Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

matiz 0,8 99r brak ogrzewania

23 Maj 2011 08:16 5907 3
  • Poziom 11  
    Mam problem z ogrzewaniem w Matizie. Od jakiegoś czasu po zakupie przestał grzać. Zajrzałem do zbiorniczka wyrównawczego - brązowa maź. Wymieniłem zbiorniczek + korek oraz po przepłukaniu wodą destylowaną układu (wylałem stary płyn, nalałem wody i trochę pojeździłem, zlałem, nalałem wody, pojeździłem tak trzykrotnie) wlałem nowego płynu chłodniczego. Na jakiś czas pomogło. Teraz są przerwy w ogrzewaniu. Jadę w nocy i w pewnym momencie zaczyna wiać zimnym powietrzem. Po przyjeździe do domu sprawdziłem rurki od nagrzewnicy (od strony kierowcy i od strony pasażera) są jednakowo ciepłe, nie gorące ale ciepłe. Po jakimś czasie w matizie ogrzewanie "zaskoczyło". Dotykam rurek są gorące. Co jest niesprawne? Proszę o pomoc.
  • Poziom 19  
    Witam
    Odpowietrz układ od nowa i sprawdź termostat możliwe ze się zaciął a jak tam wskazówka od temp i wentylator startuje ci się często
  • Poziom 35  
    Być może zaszlamiona nagrzewnica.
  • Poziom 11  
    Termostatu nie sprawdzałem. Na razie zatrzymałem się na nagrzewnicy. Kidu miał rację. Przepłukałem wszystko wodą destylowaną z kwaskiem cytrynowym. Pokazał się rdzawy brud. Później zrobiłem jeszcze raz płukanie samą wodą i wlałem płynu. Na razie działa. :D Tylko mam takie jeszcze zapytanie. Jako że nie ma korka spustowego do płynu, a rura wylotowa jest jakieś 10 cm od dołu to zakładam, że jeszcze coś się tam osadziło i za czas jakiś może znowu o sobie dać znać. :cry: Po za tym, jak się zlewa płyn to silnik jest już wychłodzony i termostat zamyka ujście. Czy to się da jakoś wyczyścić do końca?