenia co zaskutkuje wyp造wem nadmiaru.

• #3 23 Maj 2011 21:02
    hadash
    Poziom 9  

To prawda - temat nie pozwala spa.
    To znaczy mam rozumie 瞠 mog這 by tak jak bym chcia czyli wy窺za temperatura pracy ale te 75蚓 80蚓 te nie jest 幢e i nie ma wy窺zego spalania ani innych niekorzystnych zjawisk? a co jak nadejdzie zima?

Czy to 瞠 podczas szybkiej jazdy temperatura spada nie 鈍iadczy o tym 瞠 termostat do ko鎍a si nie zamyka?
    Czy mo積a np. dla cel闚 testowych chwilowo od陰czy termostat aby by ca造 czas otwarty i wtedy zobaczy czy z temperatur b璠zie podobnie?

Mo瞠 jednak czujnik troch nisko pokazuje, Co wiecie na temat pod陰czenia jakiego VAG do tego samochodu i monitoringu parametr闚 pracy komputera.
    Programy do tego s darmowe ? p豉tne ? p豉tne inaczej?

• #4 06 Cze 2011 09:23
    Pr0m1l3k
    Poziom 1  

W peugeot 406 jest miarka na zbiorniczku chyba 瞠 by wymieniany, co do temperatury nie jest ona szkodliwa ale radzi bym sprawdzi jeszcze czy nie ma powietrza w uk豉dzie ch這dzenia i go odpowietrzy. Je瞠li to nie pomo瞠 to prawdopodobnie termostat si nie domyka. Co Do Tego Mo積a wyj望 termostat i zobaczy jak b璠zie si zachowywa豉 temperatura. Co do komputera i program闚 darmowych nie znajdziesz, peugeot ma specyficzne wej軼ie do kompa ale mo瞠sz pod陰czy u elektryka i poprosi 瞠by sprawdzili temperatur na komputerze.

• #5 06 Cze 2011 14:17
    Tomek331
    Poziom 26  

Termostat si otwiera i temperatura maleje, po czym si zamyka i tak w k馧ko, w mie軼ie nie jedziesz 100km/h aby powietrze sch這dzi這 ch這dnice tak瞠 nie widzisz a takiej r騜nicy temperatury na swoim wska幡iku.

• #6 13 Cze 2011 13:26
    hadash
    Poziom 9  

Dzi瘯i za wszystkie g這sy.

Generalnie upora貫m si ju z tematem temperatury. Okaza si to bardziej problem psychologiczny.

Wymieni貫m jeszcze raz termostat (to ju drugi raz) no i jest lepiej:
    to znaczy ten nowo wymieniony termostat otwiera mi si troszk p騧niej ni tamten tj otwiera si przy 85stC a nie przy 75stC i generalnie t temperatur 85 stC poza miastem trzyma.
    oczywi軼ie jazda w mie軼ie 90stC a koreczek: 100stC i w陰czony wentylator ch這dz帷y do 90stC

Czyli ca造 czas temperatura nie jest jak przyspawana do 90stC jak w moim pierwszym VWgenopodobnym samochodzie ale ju zrozumia貫m 瞠 mo瞠 nie musi.
    Odby貫m par rozm闚 z mechanikami Peugeota i potwierdzili 瞠 tak mo瞠 by i gorzej by by這 jak by si przegrzewa
    niemniej znacznie lepiej si czuje jak wskaz闚ka tmp. jest nad 80stC ni sporo pod.

niestety wszystkie termostaty by造 na bank kupowane pod odpowiadaj帷y im model. Nie s康z 瞠by to by豉 jaka seryjna wada produkcyjna wi璚 mo瞠 s a takie rozrzuty w ich parametrach i to jest normalne.

Generalnie 0k zamykam temat.
    Dzi瘯i

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME