Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kostka wzmacniacza samochodowego tda8571 i tda8563 problemy

11 Lis 2004 02:48 1949 6
  • Poziom 19  
    opinie sa dobre natemat tej kostki czemu mam takie problemy złozyłem kilka wzmacniaczy z takimi kostkami i wszystkie tak samo sie paliły i to w róznych samochodach
    Buduje wzmacniacze samochodowe na tda1562Q i chodza znakomicie czego nie moge powiedziec o kostkach tda 8563Qi tda 8571J poprostu po załczeniu jakiegos obciązenia w samochodzie przepalaja sie np po załaczeniu dmuchawy widocznie jakies szpilki napiecia w zasilaniu powstaja i wzmacniacz pali sie jak temu zaradzic kostki tda 1562q tego nie robią zrobiłem z 20 wzmacniaczy na tych układach i wszystkie działaja zastosowałem filtr z radia samochodowego (był dołaczony na zewnątrz wiec nie mniałem problemu z odłaczeniemi kostka tda8571 tez spaliła sie PROSZĘ O POMOC
    Z góry dziękuje
  • Poziom 13  
    może moc prądu doprowadzana do wzmacniacza jest zbyt dóża sprawdzałes w katalogu dopuszczalne wartości
  • Poziom 25  
    Skoki napięcia spowodawane różnymi odbiornikami przedostają się na wejście wzmacniacza, co powoduje przepływ zbyt dużego prądu, a w efekcie końcowym spalenie wzmaka, można zastosowa np. przedwzmacniacz z regulacją czułości, lub filtry na wejściu wzmacniacza.
  • Poziom 13  
    na przykład przedwzmacniacz z regulacją czułości, lub filtry na wejściu wzmacniacza... i to moim zdaniem powinno załatwić sprawę
  • Poziom 19  
    no tak tylko co to jest przedwzmacniacz z regulowana czułościa i gdzie sie do podłancza (na + zasilania) a jezeli chodzi o filtr to podłaczyłem nazywał sie FILTER BOX (w srodku transformatorek elektrolit i dioda) z radia orginalny Właczyłem go szeregowo z + zasilania i wzmacniacz tda 8571 działał dopóki nie właczylem silnika wtedy troche cos zaskrzeczało ale grał dalej no i po włączeniu dmuchawy padł zero odzewu Czytałem na forum ze do wzmacniacza prowadzi sie dodatkowy przewód masy (nie podłancz sie pod karoserie ) czy to moze mniec jakis wpływ?
  • Poziom 19  
    przepływ zbyt duzego pradu spowodowany jest pradami wyrównawczymi tylko czemu kostka tda1562 nie pali sie od takich rzeczy a prad szczytowy niepowtarzalny dla tda1562i tda8571 jest taki sam =10A jezeli chodzi o filtr to z czego powinien sie składac .Moze ktos wie jak rozwiazane jest to w fabrycznych wzmacniaczach samochodowych (chodzi mi o filtr)
  • Poziom 19  
    Prosze o pomoc bo czuje sie bezradny !!!