Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer przegrzewa się :(

23 Maj 2011 12:27 2549 28
  • Poziom 8  
    Witam
    Mam taki problem a dokładnie nie wiem do jakiego działu mam ten temat wstawić.

Mój Komputer:
    Procesor : AMD ATHLON 6000+(RADIATOR NÓWKA SCYTHE KATANA 2)
    Płyta główna : GIGABYT GA-M52L-S3
    Ram : 2X 1GB GEIL DUAL RAM 800MHZ DDR2
    Karta graficzna : NVIDIA GEFORCE N280GTX 1GB DDR3
    Dysk twardy : SAMSUNG 200GB
    Zasilacz : OBECNIE NOWY 550WATT ALIEN FACTORY(TAJWAN) WCZEŚNIEJ 500WATT LOGIC
    Wiatraki : 1x 10cm z SCYTHE

Problem polega na tym że komputer po jakiś 15 minutach czasu grania sam się wyłącza nie wiem w czym problem ponieważ czytałem że może to być problem związany z zasilaczem lub z chłodzeniem więc oby dwa podzespoły wymieniłem na nowe natomiast problem nadal nie ustąpił więc ściągałem memorytesta aby sprawdzić pamięci obecnie najbardziej nagrzany element w komputerze po 25 minutach testu nie było żadnych errorów ale komp i tak się wyłączył taki sam problem gdy robię 3dMarka. Czy ktoś może mi pomoże z góry dziękuje.
  • Testo
  • Poziom 38  
    Przy wymianie wentyatora na CPU wyczyśiłeś starą pastę i nałożyłeś nową? ten dodatkowy wentylator poprawnie zamontowany? tj. z tyłu wyciąg gorącego powietrza i z przodu wtłaczanie zimnego do wnętrza obudowy.
  • Poziom 8  
    Tak oczywiście wyczyściłem b.dokładnie procesor z starej pasty i nałożyłem nowej troszkę a co do wentylatora to ten z scytha na radiatorze wyciąga powietrze a ten drugi również wyciąga w takim układzie <- <- <-
  • Poziom 16  
    Jakieś dźwięki? Jakie temperatury na CPU i GPU w idle i w stresie?
  • Testo
  • Warunkowo odblokowany
    sprawdziłbym jeszcze zasilacz
  • Poziom 43  
    Uruchom OCCT
    CPU:OCCT
    GPU:OCCT

Wklej otrzymane wykresy.

Zasilacz do wymiany na coś markowego. Sam GTX280 bierze ponad 200W.
  • Poziom 8  
    Żadnych dźwięków a co do temperatur to jedynie niepokojący może być temp. procesora ale ramy są piekielnie gorące
  • Poziom 31  
    A która to revizja płyty i wersja BIOS?
  • Poziom 43  
    Jakie są temperatury? Logic to beznadziejny zasilacz (nie licząc kilku "perełek" które wyprodukowali) tego drugiego też nie znam. Jeśli masz możliwość to podmień na chwilę (pożycz od kogoś). Sprawdź też chłodzenie karty graficznej.
  • Poziom 8  
    Co do biosu to nic z nim nie kombinowałem jest taki jak go kupowałem (wole się nie bawić nim bo łatwo można go zepsuć)a co do zasilacza, jest to nówka która ma 1 tydz. a z podmianką chętnie spróbuje ale dopiero jutro albo dzisiaj wieczorem ponieważ teraz jestem w pracy to się tyczy również wysłania zdjęć z parametrami temp. a co z ramami??? Ponieważ tak jak pisałem wcześniej jest to najbardziej nagrzany element w całym komputerze a na memtescie nie wykrywa błędów przez pierwsze 25 min.
  • Poziom 43  
    Zrób jak napisał:Kasek21.
  • Poziom 8  
    oto cpu occt:
    Komputer przegrzewa się :( Komputer przegrzewa się :( Komputer przegrzewa się :( Komputer przegrzewa się :( Komputer przegrzewa się :( Komputer przegrzewa się :( Komputer przegrzewa się :(

natomiast co do gpu occt nastawione na 6 min komputer po 1min robi to co zwykle czyli wyłącza się
  • Poziom 43  
    Jaka jest temp. GPU przed wyłączeniem?
  • Poziom 8  
    Jeśli wskaźnik temperatury to ten obok napisu gpu to jest 50 i w ogóle się nie zmienia tak jakby był uszkodzony ale z obserwacji widzę że napięcie cały czas skacze
  • Poziom 43  
    Masz miernik? Możesz zmierzyć napięcia zasilacza pod obciążeniem?

Choć jak dla mnie to ten zasilacz i tak do wymiany przy takiej konfiguracji.

Uruchom np.: Furmark - stability test - zobacz czy temperatura będzie się zmieniać.
  • Poziom 8  
    witam testowałem komputer na zasilaczu ocz modx stream pro 500W co ciekawe gpu occt zdało normalnie nawet granice temperatur takie same i napięcie bardziej stabilne na ocz ale już na 3dmark komputer na 3 teście padł oto wykresy gpu occt:
    Komputer przegrzewa się :( Komputer przegrzewa się :( Komputer przegrzewa się :( Komputer przegrzewa się :( Komputer przegrzewa się :( Komputer przegrzewa się :( Komputer przegrzewa się :(
  • Poziom 27  
    Najprawdopodobniej zasilacz do wymiany. Z resztą jest przy takim sprzęcie bardzo obciążony. Kup coś mocniejszego póki jeszcze nie padła płyta.
  • Poziom 43  
    Czemu ten test GPU:OCCT działa tylko 2 minuty?!

Uruchom ten test przynajmniej na 30min. i wtedy można coś powiedzieć!
    Pozwól tej karcie się rozgrzać! ;)

Czemu karta nie sprawdzona Furmark'iem?
  • Poziom 8  
    Witam wreszcie zakupiłem nowy zasilacz OCZ StealthXStream 600W natomiast problem nie ustąpił ale mogę grać już z 1 godz po czym komp dalej pada zauważyłem że jedynymi nagrzanymi elementami w komputerze są ramy i k.graficzna

Testowałem kartę funmarkiem przez 7min temperatura nie przekraczała 84-86 st C
    a co do gpu i cpu:occt nie mogę tego zrobić nawet 15 min bo komputer pada.

Wydaje mi się że pamięci mogą być już trochę zajechane mam je z 2,5roku.
  • Poziom 43  
    Coś skopane z chłodzeniem, popraw chłodzenie procesora jak i wyczyść kartę graficzną z kurzu.Podaj dane na temat wentylatorów jak i jak obudowa jest wentylowana, jak możesz zamieść zdjęcia.Uaktualnij wszystkie sterowniki płyty głównej jak i karty graficznej.Pokaż zakładkę z programu GPU-Z sensors w spoczynku jak i w stresie.
  • Poziom 15  
    Witam

Ostatnie spędziłem 2 tygodnie myśląć co mogło powodować wyłączanie się kompa. Może to coś da może nie ale u mnie winne były sterowniki od grafiki. One generowały błąd STOP a po nim był automatyczny restart czasem wyłączanie się kompa było to tak szybko, że nie dostrzegałem tego stopu. Możesz ew. wyłączyć opcję Automatyczny Ponowny rozruch czy coś takiego w opcjach systemu.

Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Jeśli chodzi o chłodzenia to przynajmniej raz na dwa tygodnie czyszczę je sprężonym powietrzem ,a co do marek chłodzenia to napisałem na początku postu wszystko ze SCYTHA oprócz oczywiście grafiki która ma oryginalne ,a ze sterownikami na karcie graficznej to ściągam tylko oryginalne ze strony nvidi
  • Poziom 43  
    Podmień inną kartę graficzną i zobacz jaki będzie efekt.Prosiłem o zakładki z programu CPU-Z.Jak możesz to ponownie przetestuj programem Occt na tym nowym zasilaczu, zwłaszcza test GPU.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    MKacprzyk napisał:
    Musisz wejść do biosu i do Power i poszukaj tam gdzie są temperatury procesora,z tego co wiem,to może być wiele problemów identycznie z kartą graficzną,procesorem lub przegrzaniem się dysku ,wiadomo zasilacz może za dużo energii przesłać ,jeżeli gra próbuję się przyspieszyć i napięcie zwiększa się do każdych podzespołów i może powodować wyłączenie w celu ochrony napięcia,podmień:na zasilacz normalny ok.400/450 W i sprawdź.

Kolega zakupił już nowy markowy zasilacz, OCZ StealthXStream 600W
  • Poziom 8  
    co do occt nie mogę tego zrobić ponieważ komp się wyłącza ale zauważyłem dzisiaj że na occt temp procka wzrasta do 100 st C i się wyłącza ustawionego na 15min w occt i wychodzi tak jakby chłodzenie ze scytha nie dało rady go ochłodzić
  • Poziom 38  
    Po restarcie komputera dotknij palcem radiatora na CPU sprawdź czy jest bardzo gorący.
  • Poziom 8  
    Uzytkowinik19 napisał:
    Po restarcie komputera dotknij palcem radiatora na CPU sprawdź czy jest bardzo gorący.

Sam radiator nie jest taki gorący i to w tym jest najlepszy a zastanawiam sie czy jest możliwość ustawienia w biosie że w momencie przekroczenia 100st komputer sam się wyłącza bo to może byc cała przyczyna bo z tego co wyczytałem to ponad 100 st to normalna praca nx280gt
  • Poziom 38  
    Jeśli jest ciepły a nie gorący to świadczy że radiator nie odbiera dobrze ciepła, spróbuj jeszcze raz zamontować radiator, dokładnie wyczyść pastę i na środku daj kropelkę pasty.