Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Próba porównania plików base.wim, kopiowanie, edycja, przeszukiwanie

23 Maj 2011 13:53 1504 1
  • Poziom 10  
    Witam,

Sytuacja:
    Posiadam dwa dyski pochodzące od tych samych dokładnie laptopów. Chciałbym wyciągnąć z nich pliki BASE.wim i je porównać i modyfikować.

1. Zamontowałem pod ubuntu partycje recovery gdzie znajdują się interesujące mnie pliki.
    2. Skopiowałem zawartość tych partycji na dysk.
    3. Uruchomiłem Win7 i z pod niego programem imagex zamontowałem obrazy BASE.WIM (pobierając oczywiście wcześniej WAIK).
    4. Na chwilę obecną mam dostęp do 2 partycji recovery i 2 obrazów BASE.WIM.

O co się rozchodzi? Otóż niezamontowane pliki BASE.WIM mają różne rozmiary, zamontowane również, natomiast porównując katalogi programem KDiff3 otrzymuje informacje, że oba foldery są zupełnie identyczne.
    A nie są. Pierwsza partycja recovery instaluje system W7 Pl, natomiast druga system W7 Fr.

Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób porównać te foldery aby znaleźć różnice. I jeszcze jak edytować zawartość takiej partycji. Chodzi mi o edycję poszczególnych plików, możliwość kopiowania i usuwania.

Dodatkowo mam takie pytania. Czy można zamontować obraz BASE.WIM pod ubuntu?

Czy są programy, które są w stanie przeszukać każdy plik w celu odnalezienia jakiegoś słowa kluczowego. Mówiąc każdy plik mam na myśli nie tylko dokumenty tekstowe ale również wszystkie inne pliki z różnymi rozszerzeniami bo w sumie to wszystko da się otworzyć w notatniku.

Pozdrawiam i dziękuje za wszelakie podpowiedzi.
  • Poziom 13  
    Chłopie plik BASE.WIM to plik windowsowy. Nie da się go zamontować ani modyfikować z poziomu Linuxa.