Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes CE200[124]: Gdzie szukać źródła zakłóceń CB?

tamara75 23 Maj 2011 11:36 1476 0
    tamara75
    Poziom 9  
    Witam
    Mam problem z szumami w radiu CB. Przez 9 m-cy po zamontowaniu było wszystko OK odbiór na górce nawet 20 km. Obecnie muszę podkręcać SQUELCH (Alan 102) na 3/4 skali i zasięg spada do 2-3 km. Przyczyną są szumy, których częstotliwość zależy na pewno od obrotów silnika (nie od obrotów kół). Sprawdziłem już:
    -alternator poprzez zdjęcie pasek i uruchomiło silnika,
    -wiązka na silniku była wymieniana przed montażem CB, ale ją także sprawdziłem
    -instalacja LPG też OK
    -odłączyłem wtyczkę przepustnicy.
    -antena CB zestrojona
    -radio CB OK (podmieniłem na inne zasilane z zapalniczki)
    -zasilanie CB na sztywno poprzez wolny bezpiecznik w skrzynce w komorze silnika (wspólna masa w konsoli środkowej)
    -szumy do CB dochodzą z anteny - po je odłączeniu są stałe szumy
    -blaszki w piastach też OK
    -przewody WN wymienione
    -cewki chyba dobre - odłączenie masy cewek w puszcze na lewym nadkolu i włączenie zapłonu nie wpłynęły na zanik szumów.
    Dodatkowe objawy to szumy w radiu samochodowym w czasie słuchania odległych rozgłośni (około 30 km).
    Jak włączę kluczyk na 1 (tylko SRS się świeci) to nawet obcokrajowców słychać. Po włączeniu zapłonu (wszystkie kontrolki się świecą) pojawiają się szumy, które po uruchomieniu silnika zaczynają się narastać razem z obrotami (niezależnie czy auto stoi czy jedzie).

Opisany powyżej problem dotyczy w124 CE200 z 94' z silnikiem M111 z PMS oraz radia Alan 102 i antena Sirio 145.

Czy ma ktoś jakiś pomysł gdzie i czego szukać?

Temat idzie także na forum MB 124 http://www.w201w124.bytom.eu.org/forum/viewforum.php?f=24 ,ale na razie bez efektu. Może na elektroda.pl pójdzie szybciej:D