Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MF 255 dziwny objaw pracy silnika

notoja1 23 May 2011 13:41 14311 10
 • #1
  notoja1
  Level 9  
  Witam! Posiadam ciągnik mf 255 z 1988 roku. W sobotę podczas koszenia trawy zaczął dziwnie chodzić silnik...tzn lekko przerywać i dymić chwilami a po chwili silnik chodził tylko na dwa tłoki i okropnie dymił...co gorsze przy próbie zgaszenia silnika nic to nie dało...silnik nadal pracował na dwóch tłokach. Widać było na pompie, że oś odpowiedzialna za odłączenie pompy kręci się wraz z cięgnem ale nie dało się go zgasić tylko musiałem po prostu ,,udusić" silnik. Po ponownym bezproblemowym rozruchu nadal to samo...pracuje na dwa tłoki, dymi i strzela w dolot i nie można go zgasić. Po przyjechaniu do domu ponownie musiałem go na siłę udusić i po kolejnym rozruchu wszystko wróciło do normy i nie widać żadnych innych objawów co jest dla mnie niezrozumiałe. Pali normalnie, nie dymi, moc w normie jakby nigdy nic.
  Czy spotkał się z was ktoś z takim przypadkiem?? Czego to mogła być przyczyna?? W pompie jest zawór odpowiedzialny za wolne obroty i od gaszenia silnika ale czemu zalewało jeden tłok??
  Dodam że pompa była kompletnie profesjonalnie regenerowana niecałe dwa lata temu oraz nowa pompka wspomagająca, filtr paliwa również, silnik nie bierze grama oleju, przebieg to ok 4000Mtg, lecz od nowości wtryskiwacze były jeszcze nie ruszane ale na razie nie było żadnych objawów.
  Czy może to być po prostu wina pompy??
  [/youtube]
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  azxxc
  Level 17  
  Obstawiał bym uszkodzony wtryskiwacz a konkretnie zawieszanie się iglicy przez co zamiast rozpylić to wlewa całe paliwo jakie podaje pompa i przez to nie pracuje na tym cylindrze a że później w domu pracował dobrze bo ostygł, ciekawe jak by się znowu rozgrzał ?
  Jeśli silnik pracuje równo, ja bym pompy na razie nie ruszał tylko wyciągnąć wtryski i na próbnik a jeśli silnik ma taki przebieg jak piszesz i nie były robione (co może zastanawiać skoro piszesz że pompa była robiona) to prawie na pewno rozpylacze będą do wymiany.

  Wszystko co napisałem powyżej to oczywiście tylko moje przypuszczenia ale miałem podobny przypadek w samochodzie w lublinie - silnik chodził idealnie ale gdy rozgrzany pracował chwilę na biegu jałowym zaczynał stukać jak by co najmniej się korbowód rozkręcił po zgaszeniu na chwilę i uruchomieniu wszystko ok, przyczyna - brak jednej z podkładek pod wtryskiwaczem przez co wtryskiwacz się przegrzewał i zawieszał.

  P.S. Po znalezieniu usterki napisz co było przyczyną w końcu człowiek całe życie się uczy.
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  bobytempelton
  Level 17  
  Nieprawda , przyciął się mechanizm gaszenie-dawka rozruchowa w pompie i tyle , nie mogłeś zgasić i dziwnie pracował bo był pośrodku, zdaża się nic złego.
 • #6
  notoja1
  Level 9  
  To że to nie wina wtryskiwaczy to wiem bo wtedy by wcześniej już dawały znać o sobie i by kopcił bo i przerywał wcześniej bo te perkinsy tak mają...i nie tylko:) Tak na marginesie pompa dwa lata temu była regenerowana ponieważ nie chciał zapalić jak był rozgrzany ale innych objawów wtedy nie było i od tego czasu nawet w mrozy pali na dotyk momentalnie. Objawy jakie ostatnio wystąpiły ustąpiły po kolejnym uduszeniu silnika na całkowicie rozgrzanym silniku i potem pracował długo i już było wszystko w normie.
  Może rzeczywiście jak koledzy mówicie jest to wina tego zaworu zwrotnego, mam nadzieję że to tylko taki jednorazowy wybryk chociaż dosyć dziwny jak dla mnie:)
  Dzięki za podpowiedzi, gdyby się powtórzyło to dam znać i wtedy trzeba brać się za ten zaworek, pozdrawiam!!
 • #7
  User removed account
  Level 1  
 • #8
  notoja1
  Level 9  
  A to ja w życiu czerwonego do niego ani kropelki nie wlałem bo wtedy cuda w tym silniku się dzieją i nie będzie pracował bo dużo ludzi ma te ciągniki we wsi i już nie raz eksperymentowali. Puki co wczoraj popracował trochę i nic się nie działo...
 • #9
  Rejs232
  Level 9  
  Mam pytanie dlaczego mf 255 na rozgrzanym silniku nie może ruszyć z żadnego biegu bo gaśnie, dodam tylko że kopci na biało a remont silnika był pół roku temu.
 • #10
  andrzej20001
  Level 43  
  To ciagnij go na reklamację
 • #11
  Rejs232
  Level 9  
  Jak my go sami robiliśmy

  Dodano po 51 [sekundy]:

  Jak my go sami robiliśmy