Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi a3 brak klaksonu oraz centralnego zamka

pavel_214 23 Maj 2011 10:31 3360 2
  • #1 23 Maj 2011 10:31
    pavel_214
    Poziom 8  

Witam.
    Mam taki problem, że nie działa mi klakson w moim A3 99 r. 1,9TDi.
    Klakson jest, wszystko jest podłączone. Ściągnąłem pokrywę bezpieczników i bezpiecznik cały. Zauważyłem, że jak naciskam na klakson w przekaźniku nr 103, słychać takie cykanie. Nie wiem, czy tak powinno być??
    I to wina tego przekaźnika, że nie mam klaksonu? Po wyciągnięciu bezpiecznika odpowiedzialnego za klakson i podłączeniu miernika prąd w ogóle tam nie dochodzi (przy wciśniętym klaksonie). Nie wiem, co robić. Pomóżcie!

Druga sprawa to centralny zamek. Jak kupiłem Audi, to nie działało otwieranie z pilota, tzn. te przyciski w kluczyku. Jak wcisnąłem przycisk zamknięcia, to uzbrajał się alarm i mrugał światłami, jak otwarcia - alarm się rozbrajał, ale centralny nie zamykał i nie otwierał. Musiałem więc zmykać i otwierać z kluczyka. I nagle coś się zepsuło, bo teraz tym kluczykiem mogę tylko otworzyć moje drzwi, a wszystko inne ręcznie ze środka samochodu. Tak samo z zamykaniem. Aha i jak otwieram drzwi, to przez jakiś czas słychać buczenie tej całej pompki z bagażnika tak samo przy zamknięciu. Pomóżcie :)

1 2
  • #2 23 Maj 2011 19:10
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Co do pierwszego problemu, to najprawdopodobniej sam klakson jest uszkodzony/zabrudzony.Sprawdż na "krótko sam klakson i prąd we wtyczce, którą do niego zakładasz. Przekażnik ma cykać - tak ma być.
    Co do drugiego problemu, to poszukaj na forum, ponieważ było to już wielokrotnie! Pewnie przewody pomiędzy drzwiami kierowcy a karoserią... Pozdrawiam.

0
  • #3 22 Lip 2012 16:16
    gsekulski
    Poziom 16  

Jeśli chodzi o klakson to prawdopodobnie masz alarm i miałem podobny dylemat. Zobacz czy po lewej stronie fotela kierowcy na słupku u dołu nie masz przycisku od alarmu, jesli jest to on odpowiada za alarm i klakson.Pozdrawiam

1