Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router TP-Link TL-WR543G - jak odblokować porty.

23 Maj 2011 16:18 4450 5
  • Poziom 2  
    Witam. Mam wielki problem... Od miesiąca próbuję założyć serwer do gry minecraft przez hamachi. Problem jest następujący. Ja loguję się do gry bez problemu zaś nikt inny nie może się zalogować. Wszystko zrobiłem dobrze. Mam zewnętrzne ip a internet z vectry... Jeśli jest ktoś w stanie jasno wytłumaczyć co mam zrobić to byłbym wdzięczny.. ( mam windows 7 choć nie wiem czy ta inforamcja coś pomoże.) sądzę więc że chodzi o porty hamachi albo coś. No więc czekam niecierpliwie na odpowiedz z waszej strony ;) z góry dziękuję.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Jak używasz hamachi to nic nie grzeb w routerze.
    Czyz inni używają adresów hamachi ? 5.x.x.x ?
  • Poziom 2  
    bogiebog napisał:
    Jak używasz hamachi to nic nie grzeb w routerze.
    Czyz inni używają adresów hamachi ? 5.x.x.x ?

tak używają. wszystko jest okey tylko nie moga wejsc poprostu...
  • Specjalista Sieci, Internet
    Znasz porty jakie używa gra ? Podaj jakie ?
    Podaj numery czy tcp czy udp.
    Może po prostu twoja zapora/firewall/internet-security/AV blokuje ?

Konkretnie jakie błędy maja użytkownicy przy wchodzeniu w grę ?
    Czy mogą 'ping'-ąć twój komputer ?
  • Poziom 2  
    bogiebog napisał:
    Znasz porty jakie używa gra ? Podaj jakie ?
    Podaj numery czy tcp czy udp.
    Może po prostu twoja zapora/firewall/internet-security/AV blokuje ?

Konkretnie jakie błędy maja użytkownicy przy wchodzeniu w grę ?
    Czy mogą 'ping'-ąć twój komputer ?

Portów gry nie znam. Wgl szczerze nawet nie czaje o co z tym chodzi ;p A z firewallem właśnie nie wiem jak to zrobić. I dlatego piszę. Jak ktoś wchodzi poprostu ma przekroczony czas logowania. I ogólnie nie jestem tak ogarnięty w tych TCP UDP etc.. Poprostu chciałem założyć serva z kolegami a że jestem najbardziej obcykany to wypadło na mnie noi poprostu mam problem...
  • Poziom 19  
    "Przekroczony czas logowania" czyli po prostu nie widzą Twojego komputera przez połączenie, w tym wypadku internet i serwery hamachi. Jak nazywa się Twoje oprogramowanie AV, ewentualnie firewall? Jeżeli chodzi o gry, poszukaj w specyfikacji multiplayer'a, z pewnością jest tam zakres portów oraz inne wymagania.

Jeżeli masz zewnętrzne IP z Vectry, niech spróbują zapingować na Twój adres. Znajdziesz go po odwiedzeniu strony mojeip.net.
    Dla przykładu, wyświetli Ci adres np.: 212.52.132.231 wówczas niech koledzy uruchomią konsolę start>uruchom>cmd [enter] i wpiszą ping twój adres ze strony wyżej [enter]. Gdy rezultatem będzie 4 x "Upłyną limit czasu żądania" znaczy że masz zablokowane porty.