Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW TOURAN 2.0tdi AZV 03r wspomaganie

23 Maj 2011 10:41 6768 9
  • Poziom 19  
    Witam mam problem ze wspomaganiem kier.(elektryczne zamontowane na podwoziu auta) podczas jazdy zapali sie kontrolka i ginie wspomaganie błąd 573 przetwornik dla momentu skretu , po wyłączeniu zaplonu i ponownym właczeniu wspomaganie wraca ale nie zawsze, po skasowaniu kompem dzieła za kazdym razem. Zauwazyłem jeszcze ze w getwey CAN jest stały błąd 1044 i nie wiem czy on może mieć jakiś związek z tym wspomaganiem. Okablowanie sprawdzone zasilania i masy ok, miał ktoś podobny przypadek?
  • Moderator na urlopie...
    01044 - błędnie zakodowany sterownik. Jakie masz kodowanie w tej chwili? Odczytaj, zapisz i spróbuj przekodować wpisując 00006 (to do CAN-a).
    Co do błędu 573 - to jest to błąd czujnika skrętu G269. Należałoby tutaj podać dalszy ciąg opisu tego błędu. Być może "siada" silnik elektryczny wspomagania. Prześwietl go jeszcze raz i zapodaj cały opis błędu 573.
  • Poziom 19  
    zeimp napisał:
    zapodaj cały opis błędu 573.
    dodam opis "wtyczka"ale ja diagnozowałem go texa i nie ufam tym opisom,reszte jutro podesle

Moderowany przez Błażej:

???
    Polska język - trudna język?

• Poziom 19  
    takiego kodowania nie ma , aktualne to3d3d0240078002. Wracajac do wspomagania czy jest to naprawialne ?
    To zależy co padło, ale generalnie tak, jest naprawialne.
  • Poziom 19  
    zeimp napisał:
    To zależy co padło, ale generalnie tak, jest naprawialne.
    Witam wywalilem to wspomaganie mógłbyś ?podpowiedziec na co spojrzeć ,co w nim najczesciej pada?
  • Poziom 39  
    Po co wymontowałeś to wspomaganie bez dokładnej diagnozy. Na stole nie można podłączyć diagnozy jest po CAN-ie.
    Jedynie silniczek mógłbyś sprawdzić, ale to też nie takie proste. Po drugie, za ok. 1000zł można już kupić używaną maglownicę, więc podejrzewam, że skończy się na wymianie, o ile diagnoza "uwalonej" przekładni jest prawidłowa, bo jeśli winny był czujnik skrętu, to sobie kosztów narobisz a pożądanego efektu nie będzie. Tak więc chyba się pospieszyłeś z wymontowaniem jej.
  • Poziom 15  
    Podłącze się do tematu. Touran 2007 2.0 TDI. Po delikatnej kolizji lewego przedniego koła kierownica zmieniła położenie przy jeździe na wprost ok. 4 cm w lewo. Na wyświetlaczu komunikat geschwindigkeit 60 km/h überschritten. Usterka usunięta, geometria zrobiona, kierownica prosto i dalej ten komunikat. Diagnostyka zrobiona Launchem we wspomaganiu brak błędów.
  • Poziom 36  
    Poszukaj VASA albo VAG-a do diagnozy zobaczysz różnice w "diagnostyce"