Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez 1.6 GLI, gaz, sonda lambda, zużycie paliwa

varak 11 Lis 2004 10:01 3941 7
  • #1 11 Lis 2004 10:01
    varak
    Poziom 10  

Witam !!
    Ostatnio mój poldek zaczął spalać 15 l gazu (poprzednio max 11,5 l). Mechanik powiedził mi że to uszkodzona sonda lambda powoduje tak duże zużycie paliwa. Przed kupnem sondy chciałbym się upewnić czy wina może leżec w innej usterce. Pomóżcie bo to paliwo mnie wykończy :please:

0 7
  • #2 11 Lis 2004 17:58
    autkom

Poziom 17  

Mechanik powinien zbadać wartości spalin analizatorkiem. Wtedy będzie pewność, czy nie pali za dużo. Sondę sprawdzić można łatwo, więc się nie pomyli. Polonez zawsze palił wiele.
    A może to wzrosły opory toczenia?

0
  • #3 11 Lis 2004 21:45
    ger56
    Poziom 18  

sonde lambda latwo mozna zmierzyc voltomierzem, nie odlaczaj ja i zmierz napiecie na zlaczce, zrob to na benzynie i na gazie, sonda zaczyna pracowac jak masz silnik cieply, powinienes miec napiecie od 0,1 do 1V,
    mysle ze to nie sonda jest winna

0
  • #4 11 Lis 2004 22:21
    VIVERO79
    Poziom 14  

Powiedz coś więcej o instalacji. Ile zrobiłeś kilometrów na niej. Czy na przewodzie między parownikiem, a mikserem znajduje się silnik krokowy?
    Jaki przebieg ma samochód? Jak zachowuje się silnik pracując na benzynie ? Dokładnie chodzi mi o spalanie benzyny oraz o to jak zachowuje się na wolnych obrotach ? Tak jak wspominali przedmówcy sygnał z sondy można zmierzyć za pomocą multimetru. Jeżeli będzie wykraczał poza ramy 0,1 - 1V lub zmiany będą powolne lub też sonda zatrzyma się na jednej wartości (częstotliwość zmian oscyluje w granicach 0,5 Hz) można podejrzewać sondę. W tym ptrzypadku może chodzić jedynie o regulacje gazu. Można spróbować samemu jednak analizator spalin w jakimś zakładzie może być bardzo przydatny.

0
  • #5 12 Lis 2004 09:42
    varak
    Poziom 10  

Oto bliższe dane samochodu :
    - na gazie zrobiłem 8 tyś km.
    - instalacja ma silnik krokowy
    - samochód ma przejechane 117 tyś.
    - jeśli chodzi o spalanie benzyny to nie jestem pewien ale w/g mnie pali dużo bo często musze taknować
    - na wolnych obrotach pracuje równomiernie ale gdy jadę i włączę na luz to obojętnie na gazie czy na benzynie ma ok 1900 obr. Dopiero jak stanę to spadaja do ok 1000 obr.

0
  • #6 12 Lis 2004 15:33
    kk.2000
    Poziom 26  

Sondy nie sprawdzi się dobrze multimetrem. Sonda może przekłamywać jeśli chodzi o mieszankę, o czas reakcji, a niekoniecznie o ŚREDNI POZIOM NAPIĘCIA, jaki mierzy się multimetrem...

Analizator spalin pokaże prawdę...

0
  • #7 13 Lis 2004 21:04
    VIVERO79
    Poziom 14  

Proponowałbym na początek pojechać na regulacje gazu. Problemy z wolnymi obrotami mogą być również spowodowane przewodami wysokiego napięcia lub świecami. Instalacja gazowa jest praktycznie nowa więc nie ma się czego czepiać. Na końcu zaczepiałbym sondę, chociaż po 100 tys. kilometrów mogł nadejść i jej czas. Można byłoby jeszcze przeczyścić przepustnicę i mechanizm nią sterujący.
    Życzę powodzenia i mniejszego spalania.

0
  • #8 13 Lis 2004 21:50
    ger56
    Poziom 18  

po takim przebiegu sondy lambda juz na pewno nie ma (nawet po 50tys),proponuje pomiar na analizatorze spalin, nowa instalacja mogla sie rozlegulowac

0