Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Intel PRO/Wireless 2200BG niewiadoma transmisja z ruterem...

rulez111 23 Maj 2011 16:32 1296 3
  • #1 23 Maj 2011 16:32
    rulez111
    Poziom 11  

Mamy do czynienia z niewiadomą transmisją laptopa z kartą WiFi Intel PRO/Wireless 2200BG łączącą się z ruterem TP-Link.
    Sprawa wygląda następująco:
    Nie przeglądając żadnych stron web ani nie ściągając nic obserwuje aktywność połączenia WiFi na ruterze. Jak wyłączę łączność radiową laptopa to dioda WiFi nie sygnalizuje nic. Po podłączeniu laptopa kablem LAN aktywności transmisji również nie ma czyli oprogramowanie Windows ani inne składniki nic nie wysyłają.
    Jest to dla mnie dziwne ponieważ mam też drugiego laptopa z WiFi i niczego takiego nie zaobserwowałem jak laptop jest włączony, połączony z siecią bezprzewodową i nie przeglądam internetu.

Co może być przyczyną tego faktu?
    Może kwestia jakiś dodatkowych ustawień tej karty sieciowej powoduję jakąś czasową synchronizację bądź ciągłą komunikację z ruterem???

• #2 24 Maj 2011 02:37
    appcontrol
    Poziom 19  

Witaj,

dobre pytanie - z ciekawości sprawdziłem u siebie jak to działa, mam router WRT54GL, laptop jest wyłączony mimo to dioda sieci WIFI od czasu do czasu mruga. Po restarcie sytuacja się nie zmienia. Sprawdziłem logi, i tu sytuacja staje się jasna, od czasu do czasu ktoś próbuje podłączyć się pod sieć. Oczywiście we własnym interesie należy zadbać o dobre zabezpieczenie sieci: szyfrowanie połączenia WPA, brak konfiguracji dhcp, zmienione standardowe hasła i loginy do urządzeń sieciowych, filtrowanie połączeń po adresie mac karty sieciowej.

możliwe również, że sama karta wysyła sygnał nazwijmy to "keep alive", jeżeli nie znam konfiguracji routera i karty nie jestem w stanie pomóc

• #3 01 Sie 2011 17:48
    rulez111
    Poziom 11  

W moim przypadku jest tak że cały czas mruga dioda na ruterze od wifi mimo że nic się nie ściąga. Tak jakby karta cały czas coś nadawała i się komunikowała sama z ruterem.
    Bardzo jest to irytujące dla mnie ponieważ nie wiem wtedy jak wygląda aktywność wifi innych komputerów podłączonych pod ten ruter.

• #4 04 Paź 2011 12:13
    rulez111
    Poziom 11  

W jaki sposób mogę sprawdzić logi tego rutera aby wykryć co nadmiernie ta karta bezprzewodowa wysyła?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME