Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odświeżenie komputera. Kwota 500 zł. Co wymienić?

23 Maj 2011 18:25 2036 14
  • Warunkowo odblokowany
    Witam posiadam następujące podzespoły w moim komputerze biurowym i za 500zł chciałbym go trochę odświeżyć żeby chociaż w CRYSIS 2 zagrać.

AMD Athlon 64 X2 3800+
    FUJITSU SIEMENS D2560-A2 z zintegrowaną kartą NVIDIA GeForce 6100
    DDR2 2048mb
    Zasilacz Słaby 300w Siemensa (300w wytrzyma 10sek)

Wydaje mi się że najpierw zasilacz trzeba zmienić na Corsair CX430
    I co do tego dokupić .??
    Żeby zestaw był chociaż szybszy od mojego starego laptopa z 8600m GS , c2d 1.8 i 3 gb ram
    Budżet 500zł
  • Poziom 39  
    Dalej dokupić kartę graficzną a tą zintegrowaną wyłączyć w BIOSie. Przy następnym przypływie gotówki rozszerzyć RAM.
  • Poziom 42  
    Podkręcić procesor jeśli chcesz używać karty pokroju 4850. Najpierw wymiana zasilacza, potem OC procesora i zakup karty graficznej - 4850.
  • Warunkowo odblokowany
    Jeślibyście nie zauważyli to płyta główna ma złącze AGP a NIE PCI-E .
    Widać że główkowaliście przy tym długo .
  • Warunkowo odblokowany
    No to jakbyście mogli to za ile bym sprzedał i jaki zestaw nowy . ??
  • Poziom 9  
    Zasilacz zwiększ do 500WAT
    RAM chociaż żebyś miał z 3 GB
    I bym na twoim miejscu zmienił grafikę albo klocka , ja bym wolał kupić grafikę bo klocek powinien sobie dać rade.

Na twoim miejscu bym go sprzedał i kupił zestaw nieco większy od tego. Poszukaj teraz czegoś na intelu.
  • Poziom 42  
    Nie zrozumiałem niczego co jest powyżej. Ani o "zwiększaniu" zasilacza (coś jak w "Kochanie zmniejszyłem dzieciaki!"?), ani nie wiem czym jest "klocek" w komputerze.

Jak kolega fiend_ wyżej radzę sprzedać to wszystko i się chociaż na 775 przesiąść. Skok wydajności będzie spory, a przykładowo karta AGP warta 150zł jest wydajna wręcz jak PCI-E za 70zł.
  • Poziom 28  
    Markowe ~500W (Corsair,OCz czy inny podobny)
    Zasilacz w Twoim przypadku to PODSTAWA.
    Nie oszczędzaj na zasilaczu,bo teraz zaoszczędzisz ,a w przyszłości będziesz chciał lepsza grafe i sie okazuje,że po raz kolejny musisz zmienić PSU,więc zaoszczędzenie tylko pozorne.
  • Spec od komputerów
    Pewnie, wymień zasilacz, to będzie szybciej. To są podstawy elektrody.
  • Poziom 42  
    @UP: W tym przypadku jest to chyba dość uzasadnione, czyż nie? 300W zasilacza Siemens, skrojonego na konkretny model komputera Siemens będzie raczej za słabe do podkręcania procesora i montażu karty o TDP 110W (w grach jakieś 95 - 100W). Zasilacze w takich komputerach są robione "na miarę", czyli wystarczają do tej konfiguracji i z taką zapewne będą działać bezproblemowo latami. Fakt, że potem okazało się, że to AGP to już inna sprawa. Jeśli montować jakąś kartę AGP, która nie jest jakimś "smokiem" to zasilacz może i da radę. Trzeba by wtedy dowiedzieć się co dokładnie widnieje na tabliczce znamionowej.

Sam mam komputer Siemens Scenic, który pracuje u mnie 12h na dobę jako domowy serwerek plików, jednak nie wprowadzałbym żadnych zmian w konfiguracji poza dołożeniem RAM'u.
  • Poziom 43  
    Ten zasilacz Siemensa ma chyba tylko 15A na linii 12V. Niech autor zerknie na jego tabliczkę znamionową i sam sprawdzi.

Dodano po 3 [minuty]:

To jest za mało na to, żeby włożyć kartę pod Crysis 2. Koledzy słusznie zalecają wymianę zasilacza na mocniejszy model.
  • Poziom 28  
    Ja mam jedno pytanie - czemu każdy uczepił sie Crysis 2 jako podstawowego wyznacznika "zaje**stości" (nie jest to przekleństwo,ale wole zagwiazdkować :P ) kart graficznych :?:
    Crysis i Crysis Warhead bardziej sprzęt wyciskały (mniej zoptymalizowane) ,a gwarantuje,że Metro 2033 bardziej daje po garach grafice i reszcie configu niż jakakolwiek inna gra.
    Mam na pchnięcie HD4870 z niereferentem jakby autor był zainteresowany.
    Grałem na niej na wszystkich znanych grach wyższej półki nie licząc wszelkich Gothiców ,LOL'i, WoW'ów.
    GTA IV,Crysis'y,Metro,CoD,Dirt II - wszystko ładnie hula ;)
  • Poziom 43  
    Autor pisze, że chce sobie sprzęt odświeżyć żeby "chociaż w CRYSIS 2 zagrać". Czyli sprzęt ma się zaczynać od takiego, który da radę uciągnąć tę i jej podobne gry. Tak przynajmniej zrozumiałem.
  • Poziom 28  
    Jeśli tak to zwracam honory ;) (nie doczytałem) , aczkolwiek w większości podobnych tematów Crysis 2 traktowany jest niczym benchmark,wyznacznik świetności sprzętu co jest błędne,ponieważ autorzy tą grę świetnie zoptymalizowali ,więc kierunek myślenia,ze jak "na moim kompie Crysis 2 lata,to z resztą gier nie będzie problemu" .
    Ale wracając do tematu.
    Autor moze się napalił na nowy sprzęt więc moja rada jest taka:
    Ochłoń i pomyśl :P Upgrade za tą cene nie ma sensu. Dozbieraj jeszcze troche kasy,to zmienisz sobie płytę pod jakąś "uniwersalną" podstawkę (s775, AM2(+) ,do tego jakiś procek co się go fajnie kręci,RAM'y już masz (o tyle Ci będzie lżej co do kasy),grafika i zasilacz do tego.
    Na razie za te 500zł co być nie kupił jesteś uziemiony bo coś Cie będzie ograniczało.
    Postaraj sie (nie wiem jaką masz ogólną sytuacje finansową) dozbierać do tysiąca,to będziesz mógł sie pobawić,bo teraz to serio sensu nie ma.
    Za 500zł to kupisz dobry zasilacz i fajną grafikę,a jeszcze są inne rzeczy.
    I jeszcze jedna rada: Grafike, procesor możesz kupić używaną (co do grafiki-zwróć uwage na gwarancje :!: )
    Niestety zasilacz i płytę główną polecam kupić nówkę.
    W zależności co było,w jaki sposób i jak długo eksploatowane.
    Np. Roczny zasilacz OCz czy Corsaira to jak nówka a trzyletnia płyta główna na lichym zasilaczu :?:
    BARDZO prawdopodobne,że będziesz miał problem za chwile z kondensatorami.