Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router wifi z trybem repeater do 250zł.

23 May 2011 17:50 5990 10
    User removed account
    User removed account  
    alvaro99
    Level 22  
    Najlepszy wybór to OvisLink AirLive G.DUO do trybu universal repeater ale nie wiem po co Ci taki tryb przy kablówce?

Ewentualnie Ovislink 5460 ale on nie wspiera w sposób zadowalający trybu UR (WISP+AP).
    User removed account
    User removed account  
    appcontrol
    Level 19  
    alvaro99 wrote:
    Najlepszy wybór to OvisLink AirLive G.DUO do trybu universal repeater ale nie wiem po co Ci taki tryb przy kablówce?

Ewentualnie Ovislink 5460 ale on nie wspiera w sposób zadowalający trybu UR (WISP+AP).

Do czego potrzebujesz trybu repeatera? Być może zamiast tej funkcji bardziej sprawdzi się inna, o ile poznamy powód dla którego chcesz ją uruchomić?
    User removed account
    User removed account  
    alvaro99
    Level 22  
    W takim razie potrzebujesz jednego routera+AP i drugiego repeatera.

Czemu Ovislink.Duo? Bo ma dwa niezależnie działające radia do pobierania i wysyłania sygnału. Poza tym są dobre opinie n/t tego sprzętu.
    User removed account
    User removed account  
    Stanley_P
    Level 27  
    mietek300 wrote:
    <...> tylko router z funkcją repeater.

...czyli szukasz problemów, zwiększonego prawdopodobieństwa niestabilnej pracy, zmniejszenia wydajności, itp.
    Odnośnie jeszcze G.DUO - zwróć też uwagę, że router ten, oprócz dwóch niezależnych torów radiowych (czyli jednym może odbierać, a drugim rozsyłać), posiada odkręcane anteny. Można zatem do pierwszego toru radiowego podłączyć np. antenę kierunkową, w celu odbioru sygnału np. z odległego hotspota, natomiast do toru drugiego przykręcić ant. dookólną do optymalnego rozsyłania sygnału np. w swoim mieszkaniu. W routerach z jednym radiem ("repeaterach") tego zrobić nie można - jeżeli w powyższym przykładzie podłączysz antenę kierunkową - nie będziesz optymalnie rozsyłał dookoła (a raczej "odeślesz" sygnał z powrotem w kierunku źródła ;-)), jeżeli dasz dookólną - może okazać się niewystarczająca do odbioru z innego AP (przykładowo hotspota).

Może opisz dokładniej, narysuj, itp. jaki masz/planujesz u siebie układ, co konkretnie chcesz osiagnąć.

TUTAJ masz mikrorecenzję G.DUO, z paroma obrazkami (m.in dostępnych trybów pracy), a także pełną specyfikację i instrukcję od producenta.

Pozdrawiam -

Stanley
    User removed account
    User removed account  
    Stanley_P
    Level 27  
    mietek300 wrote:
    Jakie urządzenie mogę kupić które obsługuje także technologię 802.11N?

Chodzi Ci o urządzenie dwuradiowe, podobne d G.DUO? W tej chwili nie ma, przynajmniej nie słyszałem.
    Można jednak do "wzmacniania" WiFi stworzyć zestaw funkcjonalnie analogiczny do G.DUO: z dwóch "pudełek" (routerów), połączonych ethernetem. Pierwszy w trybie Client (odbiera sygnał), drugi jako Access Point (AP, rozsyła). Poniekąd to też stanowi odpowiedź na Twoje pytanie o sprzęt innych firm niż Ovislink. Było tutaj wielokrotnie - poszukaj tematów związanych z rozdzielaniem, wzmacnianiem, "repeatowaniem" WiFi. Przy czym nie wiem, czy są routery w standardzie n, posiadające tryb AP Client (albo np. WISP).

Pozdrawiam -

Stanley

P.S. Nadal nie określiłeś się, co konkretnie chcesz osiagnąć, co z kolei stawia pod znakiem zapytania sens udzielania dalszych odpowiedzi.

Dodano po 13 [minuty]:

alvaro99 wrote:
    Najlepszy wybór to OvisLink AirLive G.DUO do trybu universal repeater <...>

Tak dla porządku: G.DUO w ogóle nie posiada trybu Universal Repeater (i bardzo dobrze ;-)). Do "wzmacniania" WiFi (b/g) można użyć trybów Client+AP, WISP+AP, ewentualnie WDS+AP.
    voley
    Level 10  
    Z tego co wiem to większość routerów OvisLink AirLive może pracować w kilku trybach, w tym AP lub repeatera.
    Ja mam coś takiego bo było najmocniejsze na rynku a poprzednie routery nie dawały radę pokryć mi całego domu.

http://www.emarket.pl/sieci-bezprzewodowe/airlive-1watt-high-power-ap-router-n-power/p-c0507234
    teraz mam spokój i śmiało polecam i nie dziwię się, że Stanley poleca właśnie tę markę. Moim zdaniem robią bezkonkurencyjne routery.